sobota, 5 marca 2016

Pogrzeb Księżniczki Alienor Faye, nowe zdjęcia bhutańskiego księcia+ więcej

Wielka Brytania 


Książę Andrew odwiedził szkołę City Academy Whitehawk w Brighton. Podczas wizyty rozmawiał z nauczycielami i uczniami, którzy powitali go piosenką.
Książę zapewnił, że jeszcze wróci, aby dalej obserwować postępy tej szkoły.

blog_real.blogs.sapo.pt


blog_real.blog.sapo.pt
blog_real.blogs.sapo.pt

Księżniczka Anne odwiedziła z kolei szkołę Mulberry Bush w Standlake, w Witney. Wizyta ma związek z patronatem Księżniczki nad Lattitude Global Volunteering.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt
blog_real.blogs.sapo.pt


Hrabia Edward i Hrabina Sophie przebywają obecnie z oficjalną wizytą na Bahamach.

thebahamasweekly.com

noblesseetroyautes.comHolandia


Księżniczka Beatrix uczestniczyła w spotkaniu, które miało na celu uczczenie zakończenia prac renowacyjnych w główniej nawie Bazyliki Św. Bawona w Haarlemie.
blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt


Monako


Książę Albert II odwiedził wystawę poświęconą Jackie Kennedy Onassis.

blog_real.blogs.sapo.pt
blog_real.blogs.sapo.pt
Hiszpania


Królowa Sofía, zgodnie z tradycją Rodziny Królewskiej, w pierwszy piątek marca odwiedziła Bazylikę Jezusa w Medinaceli, w Madrycie.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.ptZ kolei Król Felipe VI i Królowa Letizia uczestniczyli w otwarciu wystawy poświęconej Miguelowi de Cervantes w Bibliotece Narodowej w Madrycie.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.ptNorwegia


Para Królewska, Książę Haakon, Księżna Mette-Marit i Księżniczka Astrid uczestniczyli w bankiecie dla korpusu dyplomatycznego.

blog_real.blogs.sapo.pt
blog_real.blogs.sapo.ptLiechtenstein


Dziś odbywa się pogrzeb Księżniczki Alienor Faye- rocznej córeczki Księcia Rudolfa i Księżnej Tilsim. Wcześniej media podawały, że dziewczynka miała na imię Alia Nur, ale Pałac Książęcy w komunikacie dotyczącym pogrzebu podał imię Alienor Faye.
Dziewczynka spocznie w krypcie w Katedrze Św. Floryna w Vaduz. Przyczyną jej śmierci było zakrztuszenie się kawałkiem jedzenia. Zmarła 13 grudnia 2015r.

blog_real.blogs.sapo.ptRumunia


Dwór Królewski wydał oświadczenie w sprawie stanu zdrowia Króla Mihaia, który kilka dni temu zrezygnował z pełnienia funkcji publicznych ze względu na postępującą chorobę nowotworową.
Jak czytamy w oświadczeniu, stan byłego monarchy jest stabilny, ale niepokojący. 
Królowa Anne również choruje, dlatego Księżniczka Margarita i Książę Radu przebywają obecnie w Szwajcarii, by zajmować się Parą Królewską. Pozostałe córki pary również mają niebawem przyjechać do rodziców.

telegraph.co.uk
Jordania

Król Abdullah II uczestniczył w ćwiczeniach wojskowych jednostki Desert Eagle SWAT. Monarsze towarzyszył młodszy brat, Książę Feisal, który pełni funkcję doradcy wojskowego Króla.
jordanianroyals.tumblr.com

jordanianroyals.tumblr.com
Bhutan


Jako że dzisiaj syn Króla Jigme Khesara Namgyela i Królowej Jetsun Pemy skończył miesiąc, opublikowano jego nowe zdjęcia. Poinformowano również, że Królowa i jej syn cieszą się doskonałym zdrowiem.

Dwa zdjęcia przedstawiają Księcia z rodzicami oraz Kezangiem Dorji- 50- letnim mieszkańcem wioski Merak, który podróżował przez trzy dni, by móc osobiście pogratulować Parze Królewskiej z okazji narodzin ich dziecka. Pan Kezang Dorji ma zamiar niebawem powrócić do swojej wioski, ponieważ jego marzenie już zostało spełnione.

Nowy kocyk ;)/ facebook.com

facebook.com

Kolejne zdjęcia przedstawiają rodzinę z babcią chłopca, Królową Tshering Yangdon (jedną z czterech żon Króla Jigme Singye), która jako babcia przyszłego króla otrzymała przydomek królewskiej babci.

facebook.com

facebook.com

facebook.com
blog_real.blogs.sapo.pt, theroyalforums.com, noblesseetroyautes.com, facebook.com

***
Jeszcze dziś pojawi się nowy post z serii Sobota z monarchią, na który zapraszam.

13 komentarzy:

 1. Ojej, tyle informacji, że nawet nie wiem jak zacząć to komentować.;)
  Książę Andrew - czemu ma taki wielki parasol?? Zmieściłaby sie pod nim cała rodzina, a nie jeden człowiek.;)
  Sukienka Sophie idealnie pasuje kolorystycznie do tego kraba na zdjęciu.;)
  Dlaczego pogrzeb Księżniczki Alienor Faye odbywa się tak późno?? Czy to powtórna ceremonia?
  Śliczne są zdjęcia z Bhutanu.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ci za nim też mają takie wielkie parasole- widocznie brytyjska pogoda wymaga większego "uzbrojenia" ;P
   Nie wiadomo, czemu pogrzeb odbywa się tak późno. Bardzo możliwe, że przeprowadzona została sekcja zwłok. Dziewczynka zmarła w USA- może potem były jakieś problemy z przewiezieniem zwłok do Liechtensteinu.

   Usuń
  2. Być może. Ale te parasole kojarzą mi się bardziej z parasolami ogrodowymi niż zwykłymi parasolkami.;) Dość śmiesznie to wygląda.
   Prawie 3 miesiące formalności? Chociaż kto wie. Swoją drogą to musi być straszne uczucie stracić dziecko i nie móc go pochować.:(

   Usuń
  3. Jest bardzo mało informacji z Liechtensteinu, a jeśli chodzi o dalszych członków to już w ogóle (nawet nie było wiadomo jak mała miała dokładnie na imię). Raczej nigdy się nie dowiemy, czemu pogrzeb odbył się tak późno.
   Na pewno rodzice Alienor przeżywają bardzo trudny czas w swoim życiu :(

   Usuń
  4. Więcej informacji jest o historii Liechtensteinu, aniżeli o wydarzeniach z udziałem członków rodziny książęcej. Od kilku dni zabieram się za napisanie notki, a nie napisałam jeszcze ani słowa.

   Usuń
 2. Tytuł "Królewskiej babci" jest przesłodki :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne są te nowe zdjęcia z Bhutanu :)
  To bolesne, kiedy ktoś umiera, szczególnie jeśli dotyczy to małego dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam takie pytanie, gdzie odbyłby się ślub czy inne uroczystości np: chrzest, gdyby księżniczka Victoria wzięła kiedyś ślub z księciem William'em? I dziecko z ich związku byłoby wychowywane na króla jakiego państwa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko zależy od tego, które z nich ustąpiłoby swojego miejsca w kolejce do tronu. W dzisiejszych czasach unia personalna nie wchodzi w grę. Albo William, albo Victoria musieliby zrezygnować ze swoich tronów (William na rzecz Harry'ego, Victoria na rzecz Carla Philipa). Uroczystości ślubne odbyłyby się w tym kraju, w którym jedno z nich wciąż zajmowałoby miejsce w sukcesji (tzn. gdyby Victoria dla Williama zrezygnowała z tronu Szwecji, ślub byłby oczywiście w WB, dzieci też zostałyby tam ochrzczone w wierze anglikańskiej), ale w przypadku jakichś rodzinnych uroczystości jeździli by i do WB i do Szwecji oczywiście.

   Usuń
  2. Wtedy vic musialaby zrzec sie tronu lub wiliam wtedy automatycznie dzieci traca prawa do tronu ktory zrzekl sie ktorys z rodzicow

   Usuń
  3. A w przypadku Madeleine? Wtedy w WB?

   Usuń
  4. Tak, bo Madeleine nie ma właściwie żadnych szans na tron Szwecji, więc "poszłaby" do WB. Akurat Williama i Madeleine swatało wielu internautów- wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "prince william princess madeleine tumblr"- wyskoczą dosyć ciekawe rzeczy :D

   Usuń
 5. Królowej Sofii towarzyszył chyba mąż zmarłej Księżny Alby.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.