czwartek, 2 kwietnia 2015

Rozdanie nagród im. Księżniczki Margriet 2015


We wtorek, 31 marca, 4 członkinie europejskich rodzin królewskich świetnie spędziły razem czas w Brukseli.
Księżniczka Margriet (siostra Księżniczki Beatrix, ciotka Willema-Alexandra) i Księżna Laurentien przyjechały do sąsiedniej Belgii, gdzie spotkały Księżną Astrid i jej synową, Księżną Lili.
Okazją do spotkania było rozdanie nagród im. Księżniczki Margriet, które zostały ustanowione w 2008r. przez European Cutural Foundation w hołdzie byłej prezes fundacji, Księżniczce Margriet.
Co roku, dwóch laureatów otrzymuje 25 tys. euro za inicjatywę kulturalną na terenie Europy. Tegoroczni laureaci pochodzą z Grecji i Ukrainy.


Holenderska księżniczka była prezesem fundacji w latach 1984-2007. Obecnie funkcję tą sprawuje żona jej siostrzeńca, Księżna Laurentien.

7 komentarzy:

 1. Czy w Niemczech urodziło się dziecko? :) /Lena

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy Lili ma jakieś dworskie obowiązki albo udziela się charytatywnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie nic nie wiadomo o charytatywnej działalności Lili. Coraz częściej udziela się ona jednak publicznie, niedawno towarzyszyła mężowi, Królowi Albertowi i Królowej Paoli na koncercie.
   Jej obowiązki są związane jedynie z Austriacką Rodziną Cesarską, w świetle obowiązującego w belgijskiej monarchii prawa, Lili nie jest belgijską księżną, gdyż Amedeo nie poprosił o zgodę na ślub ani Króla ani Parlamentu.

   Usuń
  2. Co nie zmienia faktu, że otrzymała tytuły...

   Usuń
  3. Otrzymała tylko austriackie tytuły, które swoim potomkom przekazał jej teść, Lorenz. Nie jest jednak księżną Belgii i technicznie rzecz biorąc, nie należy do Belgijskiej Rodziny Królewskiej.

   Usuń
 3. Lili nie wygląda zbyt korzystnie. Może to kwestia sukienki...

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.