sobota, 4 kwietnia 2015

Patronaty "księżniczek"- Dziedziczna Wielka Księżna Stéphanie

Luksemburska Rodzina Wielkoksiążęca, w przeciwieństwie do większości swoich europejskich "pobratymców", nie skupia się na posiadaniu przez swoich członków dużej ilości patronatów. Bardziej liczy się dla nich czynne uczestnictwo w życiu wspieranych fundacji, czyli stawiają raczej na jakość niż na ilość.
Dlatego też dzisiejszy post będzie krótki.

Ciężko jest określić jaki typ fundacji "upodobała" sobie Stéphanie, gdyż patronuje jedynie dwóm organizacjom, które bardzo różnią się od siebie, chociaż obie pozwalają na rozwinięcie swoich pasji.
Oto one:

 • Les amis des musées d’art et d’histoire Luxembourg (Przyjaciele Muzeów Sztuki i Historii Luksemburga)   

Organizacja powstała w 1976r. z inicjatywy miłośników sztuki i historii. Obecnie zrzesza ponad 1700 członków, którzy dzielą wspólne zainteresowania kulturalne.
Przyjaciele Muzeów nie zajmują się jednak tylko spotkaniami z miłośnikami sztuki i historii. Przyczyniają się oni do rozwoju kolekcji, ochrony dziedzictwa kulturowego, promowaniem sztuki i historii w celu podniesienia świadomości o krajowych i międzynarodowych kolekcjach znajdujących się za granicą.
Stéphanie patronuje organizacji od marca 2013r.

www.amisdesmusees.lu


 • Scienteens  Lab


Program powstał z inicjatywy Luksemburskiego Centrum Systemów Biomedycznych (LCSB), będącego częścią Uniwersytetu Luksemburskiego. Pozwala on uczniom szkół średnich uczestniczyć przez jeden dzień w warsztatach badawczych dotyczących biologii molekularnej i bioinformatyki.
Podczas takiego kursu uczniowie biorą udział w eksperymentach przeprowadzanych w laboratoriach LCSB, który daje im możliwość przyjrzenia się z bliska codziennej pracy naukowców.
Kursy są prowadzone w języku angielskim, niemieckim lub francuskim (w zależności od aktualnego przewodnika po warsztatach).
Księżna jest patronką fundacji od marca 2014r.

wwwfr.uni.lu/lcsb***

Z okazji świąt Wielkiej Nocy pragnę Wam życzyć zdrowia, radości, pokoju i super prezentów od Zająca,

Larissa16 komentarzy:

 1. Haha :D ostatnie zdjęcie megaa! XD
  Wesołych Świąt! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. odpadłam jak zobaczyłam to zdjęcia króla Karola Gustawa :D dużo zdrowia, pomyślności i słodkości życzę :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten drugi patronat bardziej pasuje do Clarie niż do Stephanie... wiem, że ona jeszcze udziela się razem z Wielką Księżną MT w jej patronatach

  OdpowiedzUsuń
 4. Moze dla odmiany patronaty "ksiazat"?

  OdpowiedzUsuń
 5. Też chętnie patronowałabym jakiejś organizacji związanej ze sztuką.

  OdpowiedzUsuń
 6. Miło wiedzieć, że Stephanie ma jakieś patronaty. Z jej wykształceniem i znajomością języków obcych powinna brylować w działalności charytatywnej. oraz na forach publicznych/ międzynarodowych.

  OdpowiedzUsuń
 7. wydaje mi się, że lepiej jest mieć mniej patronatów i czynnie w nich uczestniczyć, niż mieć ich kilkadziesiąt (jak i nie więcej) po prostu tylko na pokaz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie :) Mając ich dużo nie da się poświęcić im tyle czasu co trzeba :)

   Usuń
 8. Czekam na zmiany wyglądu bloga, z pewnością będzie wyglądał świetnie :) kiedy możemy spodziewać się tych zmian?

  OdpowiedzUsuń
 9. Wchodzę i przeżywam szok! :D Nowy wygląd od razu skojarzył mi się z blogiem o DRK wyczuwam małą inspiracje ;] /Lena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej tego samego autora szablonu ;)

   Usuń
  2. o i muszę zobaczyć jak blog wygląda w chrome :) a i jeszcze coś co nie daje mi spokoju:
   1. Czemu akurat Larissa?
   2. Nie prowadziłaś kiedyś bloga na filmwebie
   ? :p/lena

   Usuń
  3. Odpowiem nie po kolei :D :

   2. Teoretycznie wciąż go prowadzę ;)

   1. To ma symboliczne znaczenie, a dokładnie 2. Pierwsze jest takie, że kiedyś faktycznie istniała kobieta imieniem Larissa Tudor, którą uważano za cudem ocalałą Wielką Księżną Tatianę Nikołajewnę Romanową. Ma to związek z moim uwielbieniem do ostatniej Rodziny Carskiej.
   Drugie znaczenie ma związek z moim pełnym "imieniem", czyli Larissa Cayetana Alexandrina Scarlett Tudor: Larissa, bo uwielbiam to imię i ma związek z Rodziną Carską, Cayetana ma związek z moją przyjaciółką i Hiszpańską Rodziną Królewską, Alexandrina to pierwsze imię Królowej Victorii Hanowerskiej, co ma związek z moją sympatią do niej, Scarlett, bo uwielbiam Scarlett O'Harę i "Przeminęło z wiatrem", Tudor ma związek z jedną z moich ulubionych dynastii brytyjskich.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.