niedziela, 6 marca 2016

Grecka Rodzina Królewska w Tatoi, nowe wiadomości z Rumunii+ więcej

Hiszpania/ Grecja


W Tatoi odbyła się coroczna ceremonia upamiętniająca Króla Pavlosa i Królową Fredericę. Uczestniczyli w niej: Królowa Sofía, Król Konstantinos II, Królowa Anne-Marie, Książę Pavlos, Książę Nikolaos i Księżniczka Irene.

blog_real.blogs.sapo.pt


blog_real.blogs.sapo.pt


blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

 
blog_real.blogs.sapo.pt 

Monako


Pojawiły się zdjęcia Pierre'a Casiraghi i Beatrice Borromeo z ferii w St. Mortiz. Zostały one wykonane na krótko przed wypadkiem Beatrice.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

Albania


Książę Leka i Elia Zaharia przebywają obecnie w Belgii, gdzie wzięli udział w uroczystej gali na rzecz społeczności niewidomych, której patronką jest Księżna Léa z Belgii.

instagram.com

instagram.com
Rumunia


Księżniczka Maria udała się z wizytą do Alexandrii w okręgu Teleorman, aby odwiedzić tamtejszą katedrę episkopalną i zainaugurować otwarcie wystawy poświęconej Królowi Carolowi I.

noblesseetrouaytes.com

noblesseetroyautes.comPrzy okazji dochodzą do nas bardzo smutne informacje o stanie zdrowia Króla Mihaia. Źródła bliskie Rodzinie Królewskiej donoszą, że były monarcha nie może sam chodzić i jest pod stałą kontrolą lekarzy i pielęgniarek prywatnej kliniki w Szwajcarii. Co jakiś czas musi korzystać z maski z tlenem.

nineoclock.ro

Ze względu na podeszły wiek Króla nie można poddać chemioterapii. Można mu podawać jedynie doraźne środki przeciwbólowe. Informator powiedział, że wg. lekarzy Mihai ma przed sobą niecały miesiąc życia.
Serbia


Książę Aleksander i Księżna Katherine zorganizowali przyjęcia dla Stowarzyszenia na rzecz Królestwa Serbii w Pałacu Białym. Uroczystość miała związek z niedawnym dniem patrona Stowarzyszenia, Św. Symeona Miroblity.
royalfamily.orgWłochy


Księżna Clotilde uczestniczyła w pokazie nowej kolekcji Elie Saaba.
noblesseetroyautes.comJaponia


Cesarzowa Michiko odwiedziła wystawę rękodzieła, którą stworzyły dzieci niepełnosprawne.

imperialfamilyjapan.wordpress.comblog_real.blogs.sapo.pt, noblesseetroyautes.com, royalmusingsblogspotcom.blogspot.com, facebook.com, imperialfamilyjapan.wordpress.com

***
Zajrzyjcie jeszcze dzisiaj na bloga, ponieważ pojawi się post ze stylizacjami z tego tygodnia.

6 komentarzy:

 1. Bardzo smutna wiadomość z Rumunii... To z pewnością bardzo ciężki czas dla rodziny.
  Nie wiem czemu, ale cesarz i cesarzowa Japonii zawsze wydawali mi się tacy pogodni. Chyba napiszę do nich list. Czy dysponuje ktoś ich adresem i mógłby mi podesłać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawiam się, że wieści z Rumunii będą coraz smutniejsze. Nie bez powodu Król przekazał swoje obowiązki ostatecznie, bez możliwości zmiany decyzji.

   Usuń
  2. Osobiście przeszukałam stronę internetową Rodziny Cesarskiej wzdłuż i wszerz i nie udało mi się znaleźć żadnego adresu korespondencji. Wydaje mi się, że i tak pisanie listu do nich wiąże się pewnie z trzymaniem się jakiegoś restrykcyjnego stylu dyktowanego przez Agencję Cesarską ;P

   Usuń
  3. Tak, rzeczywiście bardzo smutne wieści... Kto obejmie po nim 'władzę'? Księżniczka Maria?

   Usuń
  4. Maria jest najmłodsza z sióstr. Głową Rodziny Królewskiej zostanie Księżniczka Margarita- zgodnie z wewnętrznym aktem sukcesyjnym rodziny, ale niezgodnie z aktem sukcesyjnym obowiązującym przed obaleniem monarchii. Zapewne pojawią się spory pomiędzy nią a Karlem Friedrichem Hohenzollernem.

   Usuń
  5. Z Niemcami są zawsze problemy. Ale kto wie, jak będzie z Karlem.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.