niedziela, 22 grudnia 2019

Świąteczne zdjęcia, artykuł księżnej Camilli, wizyta w Oplenac, kolejne Royal Baby w drodze + więcej


Jordania

Królowa Rania odwiedziła miasto Fuhais w muhafazie Al-Balka, położone 15 km na północny zachód od Ammanu, zamieszkiwane głównie przez chrześcijan. Królowa spotkała się z mieszkańcami i odwiedziła jarmark bożonarodzeniowy.

Queen Rania FacebookQueen Rania Facebook

Queen Rania FacebookBelgia

Dwór Królewski opublikował nowe zdjęcie rodziny królewskiej wraz z życzeniami bożonarodzeniowymi. Zdjęcie zostało wykonane przy okazji 18. urodzin księżniczki Elisabeth w październiku.

therealmyroyals.com

19 grudnia król Philippe i królowa Mathilde odwiedzili dom "Les Sauverdias" w Namur.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com
Monako

19 grudnia książę Albert i księżna Charlene złożyli kolejną świąteczną wizytę, tym razem w szpitalu Księżnej Grace w Monako.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com


Holandia

18 grudnia królowa Maxima wzięła udział w świątecznej gali muzycznej Kerst Muziekgala 2019, w trakcie której wystąpił największy w Holandii szkolny zespół muzyczny, a także znani holenderscy muzycy i zespoły muzyczne, m.in.: pianista Wibi Soerjadi, grupa Suzan & Freek czy piosenkarz Gerard Joling. Królowa wzięła udział w gali jako patronka Méér Muziek in de Klas. Gala zostanie wyemitowana przez stację NPO 1 w dniu 22 grudnia o godz. 21:30.

© Méér Muziek in de Klas

© Méér Muziek in de Klas

© Méér Muziek in de Klas

belgaimage.be

belgaimage.be

Tymczasem księżniczka Catharina-Amalia wraz z przyjaciółmi została zauważona na posiedzeniu Tweede Kamer, holenderskiej Izby Reprezentantów, którą obserwowała ze specjalnej galerii dla publiczności.
Wielka Brytania

19 grudnia królowa Elżbieta w towarzystwie księcia Walii otworzyła nową sesję Parlamentu po ostatnich, kolejnych już wyborach.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Książę William przewodniczył Inwestyturze.


20 grudnia królowa przybyła do Sandringham na święta Bożego Narodzenia - tradycyjnie pociągiem. Do Londynu jak zwykle wróci na początku lutego.

Embed from Getty Images

Tymczasem książę Edynburga trafił do szpitala. Na szczęście, okazało się, że został przyjętydo szpitala Króla Edwarda VII w Londynie na obserwację na kilka dni za radą swojego osobistego lekarza w celu "leczenia wcześniejszego stanu" - czytamy w oświadczeniu.


Książę Harry, przebrany za św. Mikołaja, przekazał specjalną wiadomość dzieciom na przyjęciu zorganizowanym przez organizację Scotty’s Little Soldiers zapewniającą wsparcie dzieciom, które straciły rodzica służącego w brytyjskiej armii.

Rzecznik pary książęcej Sussex poinformował, że rodzina spędza tegoroczne święta prywatnie w Kanadzie, a nie, jak wcześniej przypuszczano w USA. Kanada jest szczególnym miejscem zarówno dla księcia, który wielokrotnie odwiedzał ten kraj, jak również dla księżnej, która przez siedem lat mieszkała w Toronto.


Wreszcie została opublikowana świąteczna kartka od księcia Walii i księżnej Kornwalii, która będzie wysyłana w tym roku rodzinie, przyjaciołom czy członkom organizacji charytatywnych. Użyto do niej zdjęcia z tegorocznej podróży pary książęcej na Kubę.
Księżna Camilla jako patronka organizacji The Silver Line oferującej 24-godzinne telefoniczne wsparcie dla osamotnionych starszych osób, napisała krótki artykuł dla Telegraph o tym, jak ważne jest pamiętanie o osobach, które mogą być samotne w okresie świątecznym: "O tej porze roku, kiedy wielu z nas wprowadza ostatnie poprawki do naszych świątecznych planów, ważniejsze niż kiedykolwiek jest pamiętanie o osobach, które mogą być samotne, nie tylko w Boże Narodzenie, ale każdego dnia w roku." Cały artykuł przeczytacie TUTAJ.
"Większość z nas wie, jak to jest być samotnym w pewnym momencie lub innym, ale dla coraz większej liczby starszych osób samotność jest ich codzienną rutyną" - napisała księżna w artykule.
“At this time of year, when many of us are putting the final touches to our Christmas plans, it is more important than ever to remember those people who may be on their own, not just at Christmas, but every day of the year. “Most of us know what it is like to be lonely at some time or another, but for more and more elderly people loneliness is their daily routine.” . The Duchess of Cornwall, in her role as Patron of The Silver Line, has written an article for the @Telegraph about the importance of remembering those that may be lonely during the festive period. Charity @TheSilverLineUK has a call centre in Blackpool and their helpline supports isolated older people by offering 24/7 advice, friendship or just a confidential chat. The Duchess became Patron of The Silver Line in May 2017 and met staff and volunteers during a visit to the call centre later that year. Read The Duchess’s article in full by following the link in bio.
Post udostępniony przez Clarence House (@clarencehouse)


Wczoraj późnym wieczorem opublikowano trzy nowe zdjęcia królowej, księcia Karola, księcia Williama i księcia George'a wykonane przypuszczalnie w trakcie świątecznego obiadu u królowej 18 grudnia. Sesja odbyła się w ramach wsparcia inicjatywy "Together at Christmas" organizacji The Royal British Legion objętej patronatem królowej. Monarchini wraz ze swoimi następcami pomagała przygotowywać świąteczne puddingi, które zostaną rozdystrybuowane w Wielkiej Brytanii i krajach Wspólnoty Narodów z okazji 99-lecia organizacji przypadającej w przyszłym roku.

Chris Jackson / Getty Images

Chris Jackson / Getty Images

Chris Jackson / Getty Images

Dzisiaj królowa została zauważona w drodze na niedzielne nabożeństwo do kościoła św. Marii Magdaleny w Sandringham. Towarzyszyli jej hrabia i hrabina Wessex z dziećmi.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk


Norwegia

Poinformowano, że król Harald zachorował, jego obowiązki jako regent przejął książę Haakon. Nie jest to na szczęście nic poważnego, jak powiedział w rozmowie z prasą książę, mają nadzieję, że wyzdrowieje do Bożego Narodzenia.

19 grudnia książę Haakon i księżna Mette-Marit odwiedzili szpital Drammen w Buskerud.

Lise Åserud / NTB Scanpix

Lise Åserud / NTB Scanpix

Lise Åserud / NTB Scanpix


Serbia


13 grudnia z okazji Dnia św. Andrzeja, patrona rodziny królewskiej, książę Philip i księżna Danica ze Stefanem oraz książę Mihailo i księżna Ljubica z małą Nataliją wybrali się na wspólną wizytę do kościoła St George's Church w Oplenac, gdzie w maju tego roku odbył się chrzest Nataliji. Cerkiew została ufundowana przez króla Jugosławii Petera I i jest ponadto mauzoleum, w którym spoczywa wielu członków dynastii Karadziordziewiciów, w tym m.in.: założyciel dynastii Đorđe Petrović wraz z matką i żoną; król Peter I; książę Paul i jego żona Olga (wnuczka króla Jerzego i królowej Olgi z Grecji); król Alexander I i królowa Maria oraz ich dzieci: król Peter II, książę Tomislav, ojciec księcia Mihailo; i książę Andrew.
Obie pary zostały przywitane specjalnie przygotowanym ciastem i modliły się do św. Andrzeja, prosząc o pokój, szczęście i ochronę swoich rodzin.

eurohistoryjournal.blogspot.com

eurohistoryjournal.blogspot.com


Dania

18 grudnia księżna Mary odwiedziła Kræftværket w Rigshospitalet w Kopenhadze.


20 grudnia królowa Małgorzata wręczyła "Dronningens Æresdolk", czyli Honorowy Sztylet Królowej przyznawany kadetowi Sił Powietrznych, który w czasie studiów uzyskał średnią ocen co najmniej 11,4. Jest to odznaczenie wyjątkowe, bo przyznane do tej pory tylko osiem razy.


W ostatnim czasie księżna Marie i książę Joachim udzielili wywiadu francuskiemu Paris Match, w którym opowiadali o swoim życiu w Paryżu. Księżna opowiadała, jak trudne dla Henrika i Atheny było przystosowanie się do dłuższego niż w duńskich szkołach dnia pełnego zajęć, w dodatku w innym języku. "Ale nigdy nie słyszałam ich narzekania. Osiągają bardzo dobre wyniki." Zdradzili też, że w swoim francuskim domu nie zatrudniają nikogo. Joachim przez większość tygodnia odbywa szkolenie, ale wieczory spędza w domu, pomaga również przy śniadaniach. Marie wspominała również o swoich początkach jako księżnej, podkreślając, jak trudna była dla niej nauka języka duńskiego, na co Joachim odparł, że ma do tego prawdziwy talent.
Przy okazji wywiadu wykonano nowe zdjęcia rodziny.

Régine Mahaux / Paris Match


Luksemburg

Książę Louis 8 grudnia pojawił się na 43. rozdaniu Best Awards w Paryżu.Szwecja

Opublikowano coroczny świąteczny filmik z życzeniami od Victorii, Daniela i ich dzieci. W tym roku rodzina udała się do kościoła Katarina. Co ciekawe, tym razem filmik dostępny jest także w angielskiej wersji językowej.

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com


20 grudnia para królewska oraz Następczyni Tronu z mężem wzięli udział w formalnym posiedzeniu Szwedzkiej Akademii.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Księżna Sofia tego dnia uczestniczyła w świątecznym przyjęciu Project Playground.


Książę Carl Philip i księżna Sofia 21 grudnia byli obecni na świątecznym koncercie "Jul i Vasatan" w kościele Gustawa Wazy w Sztokholmie.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Dzisiaj para książęca opublikowała nowe rodzinne zdjęcie z synami, życząc wszystkim Wesołych Świąt.
Niemcy

W sieci pojawiło się nowe, niepublikowane dotąd zdjęcie z tegorocznego ślubu księcia Casimira zu Sayn-Wittgenstein-Sayn i Alany Bunte KLIK, które, jak się okazuje, było odsyłane w podziękowaniu za wysłane gratulacje.dailymail.co.uk

Jak donosi niemiecka Gala, Casimir i Alana spodziewają się narodzin pierwszego dziecka! "Cieszymy się, oczekując potomstwa w nowym roku", miał potwierdzić radosną nowinę książę. Dziecko ma przyjść na świat w pierwszej połowie 2020 i dołączy do przyrodniego brata, 17-letniego obecnie Alexandra, syna księcia Casimira i jego pierwszej żony Corinny.

© Dana Press / gala.de


Grecja

Pojawiła się również kartka greckiej rodziny królewskiej, użyta w odpowiedzi na gratulacje z okazji okrągłej, 55. rocznicy ślubu pary królewskiej. Podpis kartki sugeruje, że zdjęcie wykonano latem 2017, niemniej wcześniej nie było publikowane.

Facebook
Japonia

18 grudnia Para Cesarska i księżniczka Aiko pojawili się na premierze filmu "In This Corner (and Other Corners) of the World", z którego dochód zostanie przekazany oddziałowi Japońskiego Czerwonego Krzyża w prefekturze Hiroszima.

The Sankei News / sankei.com

The Asahi Shimbun / asahi.com

Jiji

The Asahi Shimbun / asahi.com

20 grudnia Cesarz Naruhito i Cesarzowa Masako przyjęli w Pałacu Imperialnym Prezydenta i Pierwszą Damę Uzbekistanu i wydali na jego cześć lunch z udziałem księcia i księżnej Akishino, księżniczek Mako i Kako oraz księżnej Takamado i księżnej Nobuko.

The Asahi Shimbun / asahi.com

uza.uz

uza.uz

uza.uz10 komentarzy:

 1. George mieszający pudding w otoczeniu prababci, dziadka i taty -urocze. Te nowe zdjęcia są sporą niespodzianką.
  Victorii ślicznie w prostej, czerwonej sukni. Szkoda, że nie wybrała jej na Nagrody Nobla.
  Jak zawsze jestem oczarowana kolorystyką i jakością materiałów strojów królowej Elżbiety. Szmaragdowy płaszcz ma głęboki odcień, a chustka na głowie przepiękne wzory.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karolino, nie myślałaś może o założeniu własnego bloga? Twoje komentarze są zawsze pisane pięknym językiem, takim "kwiecistym". Ciekawie byłoby poczytać twoje posty o królewskiej modzie, stylu itp.

   Usuń
  2. Zgadzam się! Też lubię czytać Pani komentarze :D jestem też pod wrażeniem ogromnej wiedzy na temat rodzin królewskich, zawsze Pani dużo pisze na temat każdej z nich. Wesołych świąt :)

   Usuń
  3. Miałam to kiedyś napisać, Karolino, że absolutnie zgadzam się z moimi przedmówcami. Twoje komentarze są zawsze na miejscu, nikogo nie obrażają i zawsze się z nimi zgadzam(w sensie merytorycznym) :) Chętnie czytałabym takiego bloga.

   Usuń
  4. Zgadzam się z przedmówcami. Zaglądałabym codziennie.

   Usuń
 2. Mały Oscar jest przesłodki. Śliczne zdjęcie rodziny Carla i Sofii, ale jak dla mnie lepiej gdyby chłopcy mieli krótsze włosy. Liczę na to, że jeszcze Madeleine podzieli się zdjęciami swoich pociech w sieci.
  Piękne zdjęcia rodziny z Wielkiej Brytanii gdzie są cztery pokolenia. Szkoda jednak, że George nie jest już spontaniczny tylko tresowany jak ma pozować do zdjęć, a przecież to jeszcze dziecko.
  Marie pięknieje z wiekiem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałam ''kolejne royal baby w drodze'', pomyślałam: Casimir i Alana. I rzeczywiście!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja przeczytałam "kolejne royal baby w drodze", pomyślałam: Elia i Leka. I niestety :(

   Usuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mette Marit jest biedna. Mam nadzieję że nie umrze.
  Rania łamie arabskie stereotypy

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.