wtorek, 11 czerwca 2019

Gala Less Saves the Planet, stan zdrowia Emerytowanej Cesarzowej, urodziny Theodory - Japonia, Grecja, Egipt, Albania


Japonia

6 czerwca Cesarz Naruhito i Cesarzowa Masako odwiedzili Momijiyama Imperial Cocoonery w Pałacu Imperialnym, aby obejrzeć tegoroczną hodowlę jedwabników nadzorowaną tradycyjnie przez kolejne Cesarzowe. W tym roku hodowla zbiegła się w czasie z majowymi uroczystościami w związku z abdykacją, więc Cesarzowa nie brała w niej udziału.

***

7 czerwca poinformowano, że Emerytowana Cesarzowa Michiko przejdzie badanie serca po tym, jak przeprowadzone ostatnio badania krwi wykazały podwyższony poziom hormonu sercowego BNP wskazujący na wyższe ryzyko niewydolności serca. Jak podano, od pewnego czasu 84-letnia Cesarzowa miała problem ze złapaniem oddechu podczas codziennych porannych spacerów.

Kyodo  / mainichi.jp

W poniedziałek w oświadczeniu Agencja Dworu Imperialnego podała, że u byłej Cesarzowej zdiagnozowano umiarkowaną niedomykalność zastawki trójdzielnej - chorobę serca, w której zastawka nie zamyka się wystarczająco mocno przy każdym skurczu serca. Cesarzowa miała również nieregularny puls.

english.kyodonews.net

Według urzędników, przyczyną jest stres, który zwiększył obciążenie jej serca. Tradycyjnie zalecono unikanie stresu w codziennym życiu i przeprowadzanie regularnych badań. Emerytowana Para Cesarska zgodnie z planem uda się jednak z wizytą do prefektury Kioto w dniach 11-13 czerwca w ramach kolejnej części rytuałów abdykacyjnych. Odwiedzą m.in. mauzoleum Cesarza Meiji.Emerytowana Cesarzowa ma także przejść operację usunięcia zaćmy 16 i 23 czerwca.

Nie są to pierwsze problemy z sercem Emerytowanej Cesarzowej Michiko. W sierpniu 2015 przeszła tomografię komputerową jej tętnic wieńcowych po częstych bólach w klatce piersiowej. Na podstawie wyników zdiagnozowano u niej niedokrwienie mięśnia sercowego, jednak operacja nie okazała się konieczna.

***

Zgodnie z planem, Emerytowana Para Cesarska 9 czerwca odwiedziła grobowiec księcia Katsuro Yoshihito, kuzyna Emerytowanego Cesarza Akihito, w związku z 5. rocznicą jego śmierci. Po powrocie Emerytowana Cesarzowa przeszła zapowiadane badanie serca.

sankei.com

sankei.com***

8 czerwca członkowie rodziny imperialnej uczestniczyli w uroczystości upamiętniającej 5. rocznicę śmierci księcia Katsuro Yoshihito.

Jiji

Jiji

fnn.jp***

9 czerwca Cesarz Naruhito i Cesarzowa Masako obchodzili 26. rocznicę ślubu. Zgodnie ze swoją tradycją, wieczorem wydali kolację dla rodziny - Emerytowanej Pary Cesarskiej, księcia Fumihito i księznej Kiko, Sayako Kurody z mężem oraz rodziców Masako.***

Okazuje się, że tegoroczne lato upłynie rodzinie Akishino na zagranicznych podróżach. Po oficjalnym potwierdzeniu wizyty Następcy Tronu i jego żony w Polsce i Finlandii na przełomie czerwca i lipca, podano, że księżniczka Mako złoży kolejną oficjalną wizytę - tym razem w Peru i Boliwii w dniach 9-22 lipca. Wizyta ma związek z 120-leciem japońskiej imigracji do tych krajów i rozpocznie się w Limie 9 lipca. Poza spotkaniem z Prezydentami, Peruwiańczykami i Boliwijczykami o japońskich korzeniach, na ten moment wiadomo o jej wizycie na Machu Picchu, a także La Paz i Santa Cruz w Boliwii od 15 lipca.
Co ciekawe, poinformowano, że w drodze do Ameryki Południowej zatrzyma się na krótko w USA. Według spekulacji japońskich mediów, w tym czasie odwiedzi swojego narzeczonego, Kei Komuro, który studiuje w Nowym Jorku i zgodnie z ostatnimi doniesieniami nie zamierza wracać na wakacje do Japonii. "Przystanek" w USA nie powinien trwać dłużej niż kilka godzin/dzień.
Będzie to jej piąta oficjalna podróż zagraniczna.

english.kyodonews.net***

Tymczasem jej rodzice, książę Fumihito i księżna Kiko , po powrocie z Europy, wraz z księciem Hisahito mają prywatnie odwiedzić Bhutan pod koniec sierpnia w czasie letnich wakacji księcia. Są to na razie tylko spekulacje, ale jeśli plan zostanie zaakceptowany, będzie to pierwsza zagraniczna podróż Hisahito.***

11 czerwca zgodnie z harmonogramem Emerytowana para Cesarska przybyła do prefektury Kioto na trzydniowe finalne uroczystości związane z abdykacją.

sankei.com

Kyodo

Jiji

mainichi.jp
Grecja

9 czerwca księżniczka Theodora skończyła 37 lat. Z tej okazji książę Nikolaos złożył siostrze życzenia.***

Sama księżniczka kilka dni wcześniej opublikowała swoje nowe zdjęcie z tatą, królem Konstantinosem, w związku z jego 79. urodzinami.


***

Tymczasem Achilleas-Andreas, drugi z czterech synów Pavlosa i Marie-Chantal, ukończył liceum Dwight High School w Nowym Jorku i, jak podali dumni rodzice na swoich kontach w mediach społecznościowych, we wrześniu, śladami starszej siostry Marii-Olympii, zacznie studia na New York Univeristy.Albania / Egipt

Kilka dni temu książę Leka został honorowym członkiem Rotary Club Newborn Prishtina, tak naprawdę nowo powstałym klubie (powstał 17 lutego 2018), którego członkowie spotykają się w każdy wtorek o godz. 19.00 w hotelu Gorenje w Prisztinie, aby dyskutować o kulturze, sztuce czy muzyce i projektach z nimi związanych. Na ceremonii nadania członkostwa Lece towarzyszyła Elia.***

 Leka i Elia opublikowali także kolejną serię zdjęć ze swojej ostatniej wizyty w Szwajcarii u egipskiej rodziny królewskiej. Jak się okazuje, razem z księciem Muhammadem Alim i księżną Noal Zaher byli obecni na gali "Less Saves the Planet", która zgromadziła liderów branży hotelarskiej i spożywczej, lobbystów czy gwiazdy mediów społecznościowych. Podczas gali rozmawiano o środowisku i zrównoważonym rozwoju w obu branżach oraz  o tym, "jak w przemyśle spożywczym możemy chronić populacje ryb w naszych oceanach, zużycie wody w rolnictwie i zarządzanie konsumpcją mięsa, aby zmniejszyć nasz wpływ na środowisko. Wizja "Less Saves the Planet" jest prowokacyjnym i pomysłowym sposobem na znalezienie prostego podejścia na rzecz ochrony środowiska i motywowania do zrównoważonego rozwoju w branży hotelarskiej i poza nią; budzenie sumienia i pionierskich nowych praktyk i modeli poprzez dawanie przykładu.", jak napisał książę Leka zamieszczając zdjęcia z gali.

Elia Zaharia Zogu Facebook

Elia Zaharia Zogu Facebook

Twitter

Twitter@less.saves.the.planet Gjatë mbremjes sensibilizuese në Gjenevë mbi planetin tonë dhe sfidat natyrore që përballemi sot e pasojet në të ardhmën. It was a pleasure to participation as Patron of the Less Saves The Planet gala dinner in Geneva last May. It was a gathering of leaders of the hotel and food industries, an array of personalities, lobbyists, and social media stars. Brought together to talk about the environment. How through the food industries we can protect fish populations in our oceans, water consumption in farming, and managing our meat consumption so to lessen our environmental footprint. “The Less Saves the Planet” vision is a provocative and ingenious way at finding a simple approach in favor of protecting the environment and motivating sustainable development through the hospitality industry and beyond; awakening the conscience and pioneering new practices and models by leading by example. It brings a new meaning to quality above quantity!" #lesssavestheplanet
Post udostępniony przez Prince Leka (@princleka)

2 komentarze:

  1. Mam wrażenie że rodzina cesarska "rozkręca się" dużo wyjść i zaplanowanych wizyt :) życzę dużo zdrowia byłej cesarzowej

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.