sobota, 8 czerwca 2019

Śluby z 1 czerwca - Monako, Niemcy, 50. urodziny Joachima, Trooping the Colour 2019


Monako / Hanower

Balthazar, synek Charlotte i Dimitri'ego, a także Francesco, synek Beatrice i Pierre'a Casiraghi zostali ochrzczeni 31 maja.

therealmyroyals.comtherealmyroyals.com

1 czerwca odbył się ślub Charlotte Casiraghi i Dimitri'ego Rassam.
Wieczorem odbyło się przyjęcie weselne.


therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

7 czerwca opublikowano pierwsze oficjalne zdjęcie Ekateriny i Ernsta Augusta z dziećmi: roczną Elisabeth i  dwumiesięcznym Welfem Augustem. Zdjęcie wykonane zostało w dniu chrzcin małego księcia na zamku Marienburg.

ADELSWELT / Haus Hannover


Niemcy

Pojawiło się także więcej zdjęć ze ślubu księcia Casimira Sayn-Wittgenstein-Sayn  i Alany Bunte, w tym także jedno z wieczornego przyjęcia, które odbyło się w Sayner Hütte, zabytkowej hali przemysłowej z XVIII wieku znajdującej się nieopodal zamku Sayn w Bendorf. Wszystkie zdjęcia pochodzą z Instagrama Alany.Post udostępniony przez Alana Bunte (@miss_acb)Post udostępniony przez Alana Bunte (@miss_acb)
Post udostępniony przez Alana Bunte (@miss_acb)***

3 czerwca w wieku 100 lat odeszła księżna Woizlawa-Feodora, księżna-wdowa Reuß, będąca najstarszym żyjącym członkiem rodziny Mecklenburg-Schwerin. Urodziła się 17 grudnia 1918 jako jedyna córka Adolfa Friedricha z Meklemburgii i jego żony Viktorii Feodory, urodzonej jako księżniczka Reuß. 15 września 1939 wyszła za mąż za swojego dalekiego kuzyna, księcia Reuß Heinricha I. Doczekali się razem pięciu synów i córki. Owdowiała w marcu 1982. Zmarła po krótkiej chorobie w swojej rezydencji w Strittmatt.

suedkurier.de

***

31 maja zmarła natomiast Priscilla Waldburg-Zeil, urodzona jako Priscilla von Schönborn-Wiesentheid. W 1956 wyszła za mąż za Franza Josefa, księcia Waldburg-Zeil i zamieszkała w Pałącu Hohenems. Doczekali się siedmiorga dzieci (z których jedno nie przeżyło dzieciństwa), siedemnaściorga wnuków i dwóch prawnuków. W nekrologu opublikowanym na Facebooku burmistrz Hohenems nazwał ją "przystępną hrabiną", ponieważ Priscilla była znana ze swojego wsparcia dla "ludzi szukających i potrzebujących pomocy". Miała 85 lat.

wannundwo.at

todesanzeigen.vol.at


Dania / Grecja

7 czerwca książę Joachim świętował 50. urodziny. Z tej okazji wydano jego trzy nowe oficjalne zdjęcia, a wieczorem królowa Małgorzata wydała na jego cześć kolację z udziałem także księcia Nikolaosa i księżnej Tatiany, księżniczki Alexandry z mężem czy hrabiny Alexandry.

© Steen Brogaard

© Steen Brogaard

© Steen Brogaard

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter
Wielka Brytania

6 czerwca wieczorem księżna Cambridge po raz pierwszy była obecna na corocznym Household Division’s Beating Retreat odbywającym się przed Trooping the Colour.

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com


6 czerwca odbyły się oficjalne obchody D-Day, 70. rocznicy lądowania aliantów w Normandii w czasie II wojny światowej. Książę Walii i księżna Kornwalii wzięli udział w obchodach we francuskim Bayeux.

Clarence House Twitter

Clarence House Twitter

Twitter

Twitter

Twitter


Książę William uczestniczył w obchodach w National Memorial Arboretum w Alrewas w Staffordshire.
Książę Sussex z kolei odwiedził tego dnia Royal Hospital Chelsea, gdzie odbyła się parada Founder’s Day.Today The Duke of Sussex visited the Royal Hospital Chelsea for the Founder’s Day Parade, an annual event celebrating the founding of the veterans hospital in 1681 by King Charles II. The Founder’s Day Parade is a day to celebrate ‘The Chelsea Pensioners’, the name for those veterans who live there, and an important reminder of the great debt we owe all whom have served their nation. More than 300 years on from its founding, @royalhospitalchelsea continues to provide exceptional care to soldiers in retirement. Today’s visit also coincides with the 75th anniversary of D-Day. It was especially poignant for The Duke, who served in the British Army for ten years, to visit with and honour six veterans of the Normandy Landing living at the hospital. In his speech today His Royal Highness shared these words with the Chelsea Pensioners: Don’t ever underestimate the joy that you bring to everyone you meet. You represent something really quite special, you are special, and society will always recognise that. That is an important part of your legacy....It’s a community that focuses on supporting each other with kindness, respect and compassion, as well as reaching out to serve the wider community....On this 75th Anniversary of D-Day, I can comfortably speak for everyone when I say we are honoured to be in the presence of six Normandy Landing veterans. Over 300 British Army Veterans live @royalhospitalchelsea - veterans who fought in the Second World War, and other conflicts including Korea, Malaya, Borneo, Northern Ireland, South Atlantic and the first Gulf War. Her Majesty The Queen, The Prince of Wales, The Duke of Cambridge and other members of The Royal Family have joined events in the UK and France to commemorate the 75th anniversary of D-Day. The Duke and Duchess of Sussex are proud to support serving and former members of the Armed Forces. Positive communities and the @royalhospitalchelsea model of care, is critical to help veterans both young and old to maintain positive mental health and wellbeing. Thank you for your service, and for the sacrifices you and your families have made. #DDay75
Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal)8 czerwca odbyło się Trooping the Colour.

The Royal Family Twitter

The Royal Family Twitter

newmyroyals.com

newmyroyals.com

hellomagazine.com

hellomagazine.com

Twitter

The Duke of York Twitter


9 komentarzy:

 1. Louis jest najbardziej słodkim, żywiołowym i radosnym dzieckiem, jakie kiedykolwiek widziałam. Prawdziwy beniaminek, który wszystkim rządzi.Nie tylko Kate jest w nim zakochana, ale też i tata całkowicie oczarowany:)
  Catherine z roku na rok wygląda na Trooping the Colour coraz szykowniej, ale teraz to już czysta perfekcja. Meghan nie pasuje przyklapnięty toczek, ale pewnie nie myślała o niczym, tylko o zostawionym w domu synku.
  Isabella i Josephine już tak wyrosły, że za niedługo będziemy mogli je oglądać w wieczorowych sukniach. Ładne były obchody urodzin Joachima.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja muszę zacząć ten komentarz od Dani a mianowicie chwilę temu widziałam na Instagramie filmik jak pozują do zdjęcia i Christiana wywalilby się o ten tren od sukni to było zabawne bo takie ludzkie że najczęściej dzieci mniejsze to np. specjalnie deptaja sukienkę.
  Co wielkiej Brytanii Louis po prostu wygrał Trooping the colour 2019 i tyle w temacie i mogę oglądać i oglądać to bez przerwy widać że nawet Camila dała się ponieść zabawa Louisa i zabawne jest też to jak walił ja rączka przy machaniu w kapelusz.
  Tylko mnie zastanawia jedno bo czy wy też widzicie że Meghan mówi sama do siebie już kiedyś to zauważyłam nie żeby coś ale gadać samej do siebie w obecności tylu ludzi i fotoreporterów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Meghan chyba rozmawiała z Jackiem Brooksbankiem, mężem księżniczki Eugenii. Po prostu nie było tego widać, bo schowal sie za teścia

   Usuń
 3. Megan wyglądała strasznie ponuro w tej swojej granatowej sukience i przyklapniętym "czymś" na głowie. Pozostałe kobiety z rodziny królewskiej wybrały jasne wesołe kolory stosowne do okazji a ona wygląda jakby szła na pogrzeb kogoś z dalszej rodziny.

  pozdrawiam
  Małgosia

  OdpowiedzUsuń
 4. Kate wyglądała przepięknie na Trooping the Colour. Louis jest coraz bardziej podobny do George'a. Może będzie tak samo przystojny jak braciszek. Beatrycze ma na sobie chyba sukienkę Sophie ?
  Życzę Charlotte, żeby Dymitr jej nie zostawił w porównaniu z poprzednią żoną.
  Beatrice miała okropną sukienkę, zresztą wszystkie jakieś takie wiejskie. Dobrze wypadła Pauline i Stephanie. Francesco i Stefano słodcy, jeden podobny do mamy, drugi do taty, ale nie wiem po, co ich jednakowo ubierają. To nie bliźniacy, każde dziecko jest inne.
  Ta mała Atena wygląda strasznie wrednie (po matce).

  OdpowiedzUsuń
 5. 100 razy bardziej doceniam i podziwiam królową Danii niż Elżbietę II. Małgorzata jest wspaniałą królową, ale ma też w sobie o wiele więcej ludzkich cech i odruchów niż Elżbieta. Zapewne jest też od niej wiele lepszą matką. Wystarczy spojrzeć na Fryderyka i Joachima i na ich życie prywatne, i na dzieci angielskiej królowej. Małgorzata zawsze się uśmiecha na widok swoich synów, nie ma problemu z okazaniem matczynych uczuć, potrafi przytulić, pocałować. I to jest takie szczere, niewymuszone.
  Elżbieta na balkonie z rodziną jak zawsze uśmiecha się sztucznie, sprawia wrażenie, że robi to wszystko na pokaz. Nie ma w niej takiej naturalnej radości. Niezrażeni tym synowie Karol i Andrzej starają się jak mogą towarzyszyć matce, w tej ważnej uroczystości, być jak najbliżej niej. Z tyłu jest też Edward i Anna. Ale oni od lat są niezauważani i pomijani.
  I oczywiście celebryci pierwszego planu William Kate i dzieci. Coś co najlepiej się sprzedaje i najbardziej rzuca w oczy, rodzina z dziećmi, kto się w co ubrał, co śmiesznego zrobiły dzieci. To taka wisienka na torcie, żeby odwrócić uwagę od innych niewygodnych istotniejszych spostrzeżeń.
  Megan wyglądała bardzo niekorzystnie, widać, że jeszcze nie doszła do siebie po porodzie. Swoją drogą widać też strategię, powolnego usuwania księcia Harrego z pierwszego planu rodziny królewskiej. Za rządu Williama i Kate, to nie wiem czy w ogóle Harry i jego żona będą nadal przyjmowani na dworze. Czy będzie jak za ojca Elżbiety, żadnych sentymentów.
  Jedną z nielicznych ludzkich i łaskawych decyzji Elżbiety była zgoda na drugi ślub Karola. Wbrew wszystkim obawom to jedno z najbardziej udanych małżeństw na tym dworze. Każdemu a szczególnie przyszłemu królowi potrzebny jest u boku ktoś z kim ,,mógłby konie kraść’’ i taką osobą jest Camilla. Po tym co ona przeszła, że przy nim wytrwała i nadal jest zawsze dzielnie go wspiera. Nie wiem czy, Megan albo Kate też miałyby w sobie na tyle siły i determinacji. Szkoda tylko, że książę Andrzej od tylu lat jest sam i nie ma nikogo takiego, kto uczyniłby jego życie szczęśliwszym i kolorowym. Swoja droga dlaczego on cały czas od rozwodu jest sam? Przecież to już tyle lat…
  I tak swoją drogą królowa Elżbieta nie za bardzo ma się z czego śmiać. Kiedyś Wielka Brytania to była potęga Imperium. Które po nieprzemyślanych fatalnych w skutkach decyzjach rozpadło się. I to ten upadek Imperium zaczął się za panowania jej ojca, a całkowity dokonał za niej. I te obydwa panowania mają swoją jasną ale też i ciemną stronę. Do tej pory historycy byli i są dla królowej bardzo łaskawi, a wiele trudnych i przykrych i zakłamanych faktów jest szczelnie pokrywanych w archiwach. I zapewne dopóki królowa żyje, to wszystko tak pozostanie. Ale co później ze wszystkim?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze przyznam, że nie mogę się zgodzić z Twoją opinią na temat królowej Elżbiety. Fakt, nie pokazuje swoich uczuć tak otwarcie jak królowa Małgorzata, ale trzeba też podkreślić ogromną różnicę między BRK a monarchiami "rowerowymi', do których należy m.in. Dania. Każda z nich ma swój urok, dla jednych to właśnie skandynawskie rodziny królewskie stanowią "wzór" dla innych rodzin królewskich, inni fani rodzin królewskich powiedzą z kolei, że takie "zbliżanie się" do zwykłych ludzi ma też swoje wady, monarchia traci swój urok, aurę "tajemniczości" czy "elitarności", co niejednokrotnie poruszaliście w komentarzach. BRK powoli staje się coraz bardziej podobna do monarchii skandynawskich, czy to dobrze, czy źle, to już zależy od indywidualnego punktu widzenia. Niemniej nie zapominajmy, że królowa Elżbieta ma już swoje lata i trudno jest jej zmienić wpojony przed laty wzorzec tego, jak powinna się zachowywać. Jakby nie patrzeć, Trooping the Colour jest trochę "na pokaz".
   Po drugie, co do Harry'ego to tak naprawdę już od jego narodzin było jasne, jaką pozycję kiedyś zajmie i nie sądzę, by znalazł się ktoś, kto byłby tym zaskoczony. Aczkolwiek nie powiedziałabym, że jego ustawienie na balkonie to jakaś strategia, jeśli już to tylko jego, bo przecież mogli z Meghan wejść wcześniej i zająć "dobre" miejsca. Myślę, że Harry zawsze chciał prowadzić "normalne" życie, więc to jego usuwanie się w cień wydaje mi się tylko i wyłącznie jego samodzielną decyzją. Trudno dziś powiedzieć, czy i jaką rolę będzie pełnił, kiedy William zostanie królem. Jeśli stanie się to zanim George, Charlotte i Louis osiągną pełnoletniość, to nadal będzie pełnił swoje obowiązki, w końcu Kate i William sami nie dadzą rady. Wszystko tak naprawdę będzie zależeć od tego, jak wówczas będzie wyglądać rodzina królewska i kto będzie mógł pełnić swoje obowiązki.
   Sprawa Andrzeja jak dla mnie jest akurat całkiem jasna, gdyby poczekał z Sarah z rozwodem kilka lat, to wcale nie musiałby się rozwodzić. Po tych dwudziestu latach widać, jakie mają bliskie relacje i osobiście nie wyobrażam sobie, by którekolwiek z nich zdecydowało się w przyszłości na ponowny związek.
   Jeśli chodzi o bilans panowania królowej Elżbiety, to jak każde inne panowanie ma swoje zalety, ale i wady, jak słusznie zauważyłeś/-aś obecnie często pomijane. Żadne panowanie nie jest idealne, ale jak do tej pory królowej udało się wychodzić ze wszystkich kryzysów obronną ręką. I tak zupełnie na marginesie, przypuszczam, że po jej śmierci rodzina królewska będzie musiała zmierzyć się z kolejnym kryzysem, być może największym w swojej historii. Czy nie ma się z czego śmiać? Jeśli patrzy się na jej panowanie z perspektywy porażek to rzeczywiście nie za bardzo, ale z drugiej strony trzeba też spojrzeć na to, w jakiej sytuacji obecnie znajduje się rodzina królewska. Nie znam aktualnych (tzn. po ślubie Harry'ego i Meghan) sondaży, ale sondaże z okresu Diamentowego Jubileuszu panowania Elżbiety pokazywały, że zdecydowana większość Brytyjczyków ją popiera i nie chce zastąpić monarchii republiką, nie wspominając o ogromnej popularności rodziny królewskiej Po kryzysie ze śmiercią Diany można to uznać za dobry znak.

   Usuń
 6. Charlotte brzydko wyglądała na własnym ślubie.

  Nadal nie mogę pogodzić się z wyborem imienia Welf.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.