poniedziałek, 7 marca 2016

Nowe zdjęcia z Wielkiej Brytanii i Szwecji, chrzciny i komunia+ więcej

Norwegia


Król Harald V i Księżniczka Astrid pojawili się na biathlonowym biegu pościgowym o Puchar Świata w Holmenkollen.
blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt
blog_real.blogs.sapo.ptHiszpania


Para Królewska była widziana na spektaklu Les Luthiers.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt
 Wielka Brytania


Książę Harry uczestniczył w wykładzie Levisona Wooda z Królewskiego Towarzystwa Geograficznego.
blog_real.blogs.sapo.pt
blog_real.blogs.sapo.pt
 

Dzisiaj opublikowano nowe zdjęcia Księcia Williama, Księżnej Kate oraz ich dzieci: Księcia George'a i Księżniczki Charlotte. Rodzina spędza obecnie ferie w Alpach francuskich.
Zdjęcia wykonał John Stillwell.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt
blog_real.blogs.sapo.pt
blog_real.blogs.sapo.ptDania


Książę Frederik przyjechał wczoraj do stolicy Grenlandii, Nuuk. Z powodu kiepskich warunków pogodowych samolot Księcia dotarł na miejsce z opóźnieniem.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

Frederik jest patronem tegorocznych Zimowych Igrzysk Arktycznych. Wczorajsze otwarcie wydarzenia musiało zostać opóźnione o godzinę.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.ptSzwecja


 Dziś opublikowano pierwsze zdjęcie Księcia Oscara.

noblesseetroyautes.com
Niemcy 


27 lutego odbyły się chrzciny Księżniczki Alix Imaginy von Isenburg- pierwszego dziecka Dziedzicznego Księcia Alexandra von Isenburg i Dziedzicznej Księżnej Sarah.
Isenburg to arystokratyczna rodzina niemiecka. Książę Alexander jest bratem Księżnej Sophie (żony pretendenta do tronu Niemiec).
Rodzicami chrzestnymi zostali: Księżna- wdowa Isabelle zu Wied (siostra Alexandra), Księżniczka Maria Theresia von Thurn und Taxis, Baronessa Eva Mayr-Melnhof-Saurau i Veronika Bohm

royalrumormonger.tumblr.com
Francja


Książę Louis Alphonse poinformował na Facebooku, że Pierwsza Komunia Św. Księżniczki Eugénie odbędzie się 4 czerwca w Klasztorze klarysek Descalzas Reales w Madrycie. Dla rodziny jest to szczególne miejsce, bowiem tutaj pochowani zostali ojciec i brat Księcia, Książę Alfonso i Książę Francisco.

facebook.com
 
Raczej nie mamy co liczyć na transmisję z komunii dziewczynki, ale zapewne na Facebooku i w Hola ukażą się zdjęcia z tej uroczystości. Oprócz rodziców i braci Eugénie na pewno pojawi się też jej babcia, María del Carmen Martínez-Bordiú y Franco oraz ciocia, Cynthia Rossi i jej mąż, Benjamin Rouget. Mniej prawdopodobnym gościem jest obecny mąż babci dziewczynki, José Campos García. 

Eugénie z babcią/ blog.hola.com

Nie wiadomo czy pojawi się jakakolwiek reprezentacja z Hiszpańskiej Rodziny Królewskiej.

zimbio.com


blog_real.blogs.sapo.pt, theroyalforums.com, noblesseetroyautes.com

9 komentarzy:

 1. Oscar słodki!
  Zdjęcie Cambridge cudowne-chyba nikt się takiej sesji nie spodziewał.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oscar wygląda jak swoja siostra ;) Zdjęcia K&W są urocze i zupełnie niezapowiedziane.

  OdpowiedzUsuń
 3. Prawie same pozytywne wieści. Czy dobrze kojarzę, że synowie Księcia Louisa Alphonse'a to bliźniaki? Raczej nie spodziewałabym się reprezentacji HRK na uroczystości Pierwszej Komunii. Jak to się ładnie mówi: członkowie obu rodzin nie darzą się zbytnią miłością...
  Widziałam w tv Króla i Księżniczkę. Na pewno mieli powody do zadowolenia - złoto wywalczyła ich rodaczka. Przy okazji: mam nadzieję, że Harald ma poczucie humoru, bo jak ktoś przetłumaczy mu komentarze naszych dziennikarzy sportowych na jego temat to...;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy mogłabyś przytoczyć te komentarze?

   Usuń
  2. Tak, synowie LA to bliźniacy. Sama nie wiem jak to jest u nich z tą sympatią. Z jednej strony jest ten konflikt dotyczący tronu Francji, a z drugiej niewielu było innych royalsów na proklamacji Felipe, a jednak Louis i MM się pojawili. Wiem, że Felipe i LA to krewni, ale raczej nie aż tak bliscy, żeby Felipe czuł się zobowiązany go zaprosić.

   Usuń
  3. Nie ma co się doszukiwać "skandalu" w tych sportowych komentarzach.;) Panowie ogólnie mają cięte języki i nie oszczędzają nikogo. Dogryzanie a propos wieku, jeżdżenia na nartach, limuzyn, kieliszeczka na rozgrzanie itp.

   Myślę Larisso, że raczej nigdy nie dowiemy sie jak to między nimi jest. Obaj: LA i Felipe są prawnukami Króla Hiszpanii Alfonsa XIII, ale to przecież nic nie znaczy...

   Usuń
  4. No właśnie- są krewnymi, ale dalekimi dosyć. Stąd dziwi mnie czemu Louis i Marie byli na proklamacji, tym bardziej, że liberaliści uważają, że to Louis powinien być królem Hiszpanii. Kto ich zaprosił? Bo na pewno nie Juan Carlos ;P Nie od dziś wiadomo, że te rodziny nie pałają do siebie szczególną sympatią, więc po co by im były sztuczne uśmiechy i niezręczne sytuacje związane z zaproszeniem niezbyt lubianych krewnych? Oczywiście- tak jak napisałaś- nigdy się pewnie nie dowiemy jakie są ich relacje, ale wydaje mi się, że Felipe w przeciwieństwie do ojca nie przejmuje się chyba kwestiami francuskimi :D

   Usuń
  5. Też tak myślę. Felipe wydaje się być człowiekiem, który dogada się z każdym niezależnie od poglądów czy racji.;) Może LA i MM zostali zaproszeni tak z czystej złośliwości i z czystej złośliwości przyszli?;) Oczywiście żartuję. Ale to ciekawa kwestia: kto ich zaprosił...?

   Usuń
 4. Dużo zdjęć dzisiaj nam RK opublikowały :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.