wtorek, 25 czerwca 2019

Ślub księcia Castell-Rüdenhausen Otto i Sophii Mautner von Markhof


Z dosyć sporym opóźnieniem, ale wreszcie opublikowano zdjęcia ze ślubu 6. księcia Castell-Rüdenhausen Otto i Sophii Mautner von Markhof, który odbył się 15 czerwca w dawnej kolegiacie Stiftskirche der Augustiner w Waldhausen w Górnej Austrii, rodzinnym mieście matki panny młodej.

© Teresa Marenzi und Daniel Bachler / BUNTE / bunte.de


Ceremonii przewodniczył miejscowy proboszcz kolegiaty, a kazanie wygłosił pastor Rüdenhäuser Martin Fromm, które według zgromadzonych dziennikarzy poruszyło zebranych, "nie tylko protestantów". Zacytował w nim także ponoć werset "Hymnu Narodowego" Rüdenhäusen. Oprawę muzyczną zapewnił chór i orkiestra z Wallfahrtskirche Mariahilf z Wiednia, który wykonał utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta.

© Teresa Marenzi und Daniel Bachler / BUNTE / bunte.de

Po ślubie goście zostali zaproszeni na obiad do malowniczo położonego zamku Burg Clam należącego do wuja Sophii, brata bliźniaka jej matki, hrabiego von und zu Clam-Martinic. Po obiedzie odbyło się jeszcze przyjęcie i wieczorny bal, na którym wystąpił Cirque du Soleil. Jak informuje niezawodny Bunte, goście bawili się do samego rana w rytm latynoamerykańskiej muzyki.

Książę Otto zu Castell-Rüdenhausen i Sophia Mautner von Markhof pobrali się cywilnie w skromnej ceremonii 29 grudnia ubiegłego roku w Ratuszu Rüdenhausen.

Na początku sierpnia młoda para wprowadzi się do zamku Rüdenhausen. Książę Otto w czasie tradycyjnej lokalnej uroczystości oficjalnie przedstawi mieszkańcom swoją małżonkę, którzy będą mieli okazję osobiście ją poznać.

Kolegiata Stiftskirche der Augustiner - Markt
Rüdenhausen / ruedenhausen.de

Burg Clam / burgclam.com

Burg Clam / burgclam.com

6. książę Castell-Rüdenhausen Otto Friedrich Carl urodził się 31 maja 1985 jako syn i najstarsze z czwórki dzieci 5. księcia Castell-Rüdenhausen Johanna-Friedricha i jego żony, hrabiny Marii Schönborn-Wiesentheid. W 2014 po śmierci ojca odziedziczył po nim tytuł księcia Castell-Rüdenhausen.

Sophia Maria Antonia Margaritha Mautner von Markhof przyszła natomiast na świat w 1989 jako córka Theodora Rittera Mautner von Markhof i jego żony hrabiny Marie-Antoinette von und zu Clam-Martinic. Studiowała w Hiszpanii, Włoszech i Anglii, a obecnie jest projektantką obuwia i założycielką firmy VIER z siedzibą w Monachium.

Para poznała się podobno podczas wycieczki do Mozambiku.

© Teresa Marenzi und Daniel Bachler / BUNTE / bunte.de

Panna młoda na ten wyjątkowy dzień ubrała jedwabną suknię w kolorze kości słoniowej ozdobioną delikatną koronką oraz tiarę, prawdopodobnie należącą do rodziny Castell-Rüdenhausen.

Raport ze ślubu wraz ze zdjęciami nowożeńców znajdziecie m.in. tutaj.

Markt Rüdenhausen / ruedenhausen.de

Wśród zaproszonych gości znaleźli się oczywiście przedstawiciele innych niemieckich rodów książęcych, w tym kuzyn pierwszego stopnia księcia Otto, książę Prus Georg Friedrich z żoną Sophie i trójką (z czwórki) dzieci, 6-letnimi bliźniakami Carlem Friedrichem i Louisem Ferdinandem oraz 4-letnią Emmą Marie. Najmłodszy, dwuletni Heinrich został zapewne w domu w Poczdamie.Ale to nie oni spośród gości wzbudzali największe poruszenie. Jak już zapewne wiecie, pojawili się również książę Amedeo i księżna Lili z Belgii, oficjalnie potwierdzając, że spodziewają się swojego drugiego dziecka. Przybyła także Maria Laura.Zaproszeni zostali także Dziedziczny Książę i Dziedziczna Księżna Leiningen (poniżej z przyszłymi nowożeńcami, księciem Joachimem z Prus i jego narzeczoną Angeliną), książę Christian Ludwig z Prus, a także księżniczka Maria-Annunciata, książę Josef-Emanuel (na jednym ze zdjęć powyżej) i księżniczka Marie-Astrid (poniżej) z Liechtensteinu, dzieci księcia Nikolausa i księżniczki Margarethy.

Obszerną galerię zdjęć nowożeńców i gości znajdziecie tutaj.

2 komentarze:

  1. Podoba mi się góra sukni panny młodej, tylko spódnica do mnie nie przemawia :) Kościół śliczny :)

    Ależ dzieci Georga i Sophie są już duże. Victoria i Ferdinand też mogliby mieć, fajnie byłoby zobaczyć z synkiem lub córeczką. Albo i z synkiem i z córeczką :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kiedy maleństwa George i Sophie tak wyrosły?
    Ładna,skromna suknia panny młodej.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.