piątek, 25 czerwca 2021

Nowe, oficjalne zdjęcia pary królewskiej Norwegii, początek letnich wakacji + więcej

Królestwo Obojga Sycylii

23 czerwca księżniczka Maria Carolina, starsza z dwóch córek księcia Castro Carla (pretendenta do tronu Królestwa Obojga Sycylii), skończyła 18 lat. Z tej okazji wydano jej dwa nowe zdjęcia, do których założyła biżuterię włoskiej firmy jubilerskiej Generoso Gioielli. Diamentowa tiara, Jasmine Diamond Tiara, została wykonana z diamentów osadzonych w białym złocie i może być również noszona jako naszyjnik. Powstała z okazji 50-lecia firmy w ubiegłym roku.
Do drugiej fotografii księżniczka założyła komplet biżuterii "Pianeti".
Pojawiło się też zdjęcie młodszej siostry Marii-Caroliny, Marii-Chiary, również w biżuterii tej samej firmy.Jordania

Królowa Rania odwiedziła targ rolniczy Dibeen w Jabal Al-Weibdeh, gdzie spotkała się z rolnikami i producentami żywności, którzy sprzedają swoje produkty na stronie internetowej dibeen.com zainaugurowanej w zeszłym roku.

Monako

20 czerwca, po powrocie z RPA książę Albert z Jacques'em i Gabriellą pojawił się na meczu rugby pomiędzy Francją a Hongkongiem w ramach World Rugby Sevens Repechage odbywających się w Monako.


Księżna Charlene w dalszym ciągu nie może wrócić do Monako. Jak poinformował Pałac, księżna wciąż przechodzi skomplikowane procedury medyczne, z których ostatnią przeszła 23 czerwca, po tym jak zachorowała na poważną infekcję ucha, nosa i gardła. Jej lekarze w dalszym ciągu odradzają jej podróżowania samolotami, co oznacza, że przypadającą w przyszłym tygodniu 10. rocznicę ślubu spędzą z Albertem osobno - po raz pierwszy od początku małżeństwa. Jak napisała w wydanym oświadczeniu księżna, jest to dla nich bardzo trudne i przygnębiające. Dodała, że Albert był i nadal jest ogromnym wsparciem dla niej. Księżna tęskni także za dziećmi, na szczęście mogą codziennie rozmawiać. "Moje codzienne rozmowy z Albertem i moimi dziećmi podtrzymują mnie na duchu, ale tęsknię za nimi. Ich wizyta tutaj [w Afryce Południowej - przyp. mój] była wyjątkowa i naprawdę wspaniale było ich zobaczyć. Nie mogę się doczekać, kiedy znowu będziemy razem."

Z okazji 10. rocznicy ślubu pary książęcej powstał specjalny, mini serial dokumentalny, który będzie liczył w sumie 10 odcinków. Serial będzie przedstawiał pierwsze spotkanie pary, uroczystości ślubne sprzed dziesięciu lat oraz życie z dziećmi. Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany 1 lipca o godzinie 18.00 na oficjalnych kontach rodziny książęcej w mediach społecznościowych - na przykład na utworzonym ostatnio Instagramie (link poniżej wraz ze "zwiastunem").


23 czerwca książę Albert z dziećmi oglądał obchody Święta św. Jana z balkonu Pałacu Książęcego.

Norwegia

23 czerwca z okazji 30. rocznicy konsekracji króla Haralda i królowej Sonji opublikowano szereg nowych oficjalnych zdjęć wykonanych przez Jørgena Gomnæsa. Więcej o konsekracji pary królewskiej pisała Wam Iza w tym poście (klik).

Jørgen Gomnæs / Det kongelige hoff

Jørgen Gomnæs / Det kongelige hoff

Jørgen Gomnæs / Det kongelige hoff

Jørgen Gomnæs / Det kongelige hoff


Szwecja

21 czerwca księżniczka Madeleine odbyła swoje pierwsze od dłuższego czasy wyjście. Wzięła udział w wideo rozmowie z gubernatorem i radną Gävleborg, od których dowiedziała się o sytuacji w prowincjach Hälsingland i Gästrikland, których jest księżną.Wcześniej księżniczka opublikowała też zdjęcie uradowanej powrotem do Szwecji Leonore.

Dania

18 czerwca księżna Mary odwiedziła dom opieki Nældebjerg Plejecenter w Greve Strand, gdzie rozmawiała z jego personelem, mieszkańcami oraz ich bliskimi o izolacji, samotności i pustce, których doświadczyli w ciągu ostatniego roku.


19 czerwca królowa Margrethe i księżniczka Benedikte obejrzały premierę przedstawienia baletowego baśni "Krzesiwo" Hansa Christiana Andersena.


21 czerwca z okazji Święta Narodowego Grenlandii opublikowano nowe oficjalne zdjęcie królowej w stroju narodowym.Wieczorem książę Frederik, książę Christian i księżniczka Isabella byli obecni na meczu Dania-Rosja na Euro 2020.


22 czerwca księżna Mary jako patronka Global Fashion Agenda spotkała się z prezesem zarządu oraz nową dyrektor generalną, z którymi rozmawiała o priorytetach GFA w pracy nad stworzeniem bardziej zrównoważonej branży modowej.23 czerwca królowa Margrethe przypłynęła swoim jachtem do Graasten na letnie wakacje.


Księżna Mary wzięła udział w prezentacjach i dyskusji przy okrągłym stole na temat duńskich rozwiązań kreatywnych w Industriens Hus w Kopenhadze.Książę Felix tego dnia ukończył Gammel Hellerup Gymnasium. Towarzyszyli mu książę Joachim, który specjalnie na to wydarzenie przyleciał z Paryża, hrabina Alexandra oraz starszy brat, książę Nikolai.

Księżniczka Benedikte odwiedziła Ogród Botaniczny (Historisk Botanisk Have) na zamku Vordingborg Slot.


24 czerwca królowa Margrethe przyjęła nowo mianowanych oficerów Marynarki Wojennej na Dannebrog.25 czerwca królowa wzięła udział w paradzie Straży Królewskiej Den Kongelige Livgardes, w czasie której wręczyła odznaczenie "Dronningens Ur" (Zegar Królowej).Księżniczka Benedikte natomiast jako patronka I.P. Nielsen Fonden wręczyła stypendia skautom.


9 komentarzy:

 1. Piękne nowe zdjęcia sióstr z Królestwa Obojga Sycylii, Pary Królewskiej z Norwegii oraz Królowej Małgorzaty z Danii.
  Dużo zdrowia dla księżnej Charlene. Mam nadzieję, że za niedługo księżna będzie mogła być razem ze swoją rodziną. Świetny pomysł z mini serialem z okazji 10. rocznicy ślubu.
  Fajnie, że księżniczka Madeleine z rodziną może być w końcu w Szwecji. Leonor jest bardzo podobna do swojej Mamy.
  Księżna Mary jak zawsze stylowo.
  Rodzina książęca z Danii bardzo fajnie kibicuje na Euro.
  Gratulacje dla księcia Felixa z okazji ukończenia szkoły!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładne nowe portrety
  Mary i Rania świetnie wyglądają

  OdpowiedzUsuń
 3. Maria Caroline i Maria Chiara mają piękną biżuterię i noszą ją z wielką gracją, ale mam takie małe poczucie niesmaku. W przypadku panujących rodzin królewskich byłoby to po prostu zdjęcia urodzinowe, a tutaj zamieniły się trochę w takie lokowanie produktu, gdzie więcej uwagi poświęca się samej biżuterii niż solenizantce.
  Gratulacje dla Felixa z okazji ukończenia szkoły. Ma szczęście, że w tym dniu mogli być przy nim rodzice i brat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poza tym moim zdaniem głupio nazywać się "pretendentami do tronu" królestwa, które nie istnieje od prawie 200 lat.

   Usuń
 4. Szkoda, że Madd nie pokazała radości wszystkich swoich dzieci z powrotu do Szwecji.
  Ładne zdjęcia królów Norwegii, ale widać, że król Harald jest bardzo chory

  OdpowiedzUsuń
 5. Pycha panny z Włoch aż bije po oczach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie to samo sobie pomyślałam. Nie wygląda na zbyt sympatyczną osobę.

   Usuń
  2. Mnie te zdjęcia bardziej przypominają amerykańskie celebrytki marzące o byciu księżniczkami niż faktyczną europejską arystokrację. To znamienne, że podczas gdy panujący obecnie royalsi starają się być jak najbardziej przyziemni, potomkowie dawnych royalsów na siłę starają się pokazywać swoje królewskie pochodzenie, co w dzisiejszych czasach może wzbudzić już tylko śmiech.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.