piątek, 4 marca 2016

Nowe królewskie dzieci+ więcej

Wielka Brytania


Królowa Elizabeth II odwiedziła Lister Community School w Londynie. Podczas wizyty monarchini miała okazję sprawdzić jak The Queen's Trust wspiera działania charytatywne w tej szkole.
blog_real.blogs.sapo.pt
blog_real.blogs.sapo.pt


 Belgia


W związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet Królowa Mathilde spotkała się z kobietami z Flandrii Zachodniej. W tym celu przyjechała do Brugii.
Następnie do Królowej dołączył mąż, Król Philippe, i razem z obrończyniami praw kobiet zjedli uroczysty obiad.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.ptHiszpania


Królowa Letizia uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Chorób Rzadkich.
therealmyroyals.com
therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

therealmyroyals.comDania/ KatarKsiążę Frederik i Księżna Mary spędzili drugi i ostatni dzień na swojej oficjalnej wizycie w Katarze. Odwiedzili m.in. Qatar Foundation i Qatar Academy, a także spotkali się z Emirem Kataru, Tamimem bin Hamadem Al Thawani.

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com


Z kolei Księżna Marie kontynuowała swoją oficjalną wizytę na Wyspy Owcze. Wzięła udział w konferencji poświęconej autyzmowi.

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

therealmyroyals.comLuksemburg/ Austria


Wielki Książę Jean, Para Wielkoksiążęca, Dziedziczny Wielki Książę Guillaume i Dziedziczna Wielka Księżna Stéphanie uczestniczyli w prywatnym koncercie w Pałacu Wielkoksiążęcym.

blog_real.blogs.sapo.pt
 
blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt


Podano również, że pełne imię drugiej córki Arcyksięcia Imre i Arcyksiężnej Kathleen to Magdalena Maria Alexandra Zita Charlotte.

pl.tinypic.comLiechtenstein/ Bahrajn


Książę Maximilian przebywa obecnie z wizytą w Bahrajnie. Wczoraj spotkał się z Ministrem Spraw Zagranicznych, Szejkiem Khalidem bin Ahmedem bin Mohammedem Al Khalifa.
blog_real.blogs.sapo.pt
Serbia


Książę Aleksander i Księżna Katherine przyjęli wczoraj reprezentację Francuskiego Komitetu Narodowego ds. europejskich.

royalfamily.orgSzwecja


Wczoraj Król Carl XVI Gustaf ogłosił imiona swojego wnuka (syna Księżniczki Victorii i Księcia Daniela), który przyszedł na świat 2 marca. Chłopiec nazywa się Oscar Carl Olof i otrzymał tytuł Księcia Skanii. Automatycznie zajął trzecie miejsce w sukcesji.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt


Następnie odbyła się uroczysta msza w intencji Księcia. Uczestniczyli w niej m.in.: Para Królewska, Książę Daniel, Księżniczka Estelle, Książę Carl Philip, Księżna Sofia, Księżniczka Madeleine, Chris O'Neill, Księżniczka Christina oraz rodzina Westling. 

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com
Brunei


Książę Oscar nie jest jedynym royal baby, które przyszło na świat 2 marca. Książę Abdul Malik i Księżna Raabiatul Adawiyyah powitali na świecie swoje pierwsze dziecko- córeczkę. Na razie nie znamy jej imienia.
Dziewczynka przyszła na świat o godzinie 13:09 czasu lokalnego, a na cześć jej narodzin oddano 17 salw armatnich.

tribune.com.pk

Abdula Malika i Raabiatul Adawiyyah większość z Was kojarzy zapewne z bardzo kolorowego i drogiego (zgodnie z tradycją Brunei) ślubu w 2015r., o którym było głośno także w Polsce.
Książę jest najmłodszym wspólnym dzieckiem Sułtana Hassanala oraz jego pierwszej i obecnie jedynej żony, Królowej Hajah Salehy.blog_real.blogs.sapo.pt, theroyalforums.com, royalfamily.org, facebook.com instagram.com

3 komentarze:

 1. Czy Księżna Raabiatul jest jedyną żoną tego Księcia Abdula? /LENA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Jak na razie wszystkie dzieci Sułtana, które wstąpiły w związki małżeńskie są monogamistami. Sam Hassanal miał w pewnym momencie trzy żony jednocześnie, ale z dwoma ostatnimi się rozwiódł i teraz jest tylko z pierwszą żoną (może uznał, że po co mu więcej żon, skoro ma jedną idealną? ;P)

   Usuń
 2. Podoba mi się to zdjęcie Mary z kolorową koroną na głowie ;)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.