środa, 15 kwietnia 2015

Pierwsze oficjalne wyjście Księżnej Viktórii+ więcej

W poniedziałek Księżna Viktória Burbon-Parmeńska odbyła swoje pierwsze oficjalne wyjście w parku rozrywki De Efteling, w holenderskim mieście Kaatsheuve. Tam spotkała się z przedstawicielami fundacji Save the Children Netherlands (Księżna jest patronką tej fundacji) oraz z dziećmi z lokalnej podstawówki, Kinderboom. Fundacja Save the Children została założona w 1985r. przez babcię męża Księżnej, Królową Julianę.
32-letnia Viktória (z domu Cservenyák) pochodzi z Węgier i z wykształcenia jest prawniczką. Jest żoną Księcia Jaime, syna Księżniczki Irene (siostry Księżniczki Beatrix i ciotki Króla Willema-Alexandra). Para w zeszłym roku została rodzicami Księżniczki Zity-Clary. Księżna nosi dodatkowo tytuł Hrabiny Bardi.W De Efteling Viktória odsłoniła tablicę pamiątkową przy fontannie. Jak w wielu miejscach na świecie przechodnie wrzucają do niej monety, by spełniło się ich życzenie. Ta konkretna fontanna jest raz w roku opróżniana z monet, które zostają następnie przekazane Save the Children.


Pora zbierania monet nadeszła właśnie w poniedziałek i Księżna chętnie pomagała je wszystkie zebrać. Przedtem zamieniła jednak obcasy na praktyczne kalosze.Ponadto pojawiły się nowe, przepiękne zdjęcia Viktórii:


***


Przeglądając sobie dzisiaj blogi na tumblr, znalazłam piękne gify z cytatem poetki, Sarah Kay. Pewnie pasują bardziej na Dzień Kobiet, ale co tam? ;)4 komentarze:

 1. Viktória na tym pierwszym oficjalnym zdjęciu przypomina mi Mary:)
  --
  Która to księżna na ostatnim gifie? Bo mi ona Sophie z UK przypomina ;) /Lena

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo ładne są te zdjęcia z sesji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Katarzyna Marcja Mac16 kwietnia 2015 14:41

  świetny materiał a ja musze nadrobic zaległości

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.