poniedziałek, 5 lipca 2021

Rozdanie Nagród Fundacji Księżniczki Girony, wyścig Ride4Rehab, Stephanie i Guillaume z synkiem na Targach Rolniczych + więcej

Hiszpania

2 lipca król Felipe i królowa Letizia wydali lunch dla Sekretarza Generalnego ONZ António Guterresa w Pałacu Królewskim w Madrycie.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
1 lipca para królewska z córkami, Leonor i Sofią, przybyła do Barcelony na rozdanie nagród Fundacji Księżniczki Girony. Rankiem w Pałacu Albéniz spotkali się z wcześniejszymi laureatami nagrody.

Embed from Getty Images

Embed from Getty ImagesPo południu cała czwórka uczestniczyła w posiedzeniu Rady Powierniczej Fundacji, a następnie księżniczka Leonor wręczyła nagrody za rok 2020 i 2021. Razem z królem Felipem wygłosiła też przemówienie.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images
29 czerwca Infantka Elena wręczyła nagrody w Konkursie Malarskim dla Dzieci i Młodzieży.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


28 czerwca królowa Letizia otworzyła World Blindness Summit Madrid 2021, globalnego spotkania organizowanego przez Grupę Społeczną ONCE, największej organizacji oferującej usługi dla osób niepełnosprawnych w Hiszpanii i na całym świecie.


Embed from Getty Images
25 czerwca królowa Sofia była obecna na koncercie inaugurującym 67. Międzynarodowy Festiwal Teatru Klasycznego w Meridzie.

Embed from Getty Images
Tego samego dnia królowa Letizia przewodniczyła spotkaniu Rady Powierniczej Domu Studenckiego (Residencia de Estudiantes), jednego z najważniejszych ośrodków kultury w Hiszpanii, który promuje stały dialog między nauką i sztuką oraz pełni funkcję ośrodka upowszechniającego międzynarodową awangardę.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images
24 czerwca królowa wzięła udział w obchodach święta św. Jana Chrzciciela, patrona Policji, i wręczyła zasłużonym policjantom medale i krzyże za zasługi.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images
23 czerwca król Felipe i królowa Letizia wręczyli Złote Medale za Zasługi w dziedzinie Sztuk Pięknych (Medallas de Oro al Mérito en las Bellas Artes) za rok 2018 i 2019.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

 

Rumunia / Austria

17 czerwca księżniczka Margaretha przyjęła w Pałacu Elisabeta przedstawicielki Stowarzyszenia Kobiecej Rezerwy Wojskowej.22 czerwca księżniczka Margareta i książę Radu spotkali się z przewodniczącym Komisji Izby Deputowanych ds. społeczności rumuńskich za granicą.
 


W dniach 20-21 czerwca księżniczka Sofia przebywała z wizytą w Cisnădioara w okręgu Sybin, gdzie razem z arcyksiężniczką Gabrielą von Habsburg (córką arcyksięcia Otto z Austrii i tym samym wnuczką ostatniego Cesarza Austro-Węgier Karla) wzięła udział w otwarciu pierwszej w Rumunii wystawy jej dzieł, "Spațiu între – In between". Obie panie wzięły także udział w nabożeństwie w kościele ewangelicko-augsburskim, a drugiego dnia w nabożeństwie w prawosławnej cerkwi w Cisnădioara z okazji święta Trójcy Świętej.
Więcej zdjęć znajdziecie tutaj.


24 czerwca księżniczka Margareta i książę Radu zorganizowali w ogrodach Pałacu Elisabeta coroczne spotkanie zarządu, pracowników i wolontariuszy Fundacji Księżniczki Margarety z Rumunii.


29 czerwca para odwiedziła Wojskową Akademię Techniczną im. Ferdinanda I, której księżniczka podarowała portret swojego pradziadka i patrona uniwersytetu, króla Ferdinanda I, namalowany przez Valentina Tănase.


30 czerwca odbyło się Garden Party z okazji 20. rocznicy powrotu rodziny królewskiej do Pałacu Elisabeta, która przypadała 18 maja. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele rumuńskiego rządu i Parlamentu, oficerowie i podoficerowie armii rumuńskiej, księża i mnisi Rumuńskiego Kościoła Prawosławnego, rektorzy najbardziej prestiżowych rumuńskich uczelni, dziennikarze, sportowcy i olimpijczycy, doradcy rodziny królewskiej oraz zasłużeni Rumuni.
Poza księżniczką Margaretą i księciem Radu, obecne były także księżniczki Sofia i Maria.
Na oficjalnym kanale rodziny królewskiej na YouTube pojawił się filmik stworzony ze zdjęć zwięźle przedstawiających działalność rodziny królewskiej na przestrzeni ostatnich 20 lat. w tym spotkania z członkami innych rodzin królewskich i książęcych, oraz archiwalnych zdjęć z powrotu króla Mihai'a i królowej Anne do Pałacu w maju 2001.1 lipca księżniczka Margareta z mężem i księżniczką Sofią zorganizowała w ogrodach Pałacu Elisabeta obchody 145. rocznicy założenia Rumuńskiego Czerwonego Krzyża, która przypadała 4 lipca.
4 lipca księżniczka przesłała organizacji wirtualne gratulacje.


4 lipca natomiast księżniczka Margareta z mężem pojawiła się na finale zawodów oină o Puchar Króla i Puchar Królowej 2021. Oină to narodowy sport Rumunii przypominający nieco baseball.


Szwecja

25 czerwca Dwór Królewski opublikował nowe zdjęcie pary królewskiej wykonane przez księcia Carla Philipa z życzeniami udanych wakacji. Podobne pojawiło się na oficjalnym koncie pary książęcej na Instagramie.


Następczyni Tronu wygłosiła przemówienie podczas 5. sesji ONZ poświęconej katastrofom związanym z wodą. Jak mówiła księżniczka, "trzy na cztery klęski żywiołowe, takie jak powodzie i susze, są związane z wodą. Tak więc temat, który będzie dziś omawiany, jest dosłownie kwestią życia i śmierci. Ryzyko katastrof musi zostać nie tylko zmniejszone; aby poradzić sobie z rosnącą liczbą katastrof związanych z klimatem musimy poprawić naszą zdolność do przewidywania ryzyka i podejmowania działań antycypacyjnych."


29 czerwca księżniczka przesłała pozdrowienia i gratulacje z okazji jubileuszu 400-lecia miasta Borås.1 lipca królowa Silvia wzięła udział w cyfrowej inauguracji kolejnego Childhood-Haus w Ortenau w Niemczech przeznaczonego dla dzieci wykorzystywanych seksualnie.


3 lipca król Carl Gustaf i królowa Silvia zainaugurowali organizowaną siódmy rok z rzędu wystawę w ogrodach Pałacu Solliden na Olandii, której tegorocznym motywem przewodnim były szklarnie. Tym samym rodzina królewska rozpoczęła swoje letnie wakacje. Na Olandii, poza parą królewską, są już też książę Carl Philip i księżna Sofia z dziećmi.


Dania/Grecja

25 czerwca, po Paradzie Straży Królewskiej (link), królowa Margrethe otworzyła wystawę TOGTET w Muzeum Narodowym, na którym znalazły się obiekty z epoki wikingów, w tym dwa szkielety spokrewnionych ze sobą wikingów odnalezione w Oksfordzie i Otterup, czy najdłuższy na świecie statek wikingów "Roskilde 6".

Pod koniec czerwca do Danii przyleciała królowa Anne-Marie, gdzie po długiej przerwie spowodowanej pandemią mogła wreszcie spotkać się z siostrami, królową Margrethe i księżniczką Benedikte. Wszystkie trzy 26 czerwca przywitały drużynę kolarską pod Pałacem Gråsten. Wyścig jest częścią projektu Ride4Rehab skierowanego do weteranów wojennych, którego celem jest poprawa ich życia poprzez sport i włączenie w społeczność.

Dwa dni później Dwór Królewski opublikował kolejne zdjęcia sióstr spędzających wspólnie letnie wakacje w Gråsten. Udały się też w krótki rejs jachtem Dannebrog do zatoki Sønderborg.30 czerwca królowa Margrethe otworzyła nowe muzeum poświęcone Hansowi Christanowi Andersenowi w Odense, H.C. Andersens Hus.Tego samego dnia księżna Mary wzięła udział w Generation Equality Forum w Paryżu, którego jest Honorową Rzeczniczką.2 lipca królowa Margrethe i księżniczka Benedikte obejrzały zmianę warty pod Pałacem Gråsten.Rodzina księcia Frederika i księcia Joachima z podekscytowaniem śledziła ćwierćfinałowy mecz Dania-Czechy i świętowała zwycięstwo duńskiej drużyny.

Norwegia

Księżniczka Martha Louise jako patronka Stowarzyszenia Chorób Mięśniowych (FFM) przesłała gratulacje z okazji 40. rocznicy powstania stowarzyszenia.


Luksemburg

3 lipca książę Guillaume, księżna Stephanie i mały Charles otworzyli Targi Rolnicze Ettelbruck.

Dwór Wielkoksiążęcy opublikował też zdjęcia z kilku wizyt pary książęcej z synkiem w domach opieki, by spotkać się z osobami starszymi.


Monako

2 lipca książę Albert z bliźniętami otworzył nowy port Cala del Forte we włoskiej miejscowości Ventimiglia.

Po południu książę razem z Charlotte Casiraghi pojawił się na zawodach jeździeckich International Monte-Carlo Jumping.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Kolejnego dnia zawodów 3 lipca zmagania zawodników oglądały księżniczka Caroline i Charlotte Casiraghi z synkiem, Raphaelem Elmalehiem.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


**** **** **** **** ****

Wizyta państwowa Maximy i Willema-Alexandra pojawi się niedługo w osobnym poście. Polecam wcześniej zobaczyć zdjęcia z bankietu, znajdziecie na nich miłą niespodziankę :)

12 komentarzy:

 1. Księżna Stephanie ładnie wygląda w tej seledynowej sukience a mały Charles jest przeuroczy, dobre podejście, aby zabierać dzieci na ciekawe wydarzenia i zaznajamiać ich od małego z różnymi tematami

  OdpowiedzUsuń
 2. Skoro Stephanie i Guillaume bardzo często zabierają na wyjścia synka, to cudownie, że właśnie zabrali go do domu dla starszych. Dla księcia są to pierwsze lekcje empatii, ale dla starszych osób niewyobrażalna radość spotkania z małym dzieckiem, a do tego jeszcze tak słodkim księciem.
  Niebieska sukienka w kwiaty Letizi jest boska. Niestety sukienka z rozdania nagród jest trochę dziwna - nie pasuje mi to połączenie materiału na sweter z kamieniami. Zresztą sam krój nie wygląda dobrze na królowej.
  Leonore zasługuje na wielkie brawa - z taką pewnością i spokojem wygłasza przemówienia. A przy tym zawsze jest nienagannie ubrana, odpowiednio do swojej pozycji i wieku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Para królewska Szwecji wygląda trochę jak wklejona :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja dodam , że zaskakują mnie jednak stylizacje młodych księżniczek hiszpańskich i jakoś niestety ich ubiory nie podobają mi się w ogóle. Niby ładne te sukieneczki ale cos jednak nie tak w wyglądzie i młode panienki nie robią wrażenia, zupenie inaczej niz piekna trójka córek krolowej Maximy/ Czy ktos ma podobne wrażenie, że kr. Letycja nie dokłada sie za bardzo do tej sprawy ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Księżniczki hiszpańskie mam wrażenie, że są ubrane skromniej i odpowiednio do okoliczności, mają dużo wyjść oficjalnych, gdzie jakieś ekstrawaganckie czy bardzo młodzieżowe stroje by nie pasowały. Księżniczki Holandii na pewno są ubrane bardziej oryginalnie i też "doroślej" co mam wrażenie, że je lekko "postarza". Jednak rzadko je można widzieć na oficjalnych wyjściach z rodzicami (jeżeli się mylę, proszę mnie poprawić).

   Usuń
 5. Mi potwornie przeszkadza, że zawsze starsza dziewczynka jest po stronie ojca,nawet w sytuacjach nieformalnych jak zdjęcia z wakacji.To są przede wszystkim dzieci tych samych rodziców,druga dziewczynka to nie jest "zapchajdziura".Poza tym z wielu powodów starsza może nie zostać królową,więc obie powinny być mniej więcej równo wdrażane i przysposabiane. Co do Letizii,doceniam że jak na royalsow dużo pracuje,ale mam wrażenie,że ma jakieś problemy,to nie jest szczęśliwa kobieta

  OdpowiedzUsuń
 6. Co do ubioru dziewczynek czy kobiet,to kobiety,pisze do Was bo to my komentujemy na tym blogu,przestanmy inne kobiety postrzegać przez pryzmat tego co mamy na sobie.Przez insta,durne artykuły w mediach które tylko piszą o tym jak kobieta wygląda i co i za ile ma na sobie,myślimy że to jest najważniejsze.Nie wiemy co kto powiedział,po co przyjechał w dane miejsce,jaki był tego efekt tylko od jakiego projektanta była kiecka.Same siebie sprowadzamy do roli słupów ogłoszeniowych domów mody.Ja nigdy nie przeczytałam od kogo i za ile był garnitur czy sweterek Fredericka,a w tym samym artykule pierwsze o czym się pisze to o ubiorze Mary

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo podobała mi się błękitna suknia Letizii z rozdania nagród.

  Księżniczka Caroline nie wygląda dobrze w posiwiałych włosach, moim zdaniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mnie się bardzo podoba. Owszem, Caroline wygląda na swój wiek, ale nadal jest piękna. Zdecydowanie wolę ten model dojrzałości niż napychanie twarzy botoxem i próby szokowania fryzurą.

   Usuń
 8. Moim zdaniem jak osoby powyżej Karolina bardzo źle wygląda w tych siwych włosach.
  Książę Charles to uroczy pulpecik.
  Szok jaki Raphael jest już duży.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ładne stylizacje wszystkich Pań, bardzo podoba mi się czarna sukienka księżnej Mary oraz kolorowa sukienka królowej Letizi.
  Mały książę Charles jest przesłodki :)
  Miło jest zobaczyć trzy siostry razem w Danii.
  Ja uważam, że Leonor i Sofia świetnie sobie radzą. Tak samo jak bliźniaki z Monako i inne dzieci następców tronu.
  Ale Raphael urósł.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.