niedziela, 2 czerwca 2019

Czerwcowe zdjęcie z Bhutanu + ślub w Niemczech + ostatnie nowości z Jordanii i Japonii


Jako że ponownie jesteśmy zabiegane, dzisiejsza notka krótsza niż zazwyczaj (i prawdopodobnie tak właśnie będą wyglądały następne w nadchodzących tygodniach).

***

26 maja królowa Rania wydała iftar dla grupy młodych Jordańczyków.







28 maja na iftarze w Tafileh spotkała się z grupą młodych  angażujących się w działalność społeczną i charytatywną.

Queen Rania Facebook

Queen Rania Facebook

Queen Rania Facebook

Queen Rania Facebook

Queen Rania Facebook

Queen Rania Facebook

29 maja do królowej dolączył król Abdullah i razem wydali iftar dla sierot.

Queen Rania Facebook

Queen Rania Facebook

Queen Rania Facebook

Queen Rania Facebook

Queen Rania Facebook

Queen Rania Facebook

Queen Rania Facebook


***

22 maja księżna Takamado zobaczyła wystawę stworzoną z okazji przypadającej w tym roku jubileuszu 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Japonią a Finlandią. W ramach obchodów tego jubileuszu potwierdzono już wizytę księcia Fumihito i księżnej Kiko w Finlandii w lipcu (odwiedzą również Polskę).

Facebook

Facebook

25 maja księżna spotkała się z duetem pianistów Luisem i Meriette Saglie.

Facebook

Facebook

1 maja Cesarz Naruhito i Cesarzowa Masako przybyli do prefektury Aichi na wyspie Honsiu, w ramach swojej pierwszej wizyty poza Tokio. Po przybyciu na miejsce udali się do Shippo Art Village w mieście Ama, gdzie spotkali się z uczniami szkoły podstawowej oraz uczestniczyli w przyjęciu przed 70. Narodowym Festiwalem Sadzenia Drzew w hotelu Nagoya. Wieczorem tradycyjnie Parę Cesarską powitała procesja z latarniami.

Kyodo

Jiji



asahi.com

Jiji

mainichi.jp

mainichi.jp

sankei.com

sankei.com

Drugiego dnia wizyty Cesarz Naruhito i Cesarzowa Masako wzięli udział w 70. Narodowym Festiwalu Sadzenia Drzew, który miał miejsce w Aichi Prefecture Forest Park.
Narodowy Festiwal Sadzenia Drzew jest corocznym wydarzeniem tradycyjnie wpisanym w kalendarz Pary Cesarskiej; kampanią na rzecz zieleni i środowiska zainaugurowanym po II wojnie światowej.

The Asahi Shimbun / asahi.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

***

1 czerwca, poza ślubem Charlotte Casiraghi i Dimitri'ego Rassam w Monako, odbył się także ślub księcia Casimira zu Sayn-Wittgenstein-Sayn i jego narzeczonej Alany Bunte. Ślub miał miejsce w Bendorf w Niemczech. Jak relacjonują niemieckie media, na ślub przybyło około 400 zaproszonych gości. Po ceremonii kościelnej odbyło się wesele w pobliskim zamku Sayn należącym do rodziny pana młodego.
41-letni książę Casimir zu Sayn-Wittgenstein-Sayn jest trzecim dzieckiem i drugim z czterech synów księcia Sayn-Wittgenstein-Sayn Alexandra i księżnej Gabrieli. Nie jest to dla niego pierwsze małżeństwo, poprzednie z Corinną (przyjaciółką Juana Carlosa z niechlubnego polowania w Botswanie) zakończyło się rozwodem w 2005. Mają razem syna, 17-letniego Alexandra Kyrila.
29-letnia amerykańska modelka Alana Bunte urodziła się w Kalifornii jako córka Brady Bunte i Angeli Lopez.
Para poznała się cztery lata temu na obiedzie z przyjaciółmi we Włoszech. Niemiecka prasa podaje, że dla Casimira była to miłość od pierwszego wejrzenia, ale dla Alany nie. Zaręczyli się prawie dwa lata temu.
Magazyn Gala opublikował ekskluzywne nagranie z uroczystości, znajdziecie je TUTAJ.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk


***

Początek nowego miesiąca oznacza nic innego jak tylko nową kartkę z kalendarza prosto z Bhutanu. Po kilku miesiącach rozczarowań, wreszcie mamy na niej naszego małego księcia Jigme Namgyela, za którym mamy nadzieję, że Wy również się stęskniliście. Zdjęcie wykonano w Punak'a na zachodzie Bhutanu. Więcej doda opis zamieszczony razem z czerwcową kartką:

Entuzjazm, z jakim odbierane są nasze miesięczne kalendarze, jest zawsze pokrzepiający. Wiemy, że patrzenie na to, jak Jego Królewska Wysokość szybko rośnie, przynosi Wam szczególną radość, dlatego mamy nadzieję, że nasz czerwcowy kalendarz rozjaśni Wasz miesiąc.


yellow.bt

Zdjęcie w dowolnym rozmiarze możecie pobrać za darmo TUTAJ. Jak Wam się podoba?

9 komentarzy:

  1. Opis kalendarza trafił prosto w punkt:)
    Ho, ho nie miałam pojęcia, że Casmir to były mąż Corinny.
    Rania prezentuje się olśniewająco, za każdym razem piękniejsza.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kartka z Buthanu jak zwykle urocza
    Suknia Panny Młodej nie powala ale za to tiara jest śliczna

    OdpowiedzUsuń
  3. Czy wiecie dlaczego Królowa Rania nigdy nie nosi hidżabu ani w żaden inny sposób nie zasłania włosów? Na zdjęciach widać, że zarówno młode jak i starsze mieszkanki Jordanii się zasłaniają :)W końcu tak nakazuje islam. Ciekawi mnie to, czy to wybór Królowej i chęć wyglądu na styl "europejski" czy też chęć unowocześnienia monarchii. Jak na to zapatrują się mieszkańcy?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wydaje się, że królowa zdecydowała się nie zakrywać właśnie dlatego, zeby była w nowocześniejszym stylu i "bliżej ludzi".
      Tak naprawdę to osobisty wybór kobiety czy się zakrywa czy nie.
      Nie zauważyłam jakiegoś hejtu w stronę królowej za te właśnie sprawę...

      J./

      Usuń
    2. Noszenie zakrycia włosów/twarzy nie wiąże się z doktryną islamem i jeszcze z 100 lat temu w większości muzułmańskich krajów kobiety tego nie robiły. To kwestia rozprzestrzenienia się tradycji pewnych rejonów i nasilenia konserwatystkach poglądów w tych krajach. Właściwie to prekursorkami zakrywania włosów były europejki z wszelkimi czepkami, bo przecież mężatce nie wypada pokazywać włosów...spytajcie nawet babcie i historie chustek na włosach. Historia robi psikusy, prawda?
      Nene

      Usuń
    3. Prekursorkami zakrywania włosów z całą pewnością nie były Europejki, lecz jest to tradycja bliskowschodnia, która przybyła do Europy we wczesnym średniowieczu; można to łączyć z chrześcijaństwem (skromność), ale trzeba pamiętać, że w późnym antyku, kiedy religia ta była już państwową, kobiety wciąż nie zakrywały włosów na co dzień. W każdym razie kultury bliskowschodnie miały właśnie taki zwyczaj; co ciekawe w niektórych przypadkach dotyczył on również mężczyzn (zwłaszcza kapłanów). Islam po prostu przejął istniejące już tradycje na tych terenach, i jakby się dobrze zastanowić, to tradycyjny arabski strój męski też zakłada okrycie włosów i prawie całego ciała ;)

      Usuń
    4. Poszperałam trochę w google grafika i da się znaleźć kilka zdjęć Królowej z zakrytymi włosami, w bardzo skromnym wydaniu.

      Usuń
    5. Wydaje mi się, że w Jordanii to jest kwestia wyboru kobiety, czy zakrywa włosy czy nie.

      Usuń
  4. Zapraszam do mnie:
    https://scandynavianprincesses.blogspot.com/2019/06/zobowiazania-ksiezniczek-skandynawii-3.html

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.