czwartek, 26 grudnia 2019

Co przydarzy się "royalsom" w 2020 roku?


Zgodnie z małą blogową tradycją, pora zabawić się we wróżbitów i spróbować przewidzieć, co nadchodzący 2020 rok przyniesie rodzinom królewskim. Poniżej przedstawiamy nasze przypuszczenia.
Zeszłoroczną zabawę znajdziecie TUTAJ.

Luksemburg

W połowie maja na świat przyjdzie chłopiec, pierwszy synek księcia Guillaume'a i księżnej Stephanie. Otrzyma imiona Jean Philippe Henri, odpowiednio na cześć pradziadka i obu dziadków. Chrzest odbędzie się we wrześniu lub na początku października, a wśród rodziców chrzestnych znajdą się książę Felix i jedna z sióstr księżnej Stephanie.

Pod koniec lata zostanie ogłoszona trzecia ciąża księżnej Claire. Młodsza siostra Amalii i Liama urodzi się w styczniu 2021.

Wielka Brytania

Na początku 2020 roku zostanie ogłoszona druga ciąża księżnej Sussex. Drugi chłopiec pary książęcej przyjdzie na świat jesienią.

Na początku czerwca odbędzie się ślub księżniczki Beatrice i Edoardo Mappelli Mozzi. Im bliżej tej daty, tym coraz więcej uwagi media będą poświęcać przeszłości Edoardo oraz skandalowi księcia Yorku związanemu z jego znajomością z Epsteinem.

W okolicach ślubu starszej siostry księżniczka Eugenie i Jack Brooksbank ogłoszą, że spodziewają się pierwszego dziecka. Dziewczynka przyjdzie na świat na początku 2021.Niemcy

Pod koniec lutego Dziedziczna Księżna Leiningen urodzi chłopca o imieniu Friedrich, pierwsze dziecko jej i księcia Ferdinanda.

Szwecja

Księżna Sofia i książę Carl Philip ogłoszą, że spodziewają się narodzin trzeciego dziecka. Ich trzeci synek przyjdzie na świat w październiku lub listopadzie.

Bhutan

W marcu królowa Jetsun Pema urodzi córeczkę, drugie dziecko jej i króla Jigme Khesara.

Monako

Pod koniec roku zostanie ogłoszona trzecia ciąża Beatrice. Córka jej i Pierre'a o imieniu Bianca przyjdzie na świat w czerwcu 2021.

Grecja

W lutym w Atenach odbędzie się konferencja prasowa księżniczki Theodory i Matthew Kumara, podczas której podadzą datę swojego ślubu - czerwiec, grecka wyspa Santorini. Pojawią się na nim przedstawiciele zagranicznych rodzin królewskich.

Belgia

Cała Belgia będzie żyła sprawą Delphine Boël. Zostaną ujawnione wyniki testów DNA, które potwierdzą, że to córka Alberta.Francja

Latem książę Jean-Christophe i księżna Olympia ogłoszą, że spodziewają się narodzin pierwszego dziecka. Ich córka przyjdzie na świat w grudniu.

Albania

Książę Leka i księżna Elia ogłoszą pierwszą ciążę księżnej. Ich synek przyjdzie na świat jesienią 2020.

Rosja

Zostaną ogłoszone zaręczyny Wielkiego Księcia Jerzego Michajłowicza i Rebeki Bettarini. Ślub odbędzie się latem 2021.


Teraz kolej na Was - jakie są Wasze przeczucia? Jak myślicie, czego będziemy świadkami w 2020 roku?


13 komentarzy:

 1. Ostatnie przewidywania sprawdziły się w części. Mam nadzieję, że następny rok będzie obfitszy pod względem uroczystości i narodzin.
  Wielka Brytania: Ślub Beatrice i Eda w czerwcu. W orszaku George, Charlotte i synek pana młodego. Rodzeństwo wraz z młodszym bratem wystąpi jeszcze w tej roli podczas lipcowego ślubu Jamesa, brata Kate. Liczę na pierwszy Royal Tour Cambridges w piątkę.
  Na 30 urodziny Eugenie zostanie ogłoszona jej ciąża. Córka, Margaret przyjdzie na świat pod koniec lata. Jej starsza siostra ogłosi swoją ciążę w grudniu.
  Luksemburg: Stephenie na początku maja urodzi syna, który otrzyma tradycyjne imiona po dziadkach i ojcu. We wrześniu do Liama i Amalii dołączy siostrzyczka Alice.
  Dania: Huczne obchody 80 urodzin królowej Małgorzaty. Konfirmacja księcia Christiana.
  Grecja: Ślub Theodory w sierpniu.
  Albania: Narodziny bliźniaków w grudniu.
  Hanower: Córka dla Alessandry i Christiana.
  Japonia: Ostateczne rozwiązanie kwestii ślubu Mako i Kei.


  OdpowiedzUsuń
 2. No to moje przypuszczenia prezentują się tak:
  Wielka Brytania : W lutym zostanie ogłoszona druga ciąża księżnej Meghan, jej córka przyjdzie na świat w październiku bądź na początku listopada.
  Szwecja : Sofia i Carl Philip ogłoszą, że spodziewają się dziecka
  Dania : Huczne urodziny Królowej

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje przewidywania:
  Wielka Brytania:
  Ślub księżniczki Beatrice obdędzie się w czerwcu. Panna młoda będzie nosić nową/wcześniej nie widzianą tiarę, która idealnie będzie pasować do niej i sukni ślubnej. Na ślubie zjawi się cała BRK.
  W drugiej połowie roku Książę i Księżna Sussex ogłoszą, że księżna spodziewa się dziecka- chłopca- w 2021 roku.
  Pod koniec roku księżniczka Eugenie ogłosi, że spodziewa się dziecka- córki- latem 2021 roku.
  Luksemburg:
  W połowie maja na świat przyjdzie syn księżnej Stephanie.
  Dania:
  Królowa Małgorzata II będzie obchodzić swoje 80. urodziny. Z tej okazji odbędzie się przyjęcie, gdzie będę obecni członkowie innych RK.
  Belgia:
  Król będzie obchodzić swoje 60. urodziny. Z tej okazji odbędzie się bankiet.

  Królewska wizyta:
  Królowa Maxima i jej mąż odwiedzą Polskę. Wizyta będzie miała podobny charakter do tej w 2014 roku.

  Chciałabym, aby tak się stało :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam jeszcze pytanie do autorek bloga:
  Czy uważacie, że w 2020 roku mamy szansę na jakąś królewską wizytę? Jeżeli tak, to kto przyjedzie do Polski albo kogo chciałybyście zobaczyć w naszym kraju? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno w styczniu będzie sporo królewskich gości na obchodach 75. rocznicy wyzwolenia obozu w Oświęcimiu, listę gości znajdziesz na dole bloga. Jeśli chodzi o wizyty państwowe, mam ogromną nadzieję, że odwiedzą nas Letizia i Felipe, byli dwukrotnie jeszcze przed wstąpieniem Felipe na tron, więc najwyższy czas, żeby odwiedzili nas ponownie, choć nie wiem, czy uda się to w tym roku, biorąc pod uwagę niepewną sytuację w Hiszpanii. Poza nimi chciałabym też zobaczyć Maximę i Willema albo Victorię i Daniela (ci ostatni chyba nigdy nie byli w Polsce oficjalnie, nie licząc obchodów wyzwolenia obozu w Oświęcimiu?), ale ponad wszystko mam ogromną nadzieję na wizytę w Krakowie, do którego mam znacznie bliżej niż do Warszawy ;)

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź. Ogromnie chciałabym zobaczyć i spotkać królową Mathilde oraz królową Maximę w Warszawie. Chciałabym również, aby kiedyś nasz kraj odwiedzili Victoria i Daniel ze Szwecji. Na kogoś z Wielkiej Brytanii- a szczególnie na Kate i Williama- na razie niestety nie liczę :( , bo byli u nas stosunkowo niedawno.

   Usuń
 5. BRK: To bardziej nadziej, ale jednak Eugenia ogłosi na przestrzeni roku ciążę (myślę, że bliżej lata po ślubie siostry). Meghan będzie w drugiej ciąży i urodzi drugiego syna (co zapewni nam "niezapomniane pozy" z pierwszej ciąży). Ślub Beatrycze w maju lub kwietniu (w czerwcu nie sądzę, a jeśli już to po Tropping The Colour).
  Luksemburg: Stephanie urodzi syna.
  Szwecja: Maddie i Chris ogłoszą czwartą ciążę.
  Monako: u Louisa i Marie nieplanowana ciąża.
  Dania: Abdykacja na rzecz Frederika po hucznym świętowaniu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiem, że nie na temat, ale wiecie o tym, że były mąż Marty Louise popełnił samobójstwo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, szczegóły znajdziecie u Justyny, tutaj pojawi się tylko krótka wzmianka w podsumowaniu roku

   Usuń
 7. Wielka Brytania: Druga ciąża Meghan ogłoszona w lutym 2020, Eugenia latem ogłosi ciążę.
  Luksemburg: Stephanie i Wilhelm powitają w maju córeczkę.
  Szwecja: Ciąża u Sofii lub Madeleine (jednej z nich)
  Jetsun Pema urodzi synka.
  Dziedziczna Księżna Leiningen urodzi w lutym córeczkę.
  Elia i Leka ogłoszą ciążę bliźniaczą księznej.
  /Lena

  OdpowiedzUsuń
 8. Wielka Brytania: Ślub księżniczki Beatrice i Edo w czerwcu. Ogłoszona zostanie druga ciąża księżnej Meghan- w drugiej połowie roku na świat przyjdzie dziewczynka, której zostanie nadane równie nietypowe imię, co jej bratu. W ciążę zajdzie również księżniczka Eugenie i urodzi synka.

  Szwecja: Księżniczka Victoria i książę Daniel złożą oficjalną wizytę w Polsce. Zostanie ogłoszona trzecia ciąża księżnej Sofii- na świat przyjdzie dziewczynka.

  Dania: Huczne obchody 80-tych urodzin królowej Margrethe, na których będą obecni royalsi z całego świata. Wystawne przyjęcie z okazji 18-tych urodzin księcia Felixa (podobnie jak to miało miejsce w przypadku jego starszego brata).

  Belgia: Obchody 60-tych urodzin króla Philippe'a. Te jednak będą dosyć skromne, bez udziału innych RK. Zostaną opublikowane wyniki badań DNA, które wykażą, że Delphine Boel jest córką króla Alberta II. Rozwód księcia Laurenta i księżnej Claire.

  Monako: Zostanie ogłoszona pierwsza ciąża Marie Ducruet. Na świat przyjdzie chłopiec.

  Luksemburg: Dziedziczna wielka księżna Stephanie urodzi syna, Jeana. Wśród jego rodziców chrzestnych znajdą się: książę Felix, Nathalie Hamilton, król Philippe z Belgii i księżniczka Victoria ze Szwecji. Księżniczka Alexandra ogłosi swoje zaręczyny.

  Albania: Zostanie ogłoszona pierwsza ciąża księżnej Elii. Na świat przyjdzie chłopiec o imieniu Zog.

  Grecja: Księżniczka Theodora i Matt Kumar pobiorą się w lipcu. Pod koniec roku książę Philippos ogłosi swoje zaręczyny z Niną Flohr.

  Rosja: Wielki książę Jerzy i Rebecca Bettarini ogłoszą swoje zaręczyny.

  Rumunia: Nicholas i Alina będą spodziewać się swojego pierwszego wspólnego dziecka. Urodzi im się syn, któremu nadadzą imię Mihai. Księżniczka Maria się zaręczy.

  Serbia: Książę Filip i księżna Danica będą się spodziewać drugiego dziecka. Urodzi się chłopiec o imieniu Jovan.

  Niemcy: Dziedziczna księżna Viktoria-Luise urodzi syna. Księżna Alessandra z Hanoweru będzie się spodziewać pierwszego dziecka- dziewczynki.

  Jordania: Ślub księżniczki Raiyah i Neda Donovana odbędzie się w lutym.

  Bhutan: Królowa Jetsun Pema urodzi córkę o imieniu Kesang Lhamo.

  Japonia: Zaręczyny księżniczki Mako i Kei Komuro zostaną oficjalnie zerwane.

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba wszyscy jesteśmy zgodni 2020 będzie należał do Stephanie - narodziny dziedzica uważam, że urodzi córkę może Charlotte Alix Marie w kwietniu.
  Oraz do księżniczki Beatrycze z W. Brytanii - ślub w 'cieniu' skandalu ojca oraz druga ciąża Meghan i Grecki ślub po długiej przerwie wiosną ;)
  Szczegółowo, zapraszam na mojego bloga https://mbdkbernadotte.blogspot.com/2019/12/przepowiednia-na-dwudziestki.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Norwegia:
  Martha Louise skupi się na córkach, rozstanie się z szamanem.

  Wielka Brytania:
  Druga ciąża Meghan, drugi syn urodzi się pod koniec roku.

  Eugenie i Jack zostaną rodzicami dziewczynki w tym roku.

  Skromny ślub Beatrice w czerwcu w cieniu skandalu z Andrzejem.

  Luksemburg:

  Zaręczyny księżniczki Alexandry.

  Guillaume i Stephanie zostaną rodzicami chłopca Jeana.

  Monako:
  Trzecia ciąża Charlotte, dziewczynka przyjdzie na świat na początku 2021.

  Louis i Marie zostaną rodzicami dziewczynki w tym roku.

  Albania:

  Ciąża Elii. Narodziny chłopca jesienią.

  Rumunia:

  Dalsze kontrowersje związane z Nicholasem i jego relacją z RRK.

  Francja:

  Pierwsza ciąża Olympii - na świat przyjdzie chłopiec, Napoleon, pod koniec tego roku.

  Rosja:

  Zaręczyny wielkiego księcia Jerzego.

  Grecja:

  Ślub Theodory w lipcu w Grecji.

  Zaręczyny Philipposa.

  Liechtenstein:

  Joseph Wenzel pojawi się na obchodach święta narodowego z dziewczyną.

  Japonia:

  Zaręćzyny jednej z księżniczek (być może Tsuguko?).

  Oświadczenie ws. ślubu Mako i Kei - odbędzie się w przyszłym roku, po ukończeniu przez Kei studiów w USA.

  Dyskusje nt. zmian w sukcesji do niczego nie doprowadzą.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.