czwartek, 24 marca 2016

Harry przedłużył swój pobyt w Nepalu, wywiad z Nicholasem+ więcej

Wielka Brytania


Książę Harry spędził ostatni dzień oficjalnej wizyty w Nepalu na przyjrzeniu się prawom kobiet podczas szczytu Nepal Girl Summit w Katmandu. Następnie odwiedził Technikum Samo Thimi w Bhaktapur, a także szpital dziecięcy.

dailymail.co.uk


dailymail.co.uk

Pałac Kensington poinformował, że Książę Harry nie wybiera się jeszcze do domu. Zostanie w Nepalu jeszcze sześć dni, aby pomóc w odbudowie jednej ze szkół, która ucierpiała w wyniku trzęsienia ziemi.

dailymail.co.uk


Królowa Elizabeth II przyjęła na audiencji Panią Janice Filmon, wicegubernator kanadyjskiej prowincji Manitoba.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt


Książę Charles spotkał się ze społecznością regionu Kumbria.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt


Książę William został sfotografowany "w pracy".

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

Belgia/ Hiszpania


Król Philippe i Królowa Mathilde odwiedzili Szpital Erasme w Anderlechcie (ten sam, w którym na świat przyszły ich dzieci), gdzie zostali przewiezieni ranni we wtorkowych zamachach. Następnie Para Królewska uczciła pamięć ofiar śmiertelnych minutą ciszy w Komisji Europejskiej.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt


Natomiast Król Felipe VI i Królowa Letizia wpisali się do księgi kondolencyjnej w Ambasadzie Belgii.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt
Monako


Książę Albert był gościem na gali Muzeum Oceanograficznego w Monako.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt
Luksemburg


Księżna Tessy opublikowała na Instagramie nowe zdjęcie całej Rodziny Wielkoksiążęcej. Zostało ono wykonane w związku z 60-tymi urodzinami Wielkiej Księżnej Marii Teresy. 

blog_real.blogs.sapo.pt

Pojawiło się także drugie zdjęcie z wywiadu dla Point de Vue.

lux-arazzi.blogspot.com

Poinformowano również, że Książę Sébastien wstąpi we wrześniu do Akademii Militarnej Sandhurst. Książę będzie szóstym wnukiem Wielkiego Księcia Jeana, który zostanie kadetem tej akademii.
Rumunia


Nicholas Medforth-Mills udzielił wywiadu dziennikarzowi portalu EVZ, Ionowi Cristoui. Pełny wywiad ukaże się jutro, ale już dzisiaj dysponujemy licznymi fragmentami, które zupełnie inaczej przedstawiają kwestię pozbawienia Nicholasa praw do tronu. Przypomnę, że w oficjalnym komunikacie poinformowano, że decyzja ta została przyjęta po licznych rozmowach oraz za obopólną zgodą Mihaia i Nicholasa.

evz.ro

Oto kilka kwestii, które wyjaśnił były Książę:

Nicholas: Od jakiegoś czasu w mediach krąży wiele plotek na mój temat. Zauważyłem również, że istnieje kilka kont z moim imieniem w serwisach społecznościowych (np. Facebooku). Kreowano przypuszczenia, co się ze mną działo przez ostatni rok oraz jakie mam relacje z Królem odkąd utraciłem tytuł.
Mogę tylko powiedzieć, że nie widziałem się z Królem od sierpnia zeszłego roku, kiedy to przyjechałem do Szwajcarii.

Ion Cristoui: Jak przyjaciele zwracali się do Ciebie zanim zostałeś księciem?

N: Byłem i dalej pozostaję Nicholasem. Moja pozycja nie miała żadnego znaczenia dla moich przyjaciół. Nie rozumiem, dlaczego moi przyjaciele mieliby się do mnie zwracać inaczej.

I.C: Dlaczego sierpniowy komunikat o pozbawieniu Cię tytułów był taki niejasny?

N: Nie odpowiadam za Dwór Królewski, ponieważ to była jego decyzja i strategia. Mogę tylko powiedzieć, że pozbawienie mnie tytułu było dla mnie takim samym zaskoczeniem, jak dla opinii publicznej. Zanim zostałem pozbawiony tytułu, nigdy nie przeprowadziliśmy z Królem rozmowy na ten temat.
Zostałem poproszony o powrót z wakacji, a rano 10 sierpnia dowiedziałem się o czym dyskutowano i zdecydowano podczas mojej dziesięciodniowej nieobecności. Tak jak powiedziałem- decyzja o pozbawieniu mnie tytułu i pozbawienia mnie praw sukcesyjnych została podjęta wcześniej i nie liczyło się to, czy się z nią zgadzam czy nie.
Mam wielkie szczęście mieć przyjaciół, którzy byli i nadal są ze mną, zaoferowali mi pomoc, kiedy moje życie uległo kompletnej zmianie. Zmiany spowodowały podjęcie decyzji w sprawie pracy, miejsca zamieszkania, w którym mógłbym pracować i prowadzić normalne życie oczywiście. Nie wstydzę się przyznać, że te wydarzenia odbiły się emocjonalnie na mnie i moim zdrowiu, ponieważ we wszystko, co do tej pory zrobiłem lub stworzyłem jako książę, oddawałem i angażowałem się bez reszty.


evz.ro

Nicholas po raz ostatni widział swoich dziadków we wrześniu 2015r. podczas urodzin Królowej Anne.

N: To były wzruszające chwile, bo normalnie rozmawiałem z dziadkiem o życiu, historii i samochodach, tak jak zawsze. Ale w pewnej chwili Król poruszył temat tego, co się wydarzyło w sierpniu, ale mówił bardzo krótko i niejasno.
Moje obecne relacje z Rodziną Królewską, również z matką [Księżniczką Eleną], są bardzo chłodne.

Król z małym Nicholasem i jego siostrą, Kariną/ evz.ro

I.C: W komunikacie pojawiło się stwierdzenie, że istniej potrzeba "rządów kierowanych skromnością, zbalansowaniem, moralnością, szacunkiem i myśleniem zawsze o innych". Czy to oznacza, że nie ma żadnej możliwości, żebyś został mianowany następcą Margarity?

N: W rzeczy samej, jest to wiadomość, która pojawia się w oświadczeniu. Król odwołał mnie i usunął z listy sukcesyjnej i sukcesji. Taka decyzja została ogłoszona w tej sprawie.

Cały wywiad ma się ukazać jutro. Najprawdopodobniej padnie w nim pytanie o domniemane ojcostwo Nicholasa nad Iris Cirjan.


Japonia


Książę Naruhito, Księżna Masako i Księżniczka Aiko przyjechali do prefektury Nagano, by spędzić kilka dni na nartach.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt
Jordania


Królowa Rania odwiedziła siedzibę organizacji IRC Women's Protection oraz centrum szkoleniowe w Ramtha.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt
Maroko


Księżna Lalla Salma spotkała się w Pałacu Królewskim z dziennikarką, Nadą Al-Shaibani.

blog_real.blogs.sapo.ptblog_real.blogs.sapo.pt, lux-arazzi.blogspot.com, royalmusingsblogspotcom.blogspot.com

4 komentarze:

 1. Kongresie Europejskim? Chyba Komisji Europejskiej :P

  Dziwna sprawa skoro Król nawet nie rozmawiał z wnukiem na temat usunięcie z listy sukcesji.

  W Japonii jadą na narty a u nas koniec zimy już dawno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z drugiej strony nie musiał z nim rozmawiać skoro ma władzę absolutną. Podjął decyzję i poinformował o niej wnuka. Poza tym nie wiemy czy tak było naprawdę...

   Usuń
 2. Ładne zdjęcie całej rodziny Wielkoksiążęcej, szkoda że takie nie wyraźne :(

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.