wtorek, 15 grudnia 2015

Rania na rozdaniu Nagród Nauczyciela+ więcej

jordanianroyals.tumblr.com

Wczoraj Królowa Rania uczestniczyła w ceremonii wręczenia Nagród Nauczyciela, która odbyła się już po raz dziesiąty. Uroczystość organizuje co roku Stowarzyszenie Nagrody im. Królowej Rani Al Abdullah za Doskonałość w Edukacji.


jordanianroyals.tumblr.com

Królowa wygłosiła przemówienie, w którym zwracała uwagę na ważną rolę nauczycieli w budowaniu bardziej odpornego i tolerancyjnego przyszłego pokolenia.

jordanianroyals.tumblr.com

Respektowanie nauczycieli jest publicznym obowiązkiem, który powinien być zakorzeniony już w domach rodzinnych, a następnie w klasach, gdzie odpowiedni nauczyciele potrafią zdobyć szacunek uczniów poprzez swoją wiedzę i doświadczenie. Uczniowie muszą zdać sobie sprawę ze znaczenia edukacji przed pójściem do szkoły. Muszą zdać sobie sprawę, że pomiędzy ich teraźniejszością a obiecującą przyszłością leży szkoła, edukacja i nauczyciel, mówiła m.in. Rania w swojej mowie.

jordanianroyals.tumblr.com


***W sobotę Księżniczka Mako zakończyła swoją oficjalną podróż do Ameryki Środkowej. Ostatnim krajem, który odwiedziła był Honduras.

imperialfamilyjapan.wordpress.com
 
8 grudnia uczestniczyła w ceremonii upamiętniającej 40-lecie wysłania do Tegucigalpy pracowników z Zamorskiej Współpracy Wolontariuszy Japonii.

imperialfamilyjapan.wordpress.com

Tego samego dnia Mako brała udział w bankiecie wydanym na jej cześć przez Parę Prezydencką z Hondurasu.

***Albańska Rodzina Królewska zyskała nowego członka rodziny. Kilka dni temu Elia Zaharia pochwaliła się na Instagramie swoim "świątecznym prezentem"- słodkim szczeniaczkiem rasy bokser. Na razie nie wiadomo jak ma na imię urocza suczka.

instagram.com

Leka i Elia uwielbiają boksery. Są już właścicielami Shiny, którą mają od ok. sześciu lat. Możliwe, że nowy szczeniaczek jest jej córeczką.

albanianroyalcourt.al

Słodki prezent, nie sądzicie? :)


jordanianroyals.tumblr.com, imperialfamilyjapan.wordpress.com, youtube.com, instagram.com
 

3 komentarze:

  1. Wolałabym,żeby to była córeczka a nie pies:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Haha, może ciąża przyspieszyłaby ich decyzję o ślubie ;P

      Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.