środa, 8 kwietnia 2015

Pogrzeb Księcia Kardama

Pierwsze zdjęcia:

 Choć pogrzeb odbywa się w katolickim kościele, to będzie go odprawiał prawosławny duchowny.

Księżniczka Kalina (siostra Kardama) z synkiem Simeonem Hassanem


Rodzice Księcia

Synowie Księcia

Infantka Elena

Juan Gómez-Acebo


Książę Kyril (brat Kardama)  z córkami, Mafaldą i Olimpią

Rodzina Gómez-Acebo

Infantka Margarita


Księżna Carla (szwagierka Kardama)


Książę Kubrat (brat Kardama)

Wielka Księżna Maria Władimirowna

Za największego nieobecnego uważa się Księcia Pavlosa. Książę Kardam był ojcem chrzestnym jego syna, Achileasa. Osobiście nie uważam jednak, jego nieobecności za coś karygodnego. Wszyscy, którzy pojawili się na pogrzebie mieszkają na stałe w Hiszpanii i dotarcie na miejsce w ciągu doby nie stanowiło dla nich problemu.

Księżna Miriam poinformowała, że zgodnie z prawosławnym obyczajem, msza upamiętniająca odbędzie się za 40 dni.

9 komentarzy:

 1. Bardzo smutna uroczystość:(
  Myślę, że Pavlosowi można wybaczyć nieobecność - od oficjalnej informacji o śmierci do pogrzebu nie minęła nawet doba, może nie udało mu się dojechać ze Stanów.
  Nie orientuję się w prawosławiu, ale czy tak szybki pogrzeb jest prawosławnym zwyczajem, czy wynika z innych powodów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też uważam, że nieobecność Pavlosa nie jest jego winą. Po prostu wiele osób twierdzi, że powinien być dziś obecny, jednak osobiście sądzę, że pojawi się za 40 dni.
   Drobna poprawka- Pavlos mieszka w Londynie ;)
   Teoretycznie prawosławny pogrzeb może się odbyć dopiero 3 dni po śmierci, ale jeśli zmarły nie był zwykłą osobą świecką, to może to ulec zmianie.

   Usuń
  2. Pavlos wraz z rodzina spedzal swieta na Bahamach i byc moze jeszcze tam jest

   Usuń
 2. To samo można by powiedzieć o Felipe czy Letizi... wprawdzie Elena i zapewne Królowa Sofia były obecne, ale nikt z pary królewskiej już nie...
  Dla mnie rażąca jest nieobecność Rosario... wprawdzie od 2009 żyje z mężem w separacji (nigdy oficjalnie się podobno nie rozwiedli), ale wesprzeć by wypadało a na pewno byłoby dobrze odebrane. Nie widziałam jej nie żadnych zdjęciach dlatego wnoszę, że jej nie było.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Felipe jest usprawiedliwiony.;) Od wczoraj przebywa z wizytą zagraniczną w Libanie. Z tego co się orientuję to Sofii nie było na pogrzebie.

   Usuń
  2. Felipe i Letizia nie musieli uczestniczyc w tych uroczystosciach. Byli reprezentowani przez swoich przedstawicieli - krolowa Sofie i Infante Elene

   Usuń
  3. Wiem, ale chodzi mi o fakt tego, że krytykują Pavlosa.

   Usuń
  4. Nie wiadomo czy separacja Kyrila i Rosario to prawda. W 2009r. jakiś anonimowy informator powiedział hiszpańskim mediom, że są w separacji, ale nie mają intencji się rozwieść. W 2010r. pojawili się razem na ślubie Victorii i Daniela, więc chyba ta separacja to zwykła plotka,... albo żyją tak jak Karl i Francesca z Austrii- nie mieszkają ze sobą, żyją swoim życiem, ale nie rozwodzą się, bo nie chcą lub (co chyba bardziej prawdopodobne) Rosario chce zachować tytuł.

   Usuń
  5. Tak Sofii nie było na pogrzebie, a bardziej rażąca od nieobecności Pavlosa czy Rosario jest moim zdaniem nieobecność Konstantina-Assena (brata Kardama) z rodziną. Nie dostrzegłam go na żadnym zdjęciu :-/

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.