wtorek, 14 września 2021

Książę Philippos i księżna Nina wezmą ślub kościelny w październiku

Jak się okazuje, w październiku czeka nas nie jeden, nie dwa, ale być może aż trzy królewskie śluby. Greckie gazety w poniedziałek doniosły (artykuł np. tutaj), że w październiku w Atenach odbędzie ślub kościelny księcia Philipposa i księżnej Niny.
Książę Philippos, najmłodsze z piątki dzieci ostatniego króla Grecji Konstantinosa, i Nina Flohr przygotowują się do swojego drugiego ślubu, który ma mieć miejsce w Katedrze Zwiastowania Matki Bożej w Atenach. Główna świątynia Greckiego Kościoła Prawosławnego nie została wybrana przypadkowo - to tutaj prawie 60 lat temu odbył się ślub rodziców Philipposa, króla Konstantinosa i królowej Anne-Marie.


Data ślubu nie została na razie podana. Krążące informacje potwierdził jeden z pracowników biura prasowego greckiej rodziny królewskiej, Ivi Macris, w rozmowie z Vanitatis (link): "Mogę potwierdzić, że ślub kościelny księcia Philipposa i Niny Flohr odbędzie się w Atenach w październiku, ale na ten moment nie mogę podać dokładnej daty. Jak tylko się dowiemy, informacja zostanie upubliczniona."

Tym samym będzie to drugi królewski ślub w Grecji od czasu obalenia monarchii w 1973 (po ślubie księcia Nikolaosa i Tatiany Blatnik w 2010), ale nie ostatni. Ivi Macris potwierdził w rozmowie z hiszpańskim magazynem, że księżniczka Theodora również planuje ślub w Grecji, jednak nie ustaliła jeszcze daty.

Embed from Getty Images

Jeśli obowiązujące w Grecji restrykcje na to pozwolą, zobaczymy licznie przybyłych królewskich gości. Już teraz media spekulują, kto się wśród nich znajdzie. Z całą pewnością zaproszona zostanie duńska i hiszpańska rodzina królewska (krążą pogłoski, że pojawi się również król Juan Carlos, jeden z ojców chrzestnych Philipposa), a także brytyjska rodzina królewska (książę Philip i księżna Diana byli rodzicami chrzestnymi księcia). Prawdopodobnie możemy spodziewać się podobnej listy gości co na ślubie księcia Nikolaosa i księżnej Tatiany. Uroczystość ma być jednym z najważniejszych wydarzeń w Grecji w tym roku.

Książę Philippos i Nina Flohr zaręczyli się rok temu w czasie wakacji w Grecji. W grudniu zeszłego roku pobrali się w ceremonii cywilnej w St. Moritz w Szwajcarii.

3 komentarze:

  1. "brytyjska rodzina królewska (książę Philip i księżna Diana byli rodzicami chrzestnymi księcia)" - byłoby fajnie, gdyby ktoś się od nich pojawił, ale niestety oboje chrzestni już nie żyją, a Windsorowie ogółem rzadko bywają na zagranicznych ślubach - kiedyś pojawiał się jeszcze Karol, ale później wysyłali już tylko Edwarda i Sophie (bo Kate i William chyba nigdy nie występowali w takiej roli?). Tak więc wychodziłoby, że albo oni, albo nikt. Z drugiej strony ze względu na fakt, że mowa o greckich royalsach, można mieć nadzieję na Kentów. No nic, zobaczymy. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam nadzieję na huczny ślub z dużą reprezentacją ze strony innych rodzin królewskich. Po tylu miesiącach posuchy po prostu się nam należy:)

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.