czwartek, 21 lipca 2016

Królewskie filmy i dokumenty cz.2 + wyniki ankiety

Z małym poślizgiem, ale jest :)
Dziś druga część serii ,,Królewskie filmy i dokumenty”.

„Diana – książka, która zmieniła wszystko”
Historia powstawania autoryzowanej biografii Księżnej Diany opowiadana przez Andrew Mortona, wydawcę oraz osoby, które współpracowały przy tworzeniu tej szokującej książki. Autorzy filmu ujawniają w jaki sposób Andrew Morton kontaktował się z Dianą, kto pośredniczył w przekazywaniu informacji oraz jaki to miało wpływ na Księżną. Film zawiera sporo ciekawostek. Wart zobaczenia!

„Weekend z królem” 2012 r.
Akcja filmu rozpoczyna się przed II Wojną Światową. Para Królewska przyjeżdża z wizytą do Prezydenta USA – Roosevelt’a próbując zdobyć jego wsparcie w przypadku ataku Niemiec. Film bardzo ciekawie zrobiony, wiele wątków humorystycznych, dużo ciekawostek związanych z życiem Prezydenta. Polecam!


,, Książę Harry – kawaler do wzięcia”
Film dokumentujący życie księcia Harry’ego od narodzin po powrót z wojny w Afganistanie. Wiele nieznanych opowieści przedstawionych przez : ochroniarza księcia, kamerdynera Diany oraz śledzących go dziennikarzy.


 „Śluby królewskie Wielkiej Brytanii” 2011 r.
Historia królewskich ślubów opowiadana przez świadków; reporterów, dziennikarzy, krawców, cukierników itp. Można znaleźć relacje z uroczystości ślubnych od Królowej Matki do Księżnej Camilli. Bardzo dużo ciekawostek. „Siostra Królowej” 2005 r.
Film rozpoczyna się w momencie śmierci Króla Jerzego VI
i opowiada historię jednej z bardziej kontrowersyjnych członkiń rodziny królewskiej - Księżniczki Małgorzaty.
Szczerze mówiąc ta produkcja nie należy do moich ulubionych. Cała akcja filmu opiera się na zdradzie – a to księżniczka zdradza męża, a to on ją i tak w kółko. 
Małgorzata została przedstawiona jako owszem piękna kobieta, ale próżno szukać w ekranowej postaci jakiś pozytywnych cech. Ukazuję się ją jako krnąbrną, bardzo rozrywkową dziewczynę; skandalistkę, która na siłę chce zyskać przychylność poddanych.
,, Ale oni mnie kochają” – tym zdaniem zawsze się pociesza
i próbuje przekonać o tym wszystkich wkoło.
Moim zdaniem film w złym świetle stawia także Królową, bo ukazuję ją jako osobę, która nawet z własną siostrą rozmawia przez posłańców. Wszystkie sprawy i rozmowy prowadzi za nią Książę Filip.
Podsumowując: na pewno nie jest to film, który obejrzę po raz kolejny, ale może Wy macie inne zdanie na ten temat? ***

Waszym zdaniem, na miano nalepszej stylizacji tygodnia zasłużyła:


6 komentarzy:

 1. Hej wiecie moze gdzie można zobaczyć książę Harry kawaler do wziecia? Nie mogę tego znaleźć na internecie :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety ja nie wiem, ale kiedy Marta wróci z wakacji to może ona będzie mogła Ci pomóc :)

   Usuń
  2. ja z chomikuj pobrałam już jakiś czas temu

   Usuń
 2. Zaciekawił mnie film ,,Siostra królowej". Na pewno go obejrzę, nawet jeśli okaże się być dla mnie klapą.

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo ciekawy post

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.