środa, 11 grudnia 2019

Aktualizacja: Chrzciny Franza Salvatora


7 grudnia w kościele parafialnym Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Birstein odbył się chrzest księcia Franza Salvatora, dziedzicznego księcia Isenburga i jedynego syna księcia Isenburga Alexandra i księżnej Sarah.

Fürstenhaus Isenburg / fuldaerzeitung.deChrztu w obrządku rzymskokatolickim udzielili biskup pomocniczy Fuldy Karlheinz Diez oraz proboszcz parafii Rainer Heller. Książę otrzymał imiona Franz Salvator Ferdinand Bonifatius Wilhelm Maria.

Fürstenhaus Isenburg / kinzig.news

W trakcie ceremonii odczytano błogosławieństwo od Papieża Franciszka. Oprawę muzyczną zapewnił chór z Katedry Świętego Zbawiciela i św. Sebastiana w Fuldzie pod kierunkiem dyrygenta Franza-Petera Huber.

© Sabine Brauer Photos

Rodzicami chrzestnymi małego księcia, urodzonego 8 sierpnia tego roku (o czym pisałyśmy Wam TUTAJ), zostali: ciocia, księżna Sophie z Prus (siostra księcia Alexandra), dr Simon Lorenz (brat księżnej Sarah) oraz przyjaciele pary książęcej: baron Franz Mayr-Melnhof-Saurau, Kai-Harald Solmitz i dziedziczny książę Ysenburg und Büdingen Casimir.

© Sabine Brauer Photos

Książę był ubrany w szatkę z XVIII wieku, która niegdyś należała do książąt Ossuny, hiszpańskich szlachciców.

© Sabine Brauer Photos

Wśród zaproszonych na skromną i prywatną uroczystość znalazły się m.in. dwie pozostałe siostry księcia Isenburga, arcyksiężna Katharina z Austrii i księżna Isabelle zu Wied, młodszy brat księcia Alexandra Viktor, czy mama, księżna Isanburga Elisabeth Christine, wdowa po zmarłym w zeszłym roku 8. księciu Isenburga. Z pewnością obecne były dwie starsze siostry Franza, 4-letnia obecnie Alix i prawie 3-letnia Zita. Niestety, nie pojawiły się na opublikowanych przez dwór zdjęciach.

© Sabine Brauer Photos

© Sabine Brauer Photos

© Sabine Brauer Photos

3 komentarze:

  1. Niczym Habsburg :) Chodzi mi o imiona :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nice pics of the baptism. Also nice pics of all the siblings sadly none of them with their spouses and children.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.