poniedziałek, 3 lipca 2017

Królewskie przyjęcia z 1 lipca, suczka Grace, William zamieszany w skandal FIFA? + więcej


Hanower

Wraz ze zblizającą się datą ślubu Ernsta Augusta VI i Ekateriny Malyshevy, niemieckie media donoszą o ostatnich przygotowaniach i nie tylko. Jak donosi Handelsblatt, wśród około 400 gości zabraknie jednego z najważniejszych - ojca pana młodego, księcia Ernsta Augusta V.

bild.deŹródła gazety dotarły do informacji, że syn i ojciec się pokłócili. Ernst August V miał odmówić wydania zgody na  ślub, a nawet zażądać zwrotu podarowanych w 2004 synowi posiadłości - w tym zamku Marienburg, gdzie ma odbyć się przyjęcie weselne.

Niezależnie od tego, czy doniesienia są prawdziwe, czy to może kolejny wymysł dziennikarzy, ślub odbędzie się już w najbliższą sobotę, a wnosząc po tym, że plac przed kościołem nie zostanie zamknięty dla publiczności, pierwsze zdjęcia powinny pojawić się dość szybko. Nie zapominajmy, że tego samego dnia, zostaną ogłoszone zaręczyny księżniczki Mako i Kei Komuro. Już teraz chciałybyśmy Was zaprosić 8 lipca na bloga na relację z obu tych wydarzeń.


Serbia

27 czerwca książę Alexander i księżna Katherine pojawili się na przyjęciu z okazji inauguracji projektu archeologicznego "Glac".

royalfamily.org

royalfamily.org

Ostatnio para przekazała także fiata 500L, kosztującego ponad 10 tysięcy euro, do centrum zdrowia "Žabalj". Księżna w swoim przemówieniu powiedziała: "Mam nadzieję, że ten samochód pomoże Wam rozwiązać problem transportu ciężko chorych pacjentów z (oddziału) onkologii oraz pacjentów dializowanych wymagających terapii i leczenia. (...) Mój mąż, książę koronny Alexander, i ja będziemy kontynuować wspieranie Waszej instytucji razem z naszymi drogimi przyjaciółmi, tak jak do tej pory."

royalfamily.org

royalfamily.org

royalfamily.org

28 czerwca Dzień św. Wita para książęca spędziła w Kosowie. Wizytę rozpoczęli od nabożeństwa w średniowiecznym klasztorze prawosławnym Gračanica położonym niedaleko Prisztiny, który w 2006 został wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Po nabożeństwie przekazali zabawki dzieciom i jedzenie kuchni charytatywnej "Majka devet Jugovica". Następnie uczestniczyli w ceremonii upamiętniającej bohaterów Kosowa pod pomnikiem Gazimestan.

royalfamily.org

royalfamily.org

royalfamily.org

royalfamily.org

30 czerwca para tradycyjnie wydała przyjęcie dla ponad 500 najlepszych absolwentów szkół średnich, którzy otrzymali nagrodę Fundacji Kultury i Edukacji Księcia Alexandra za wybitne osiągnięcia w nauce.

royalfamily.org


royalfamily.org

royalfamily.org

royalfamily.org


Belgia

1 lipca para królewska razem z dziećmi wybrała się w rejs statkiem "Mercator Zeilschip" wzdłuż belgijskiego wybrzeża. Na plaży w Westende cała rodzina wzięła udział w ćwiczeniach ratowniczych.


twitter.com

twitter.com

twitter.com


twitter.com

twitter.com

twitter.com


Hiszpania

1 lipca król Juan Carlos i królowa Sofia byli obecni na ceremonii w Strasburgu upamiętniającej Helmuta Kohla.

twitter.com

twitter.com

twitter.com


Monako

Pojawiły się nowe zdjęcia Tatiany Santo Domingo z dziećmi.

twitter.com

twitter.com

Księżniczka Stephanie wzięła udział w 10. edycji "Test in the City".

twitter.com

twitter.com

Książę Albert 30 czerwca odwiedził Düsseldorf, gdzie następnego dnia rozpoczęło się Tour de France.

PPE Agency

PPE Agency

Następnego dnia spotkał się z zawodnikami innego wyścigu - "Mercantour Dream Warriors".

Palais Princier de Monaco Facebook

Palais Princier de Monaco Facebook

Palais Princier de Monaco Facebook


Niemcy / Liechtenstein / Szwecja

1 lipca odbył się ślub hrabiny Marie-Alice zu Königsegg-Aulendorf i Philippa Lovrek'a na zamku Königseggwald. Wśród gości znaleźli się m.in. Hans Adam II z małżonką czy księżniczka Marie-Gabrielle z mężem Antoniusem.

schwaebische.de

schwaebische.de

schwaebische.de

Na ślubnym kobiercu w Austrii tego dnia stanął także książę Hermann, młodszy syn księcia Leiningen Andreasa. Jego wybranką jest Isabel­le Heu­bach.

Sabine Brauer Photo

Sabine Brauer Photo

Tego samego dnia kolejny ślub, już nie królewski, miał miejsce w ratuszu w Bonn. Została na nim zauważona królowa Silvia. Za mąż wyszła jej chrześnica.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com


Dania

29 czerwca książę Joachim i hrabina Alexandra wręczyli stypendia Fundacji Księcia Nikolai'a i Księcia Felixa.

twitter.com

Książę Henrik otworzył Tunø Festival.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

1 lipca królowa Małgorzata otworzyła wystawę "Vikingernes Metropol".

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Po śmierci ukochanego Ziggy, książę Frederik i księżna Mary postanowili powitać w rodzinie kolejnego członka. Wbrew jednak plotkom, bynajmniej nie jest to piąte dziecko, ale suczka Grace.

twitter.com

twitter.com


Rumunia

30 czerwca księżniczka Margareta wystosowała specjalne oświadczenie w związku z wypadkiem drogowym, do jakiego doszło w nocy w 29 na 30 czerwca w okręgu Ardżesz w Rumunii, w wyniku którego trzej wracający po ćwiczeniach wojskowych do garnizonu żołnierze zginęli, a sześciu innych zostało rannych: "Ze smutkiem dowiedziałam  się o tragicznym wypadku drogowym w Ardżesz, w którym zginęło trzech żołnerzy. Cała rodzina królewska kieruje wyrazy współczucia do załamanych rodzin. Módlmy się za rannych w wypadku żołnierzy walczących o życie".

romaniaregala.ro


Maroko

Księżniczka Lalla Hasna uczestniczyła w spotkaniu dyrektorów Fundacji Ochrony Środowiska Mohammeda VI.

twitter.com

Dzisiaj książę Moulay Rachid przybył do stolicy Etiopii, Addis Abeba na 29. Szczyt Unii Afrykańskiej.

twitter.com


Grecja / Holandia / Bułgaria / Norwegia / Hiszpania / Wielka Brytania

Księżna Tatiana wzięła udział w spotkaniu promującym jej książkę kulinarną "A Taste of Greece" (ang. Smak Grecji). Dania z tej książki można zamówić w nowej greckiej restauracji na wyspie Mykonos.

twitter.com

Tatiana Blatnik Instagram

W tym miesiącu księżniczka Maria-Olympia skończy 20 lat, jednak rodzina postanowiła połączyć to wydarzenie z 50. urodzinami księcia Pavlosa (które obchodził 20 maja) i uczcić je dużo wcześniej. Na przyjęciu, które odbyło się 1 lipca w Gloucestershire w Wielkiej Brytanii, pojawili się zagraniczni goście, m.in. książę i księżna Michael z Kentu, księżna Rosario (synowa cara Simeona II), królowa Maxima, książę Sayn-Wittgenstein-Berleburg Gustav z Cariną Axelsson, Talita von Fürstenberg, król Felipe (nie ma jednak na ten moment jego zdjęć), książę Haakon i księżna Mette-Marit Data nie została wybrana przypadkowo: 22 lat wcześniej tego dnia odbył się ślub następcy tronu Grecji i Marie-Chantal Miller.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Trzeci i ostatni dzień w Kanadzie książę Walii i księżna Kornwalii spędzili w Ottawie. Książę spotkał się z premierem Justinem Trudeau, a następnie razem z żoną wziął udział w obchodach 150-lecia Kanady.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Dzisiaj księżna Catherine pojawiła się na pierwszym dniu Wimbledonu, po raz pierwszy jako patronka All England Lawn Tennis Club and Croquet Club. Zanim zasiadła w królewskiej loży, rozmawiała z obecnymi czy byłymi graczami.

twitter.com / PA

twitter.com

twitter.com

Później razem z księciem Kentu obejrzała mecz Andy'ego Murraya i Alexandra Bublika.

twitter.com

Opublikowano także dokładny plan podróży pary książęcej do Polski i Niemczech w dniach 17-21 lipca. Jak się okazuje, postanowili zabrać ze sobą dzieci, George'a i Charlotte! Dokładny plan wizyty znajdziecie na na blogu o rodzinie Cambridge.

Z kolei hrabina Wessex pojawiła się dziś na Hampton Court Flower Show.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

Mike Tindall uczył ostatnio córeczkę Mię grać w golfa w Celtic Manor Resort w Walii.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

Z kolei po południu razem z Zarą pojawił się na Saturday Night Fever, na którym zresztą sam występował.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

Ostatnio opublikowanio oficjalny raport FIFA, który wywołał kolejną burzę w brytyjskich mediach. W trwający od kilku lat skandal korupcyjny w FIFA tym razem zamieszani zostali premier David Cameron i książę William. Zgodnie z ujawnionym pod koniec czerwca raportem, obaj panowie byli obecni na spotkaniu, na którym dyskutowano o "zamianie" głosów pomiędzy Anglią a Koreą Południową. Premier Cameron miał zwrócić się do delegacji Korei Południowej z prośbą o wycofanie kandydatury o organizację mistrzostw świata w piłce nożnej w 2022 na rzecz Anglii. Taka umowa byłaby "pogwałceniem zasad antykorupcyjnych", jak stwierdził raport napisany w 2014. Co więcej, angielscy urzędnicy odpowiedzialni za ubieganie się Anglii o organizację tych mistrzostw mieli próbować przekupić członków FIFA przyznaniem honorowego rycerstwa i zorganizowaniem audiencji u królowej. Ich wysiłki spełzły na niczym, bo delegacja Korei Południowej stanowczo odmówiła poparcia Anglii, a organizację mistrzostw świata w piłce nożnej w 2022 przyznano Katarowi. Cóż, w tej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zauważyć, że gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta... o ile w ogóle ktokolwiek z kimkolwiek się bił.

telegraph.co.uk

Za podesłanie linku do tego artykułu dziękujemy anonimowej Czytelniczce.


Luksemburg

29 czerwca Wielki Książę Henri przyjął na audiencji przedstawicieli Rugby Europe.

Cour grand-ducale

Wielka Księżna Maria Teresa tego dnia zobaczyła wystawę "Hidden Voices" poświęconą ofiarom gwałtu oraz odbyła kilka spotkań na temat gwałtów.

C. Black / WHO

UNICEF / PFP / 2017

UNO / HCHR

Z kolei książę Guillaume przyjął na audiencji delegację z okazji Dnia Asteroidy.

Cour grand-ducale / Dominique Gaul

1 lipca Wielki Książę pojawił się na Targach Rolniczych organizowanych co roku w Ettelbruck.

Cour grand-ducale / LUXPRESS

Cour grand-ducale / LUXPRESS

Cour grand-ducale / LUXPRESS

Książę Guillaume tego dnia wziął udział w sesji naukowej zorganizowanej z okazji 10-lecia Regionalnego Centrum Kultury Cube 521.

Cube 521

Cube 521

6 komentarzy:

 1. A skorzystali szejkowie w Katarze... Mistrzostwa świata w piłce nożnej na pustynii... To wydaje mi się bardziej podejrzane...
  Zapowiada się gorąca sobota, potem urodziny Victorii i jak wisieńka na torcie-Kate i William zabierają dzieci do Polski. Nawet w wakacje nie można się nudzić z monarchią :)
  To będzie skandal, jak ojciec nie przybędzie na ślub syna. Mam nadzieję, że to tylko plotki i jednak zachowują przynajmniej poprawne relacje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nowy piesek z DRK jest śliczny! <3 Czerwiec i lipiec to czas ślubów :) Widać to nawet w Rodzinach Królewskich :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Trzy śluby :) Marie-Alice ma najpiękniejszą suknię ślubną.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czyją córką jest chrześnica Królowej Sylvii, która wyszła za mąż?

  Kate nie potrafi dobierać dodatków do ubrań. To już nie pierwszy raz.
  Nie wiem po co ciągną dzieci ze sobą w podróż. Jest krótka, a raczej nie będą mieli dla nich czasu.

  Mary i Frederik mieli psa nie sukę ;) Ziggy był psem :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem, to Helene Sommerlath, córka Jörga.
   Rzeczywiście, już poprawiam ;)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.