niedziela, 19 czerwca 2022

Royal Ascot 2022, nowe zdjęcie z sesji zdjęciowej w Norwegii + więcej

Niemcy 

Po ostatnich dniach pełnych wrażeń dzięki norweskiej rodzinie królewskiej, pora nadrobić zaległości. 17 czerwca w Pałacu w Mirowie w Meklemburgii-Pomorzu Przednim odbył się ślub cywilny dziedzicznego księcia Meklemburgii Alexandra (starszego syna i drugiego z trójki dzieci księcia Meklemburgii Borwina) z Hande Macit, przedsiębiorczyni o tureckich korzeniach. Para zaręczyła się w grudniu 2020, a ich ślub kościelny ma odbyć się jeszcze w tym miesiącu w Rotterdamie.

 


Monako

16 czerwca książę Albert, księżna Charlene i księżniczka Gabriella obejrzeli tradycyjną procesję z okazji Bożego Ciała z balkonu Pałacu Książęcego.

17 czerwca para książęca pojawiła się na otwarciu 61. Festiwalu Telewizyjnego Monte-Carlo.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Szwecja

16 czerwca księżniczka Madeleine jako patronka Min Stora Dag odwiedziła Stajnie Królewskie w Sztokholmie z podopiecznymi organizacji. Księżniczka w drugi weekend czerwca przyleciała z Leonor i Adrienne do Szwecji na letnie wakacje (Chris O'Neill i Nicolas dołączyli do nich dopiero w ten weekend, bo synek księżniczki zachorował).Księżniczka opublikowała nowe zdjęcie Nicolasa, który 15 czerwca skończył 7 lat.

Dania

18 czerwca królowa Margrethe pojawiła się na premierze baletu na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena "Świniopas" w Tivoli. Królowa stworzyła kostiumy i scenografię przedstawienia.

Luksemburg

Wielki książę Henri i wielka księżna Maria Teresa w ogrodach zamku Berg spotkali się z mieszkańcami miasteczka Colmar-Berg, kilka dni przed luksemburskim Świętem Narodowym.


Wielka Brytania / Grecja

16 czerwca księżna Cambridge zorganizowała spotkanie Royal Foundation Centre for Early Childhood.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Na trzecim dniu Royal Ascot pojawili się: hrabina Wessex, księżniczka Anne z mężem, Zara i Mike Tindall, a także książę Pavlos, księżna Marie-Chantal i ich córka, księżniczka Maria Olympia z Grecji.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Czwartego dnia wyścigi Royal Ascot oglądali książę i księżna Cambridge oraz Peter Phillips z Lindsay Wallace, którzy przyjechali nawet jednym z powozów.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Na piątym i ostatnim dniu Royal Ascot obecni byli: księżniczka Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi, Peter Phillips i Lindsay Wallace oraz książę Kentu.

W niedzielę w Wielkiej Brytanii obchodzony był Dzień Ojca. Z tej okazji pojawiło się nowe zdjęcie księcia Williama z dziećmi wykonane w czasie jesiennej podróży rodziny do Jordanii.

Belgia

16 czerwca królowa Mathilde otworzyła 19. coroczną Konferencję Europejskiej Sieci Mikrofinansowania (EMN), na której wygłosiła przemówienie.

Po południu razem z królem Philippem wręczyła nagrodę King Baudouin Foundation Africa Prize.

Wreszcie, wieczorem para królewska pojawiła się na koncercie zamykającym tegoroczny Konkurs Muzyczny im. Królowej Elisabeth dla wiolonczelistów.

Hiszpania

15 czerwca król Felipe i królowa Letizia przewodniczyli spotkaniu Rady Powierniczej hiszpańskiego oddziału United World Colleges w Pałacu Zarzuela.

17 czerwca królowa Letizia uczestniczyła w posiedzeniu Rady Powierniczej Residencia de Estudiantes.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Niderlandy

16 czerwca królowa Maxima zakończyła swoją 4-dniową wizytę na Wybrzeżu Kości Słoniowej i w Senegalu jako Specjalna Wysłanniczka Sekretarza Generalnego ONZ ds. Finansowania Inkluzywnego. W Dakarcie spotkała się z Prezydentem, wiceprezydentem i Premierem Senegalu oraz ministrami, przedstawicielami firmami z branży fintech, partnerami rozwojowymi i organizacjami non-profit, aby omówić, co jest potrzebne, aby zapewnić ludziom dostęp do usług finansowych.
W trakcie konferencji prasowej na zakończenie podróży zdradziła, że jej córka, Catharina-Amalia chciałaby jej towarzyszyć w trakcie kolejnych takich wizyt, jeśli pozwolą jej na to studia.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty ImagesNorwegia

Na koniec - opublikowana wczoraj wieczorem zakulisowa fotografia ze wspólnej sesji zdjęciowej pięciu przyszłych europejskich monarchów - księżniczki Ingrid Alexandry, księżniczki Elisabeth, księżniczki Cathariny-Amalii, księżniczki Estelle i księcia Charlesa :)


2 komentarze:

  1. Związek Petera i Lindsay jest bardzo poważny, skoro nawet zasiadła w powozie. A podobno oficjalnie nie jest jeszcze nawet rozwódką. To pokazuje, jak zmieniła się obyczajowo rodzina królewska.
    Kate, Zara i Sophie wygrały ten Royal Ascot swoimi stylizacjami.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ładne zdjęcie z Meklemburgii-Strelitz, pozostaje tylko czekać na ślub kościelny. Będę miała co opisywać na blogu.

    Podobają mi się też zdjęcia księżniczek i Charlesa.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.