wtorek, 31 grudnia 2019

Royal Babies 2019

Kochani! Zapraszamy do zapoznania się z maluchami, które przyszły na świat w 2019 roku.


Książę Antoine Tau Edouard Adrien de Ligne


Chłopiec przyszedł na świat 10 stycznia, jako pierwszy syn Księżnej Isabelli i Księcia Edouard'a de Ligne. Para pobrała się w 2009 roku. Malec ma dwie starsze siostry, Altheę i Athénaïs.

Księżniczka NN

Urodzona 22 stycznia w Bangkoku w Tajlandii. Pierwsza córeczka Księżniczki Kesang Choden
 ( przyrodnia siostra króla Jigme) oraz  Paldena Yoser Thinley. Nie znamy jej imienia.
 Mała księżniczka ma dwóch starszych braci- Ugyena Junaya i Jamgyela Singye. Henri, książę Touraine
 Urodzony 1 lutego o godzinie 13:05 w Nowym Jorku jako trzeci synek i czwarte 
dziecko drugiego z pretendentów do tronu Francji, Louisa i jego żony Marie-Marguerite, pary książęcej Anjou. 

Chłopiec w chwili narodzin ważył 4200 g i mierzył 53 cm. Dołączył do starszego rodzeństwa: siostry Eugénie i bliźniaków Louisa i Alphonse'a                                  Księżniczka Marie-Amélie Béatrice Felecitas d’Orléans


Drugie dziecko i pierwsza córeczka hrabiego i hrabiny Dreux, księcia François i księżnej Teresy. 
Mała księżniczka przyszła na świat 8 lutego w Palma de Mallorca w Hiszpanii. Ma starszego brata Philippe'a.


Książę Welf August Johannes Ferdinand Carl-Wilhelm Anthony Julio Mario


Drugie dziecko i pierwszy synek Ekateriny i Ernsta Augusta z Hanoweru. Urodzony 14 marca w szpitalu Henriettenstift w Hanowerze.

 Archie Harrison Mountbatten-Windsor


Pierwsze dziecko Ksieżnej Meghan i Księcia Harry'ego. Urodzony 6 maja o godzinie 5:26 (czasu brytyjskiego). W chwili narodzin ważył ok. 3,3 kg. Jego chrzest odbył się 6 lipca 2019 w prywatnej kaplicy na Zamku Windsor.


Ismail Leon Petra


Urodzony 21 maja jako syn byłego króla Malezji, Sułtana malezyjskiego stanu Kelantan, Muhammada V i jego drugiej  żony, Rosjanki Oksany Voevodiny, Miss Moskwy z 2015 roku.

* Obecnie po sfinalizowaniu rozwodu pary prawnicy Sułtana kwestionują ojcostwo Muhammada. Książę Abu Bakar IbrahimUrodzony 16 lipca jako drugi syn Następcy Tronu Johoru księcia Ismaila Idrisa i księżnej Khaleedy. Ma starszą siostrę Khalsom (ur. 2016) i brata Iskandara (ur. 2017).


Arcyksiążę MaximilianDrugie dziecko księcia Amedeo i księżnej Lili. Urodzony 6 września o godz. 21:05 w Brukseli. W chwili narodzin mierzył 50 cm i ważył 3,3 kg. Dołączył do starszej siostry, 3-letniej Anny Astrid.


Książę Mohammed El Hassan bin Hashem 

Urodził się 21 października jako piąte dziecko księcia Hashema i jego żony Fahdah. Chłopiec dołączył do czwórki starszego rodzeństwa, trzech sióstr, Haalah, Rayet i Fayimy, oraz brata Husseina Haidara.

Książę HusseinUrodzony 8 listopada, jako pierwszy syn księcia  Hamzaha bin Husseina i księżnej Basmy Hamzah Chłopiec dołączył do pięciu starszych sióstr, czterech wspólnych Hamzah i Basmy; Zein, Noor, Badiyi i Nafisy; oraz Hayi, córki Hamzaha z pierwszego małżeństwa.Książę 
Franz Salvator Ferdinand Bonifatius Wilhelm Maria
Pierwszy syn Księcia i Księżnej Isenburga, urodzony 8 sierpnia 2019 w Monachium.
Chłopiec automatycznie został dziedzicznym księciem Isenburga. Ma dwie starsze siostry: Alix 
 i Zitę.

Jō MoriyaUrodzony 17 listopada, o godzinie 6.59 (czasu lokalnego) w szpitalu Aiiku w Tokio pierwsze dziecko Ayako i Kei Moriya.Na którego malucha czekaliście najbardziej?


Źródło zdjęć: Twitter, Instagram

10 komentarzy:

 1. "Obecnie po sfinalizowaniu rozwodu pary prawnicy Sułtana kwestionują ojcostwo Muhammada. " - jeżeli te oskarżenia są bezpodstawne i chodzi wyłącznie o pozbycie się kłopotliwego potomka ze względu na rozwód z jego matką, to jest to absolutna żenada. A propos - można zrobić też post o żenadach tego roku. Pewnie trochę by się nazbierało. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. W porównaniu z ubiegłymi latami przybyło nam mało królewskich dzieci. Najpewniej najwięcej emocji wzbudziły narodziny synka Harry'ego i Meghan.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne zdjęcie rodzinki jaką stworzyli Ekaterina i Ernest. Mały Welf jest śliczny.
  Archie jest najbrzydszym dzieckiem ze wszystkich królewskich maluchów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Archie jest po prostu bardzo podobny do Harry'ego, a to czy jest ładny czy brzydki, to już mocno subiektywna opinia. Jak dla mnie jest całkiem uroczy, i większość (zaznaczam: większość, nie wszystkie) złych opinii o nich wynika z braku sympatii danej osoby do jego rodziców.

   Usuń
  2. *większość złych opinii O NIM

   Usuń
  3. Każdy ma prawo do własnego zdania. Moja opinia nie wynika z tego, że nie lubię ich rodziców po prostu mi się nie podoba i już. Lubię np. Madd i Chrisa, a uważam, że córki mają wyjątkowo brzydkie.

   Usuń
  4. Nie lubię Jolie a dzieci biologiczne ma ładne. Za Meghan też nie przepadam. A ich syn niestety za ładny nie jest. Może się zmieni.
   Opinie to kwestia gustu

   Usuń
  5. Archie jest pięknym maluchem, co widać na zdjęciu z noworocznymi życzeniami, udostępnionym przez rodziców. Nie podaję linków, bo łatwo je znaleźć. Pozdrawiam

   Usuń
  6. Dla jednych jest piękny, a dla drugich brzydki proste. Wystarczy to uszanować, a nie na siłę przekonywać do swoich racji.

   Usuń
 4. Dla mnie Archie to słodziak, naprawdę jest śliczny, "reklamowy" a mina z kartki świątecznej jest the best ever, zresztą każdy maluszek to cud, cieszmy się nimi, szczęściem, miłością i pięknem cudownych chwil naszego życia

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.