sobota, 15 lipca 2017

Historie ślubnych kreacji Ekateriny Malyshevy


W ubiegłym tygodniu pochodząca z Rosji projektantka Ekaterina Malysheva poślubiła hanowerskiego księcia Ernsta Augusta VI. W ciągu weekendu panna młoda prezentowała się w projektach Sandry Mansour. Malysheva zleciła libańskiej projektance stworzenie trzech unikalnych sukni na publiczny ślub i dwa prywatne przyjęcia. Brytyjski Vogue spotkał się z Mansour, aby dowiedzieć się, jak powstała każda suknia i przyjrzeć się współpracy tych dwóch pań.

vogue.co.ukKolacja przedślubna

"Suknia przedślubna jest inspirowana rosyjskim dziedzictwem i matrioszkami czy rosyjskimi lalkami", mówi Mansour. "Uszyto ją z ręcznie haftowanej koronki z niestandardowym haftem."

vogue.co.uk

"Haft łączy magiczne elementy Rosji, takie jak ozdoby i motywy kwiatowe" - wyjaśnia Mansour.

vogue.co.uk


Ślub kościelny

vogue.co.uk

"Nad główną suknią ślubną pracowałyśmy wspólnie, aby stworzyć coś tradycyjnego o rosyjskich wpływach, w wyniku czego powstała haftowana suknia wykonana z koronki Chantilly z perłową nakładką. Zrealizowanie wymarzonego wyglądu Malyshevy trwało cztery miesiące."

vogue.co.uk

Pomimo tego, że wszystkie suknie różniły się krojem, tkaniną i wzorem, tren sukni ślubnej Malyshevy zapewnił bajkowy wygląd na zdjęciach po ceremonii w Marktkirche w Hanowerze. 

vogue.co.uk


Przyjęcie weselne


vogue.co.uk

"Suknia  z przyjęcia była inspirowana inną z mojej najnowszej kolekcji 'Clair de Lune', ale została stworzona w kolorze wyblakłego różu z nakładką z koralików" - wyjaśnia Mansour.

vogue.co.uk

Dzięki falbankom odkrywającym ramiona i ciągnącej się po ziemi spódnicy Mansour i Malysheva były w stanie stworzyć wygląd, która symbolizował świętowanie i wolność poślubnej imprezy.

vogue.co.uk

"Każda kreacja opowiada historię i pokazuje inną stronę panny młodej", kończy Mansour swoją wypowiedź o współpracy z Rosjanką.


Źródło: artykuł z 12.07.2017 Vogue Daily, vogue.co.uk

5 komentarzy:

 1. Uwielbiam czytać takie opisy i oglądać takie zdjęcia: )
  Rzeczywiście suknie mają coś w sobie rosyjskiego. Suknia z ślubu kościelnego robi niesamowite wrażenie ogromnym trenem. Ta z wesela jest już bardzo modna z hiszpańskim dekoltem ,wakacyjna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie suknie podobają mi się, moim zdaniem bardzo udane projekty i pasują do panny młodej

  OdpowiedzUsuń
 3. Suknie piękne, szczególnie główna-do ślubu kościelnego.
  A co z suknią ze ślubu cywilnego?

  Swoją drogą to chyba coś w tym jest, że panna młoda jest w ciąży, bo każda suknia odcinana jest w talii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie projektowała jej Sandra Mansour i póki co nie znamy nazwiska projektanta

   Usuń
  2. Suknie są piękne, moze ta trzeciej ciut mniej, ale inspiracji Rosja, to ja za nic sie dopatrzyc nie mogę! Matrioszki?? Gdzie/ w czym?

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.