środa, 26 lipca 2017

Królewskie wakacje, królowa Silvia i król Carl Gustaf w Bawarii + więcej

Wielka Brytania

Księżniczka Eugenie 24 lipca odwiedziła Trafficking Awareness Raising Alliance, organizację Project Ability oraz ogrody Horatio's. 

twitter.comtwitter.com

twitter.com

twitter.com

24 lipca książę Walii odwiedził Highgrove, gdzie spotkał się z członkami Art Workers' Guild i zobaczył ich prace inspirowane florą i fauną Highgrove Gardens.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Dzisiaj książę Walii i księżna Kornwalii pojawili się na Sandringham Flower Show.

dailymail.co.uk

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Zara i Mike Tindall podczas swoich ostatnich wakacji na Ibizie pojawili się na ślubie przyjaciół, Zoe Hardman i Paula Dorana Jonesa.

twitter.com


Japonia

25 lipca księżniczka Kako, młodsz siostra Mako, otworzyła zawody jeździeckie w Gotemba w prefekturze Shizouka.

twitter.com

twitter.com

twitter.com


Szwecja

Podczas ostatniego pobytu w Monachium królowa Silvia i król Carl Gustaf uczestniczyli w koncercie "Arena di Verona".

twitter.com

twitter.com

twitter.com

24 lipca z kolei królowa została odznaczona Bawarskim Orderem Zasługi, nadawanym za wybitne zasługi dla Republiki Bawarskiej przez prezesa bawarskiej Rady Ministrów po zasięgnięciu opinii Rady Orderu, która składa się z przewodniczących landtagu i senatu oraz wiceprezesa Rady Ministrów. 

twitter.com

twitter.com

twitter.com

25 lipca wieczorem para królewska przybyła na uroczyste otwarcie festiwalu w operze w Bayreuth.

twitter.com

twitter.com

twitter.com


Norwegia

Król Harald V zakończył już swoje wędkarskie wakacje w Alcie w prowincji Finnmark. Jak udało się ustalić,  król złowił dziewięć łososi, z których sześć zostało z powrotem wypuszczonych, a trzy król zabrał do domu.

twitter.com

twitter.com


Dania

W tym roku ksiażę Frederik i księżna Mary z dziećmi wakacje postanowili spędzić w Grecji. Ostatnio zostali zauważeni na Kos, jednej z wysp u wybrzeża Turcji, gdzie niedawno doszło do trzęsienia ziemi.

therealmyroyals.com


Hiszpania

Wczoraj król Felipe przybył do Barcelony, gdzie wziął udział w 25. rocznicy Igrzysk Olimpijskich z 1992, które odbyły się wówczas w tym mieście.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Udzielił także audiencji przewodniczącemu Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

twitter.com

twitter.com

Królowa Sofia jest już na Majorce, gdzie jak co roku hiszpańska rodzina królewska spędza wakacje. 24 lipca została zauważona z wnukami: Juanem, Pablo i Irene w wakepark w Alcúdii.

newmyroyals.com

newmyroyals.com


Luksemburg

Rodzina wielkoksiążęca jest już na wakacjach w swojej rezydencji na południu Francji, jednak w tym roku odpoczynek nie zaczął się dla nich przyjemnie. Dzisiaj, około 1 nad ranem, Wielki Książę Henri, Wielka Księżna Maria Teresa, kilkoro ich dzieci oraz Wielki Ksiażę Jean i część dalszej rodziny, musieli zostać ewakuowani z powodu szalejących w rejonie Cabasson pożarów. Co najmniej 12 tysięcy osób także zostało ewakuowanych ze swoich domów. Rodzinie wielkoksiążęcej nic się nie stało i są bezpieczni, o czym zostaliśmy poinformowani w oświadczeniu wydanym rano przez Dwór. Para wielkoksiążęca podziękowała francuskim władzom, policjantom i strażakom za ich pracę.

Wakacje z 2015 - luxarazzi.com


Rumunia

22 lipca po pokazach lotniczych Bucharest International Air Show księżniczka Maria pojawiła się na zawodach jeździeckich "Jockey Club Grand Prix" w Tâncăbești w Snagov, gdzie jeszcze przed rozpoczęciem zawodów spotkała się z zawodnikami (niektórych mogła też nakarmić ;)), a następnie obejrzała konkurs i pogratulowała zwycięzcy.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

We wtorek natomiast odwiedziła fabrykę OpenFish, którą zwiedziła, przyjrzała się procesowi produkcji i porozmawiała z pracownikami.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

Jak poinformowano, w najbliższą sobotę, 29 lipca o godzinie 12.00 odbędzie się nabożeństwo upamiętniające zmarłą 1 sierpnia ubiegłego roku królową Annę, w której wezmą udział księżniczka Margaretha, książę Radu i księżniczka Maria. Dwór królewski poinformował również, że wszyscy, którzy będą chcieli oddać hołd zmarłej monarchini, będą mogli pomodlić się przy jej grobie.


Grecja

Na zasłużonych wakacjach odpoczywają także członkowie greckiej rodziny królewskiej. W tym roku rodzina zdecydowała się spędzić wakacje razem w Porto Heli, w rezydencji pary królewskiej, o czym dowiedzieliśmy się za pośrednictwem Instagrama, na którym opublikowano poniższe zdjęcia Constantine'a, Odysseasa czy Achileasa.

facebook.com

facebook.com

Poniższe zdjęcie z kolei pochodzi z Instagrama Marii-Olympii. Księżniczka, która 25 lipca skończyła 21 lat pozuje do niego z Achileasem:

facebook.com

Do Porto Heli przybyli także księżna Tatiana i książę Nikolaos. Tatiana podzieliła się z nami poniższym zdjęciem, które podpisała: "Nic nie pobije błękitu Grecji".

twitter.com

2 komentarze:

  1. Królowa Sylvia pięknie wyglądała na otwarciu festiwalu w operze w Bayreuth

    OdpowiedzUsuń
  2. O,Eugenie ma tę sukienkę od lat. Taką samą nosiła księżna Stephanie z Luksemburga.
    Dobrze,że odwiedziła kilka organizacji. Uaktywnia się na wakacjach: )

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.