niedziela, 1 listopada 2020

Nowe zdjęcia z Bhutanu + więcej

Grecja

Księżna Marie-Chantal udzieliła wywiadu magazynowi People i zapozowała do sesji zdjęciowej.
 

Jordania

Królowa Rania uczestniczyła w wirtualnym spotkaniu z właścicielami małych przedsiębiorstw z całej Jordanii, aby przedyskutować z nimi sposoby na złagodzenie wpływu obecnego kryzysu na ich firmy.

W mijającym tygodniu królowa podziwiała też murale i sztukę uliczną w Ammanie stworzone na 8. edycję BALADK Street & Urban Art Festival, który w tym roku odbył się pod hasłem "Art is Environment, Environment is Art". Pierwsza część tegorocznego festiwalu odbyła się wirtualnie w dniach 28 maja - 4 czerwca, druga część natomiast wystartowała w październiku.

Brunei

24 października w wieku 38 lat zmarł książę Abdul Azim, drugi syn Sułtana Brunei Hassanala Bolkiaha. Jako przyczynę śmierci podano niewydolność wielonarządową spowodowaną, jak się okazało, przez martwicze zapalenie naczyń (necrotizing vasculitis SNV) - chorobę autoimmunologiczną, którą zdiagnozowano u niego na początku tego roku. Książę cierpiał też na chorobę afektywną dwubiegunową.
Książę urodził się 29 lipca 1982 jako najstarsze dziecko Sułtana Hassanala Bolkiaha i jego drugiej żony, Hajah Mariam i zarazem drugi syn Sułtana. Działał na rzecz osób z autyzmem, osób niepełnosprawnych i młodzieży, był też orędownikiem sztuki i przemysłu kreatywnego. Jego młodszy brat, książę Abdul Mateen tak o nim napisał w swoim poście na Instagramie: "Kiedy mój Abang Azim był w pobliżu, nigdy nie było nudnego dnia. Zawsze uwielbiał płatać nam figle, żartować, nigdy nie brał życia zbyt poważnie. Jego śmiech był tak zaraźliwy, że niezależnie od tego, czy to było zabawne, czy nie, wszyscy się śmiali. Zdecydowanie żył pełnią życia. Każdy dzień całego mojego dzieciństwa spędzałem z bratem - on tak wiele mnie nauczył i uczynił mnie tym, kim jestem dzisiaj i za to jestem dozgonnie wdzięczny." Na koniec dodał też, że cała rodzina jest załamana z powodu jego śmierci i wszyscy za nim tęsknią oraz podziękował za kondolencje i wyrazy współczucia, które otrzymali.
Pogrzeb odbył się tego samego dnia. Książę został pochowany obok swojego dziadka, Sułtana Omara Alego Saifuddiena III w Mauzoleum Królewskim.

 


Japonia

26 października Cesarz Naruhito otworzył 203. nadzwyczajne posiedzenie Zgromadzenia Narodowego.28 października rodzina cesarska - Cesarz Naruhito, Cesarzowa Masako, Emerytowany Cesarz Akihito, Emerytowana Cesarzowa Michiko, książę Fumihito, księżna Kiko, księżniczki Mako i Kako wzięli udział w obchodach 100-lecia świątyni Meiji Shrine w Tokio poświęconej duchom Cesarz Meiji i Cesarzowej Shōken.
29 października książę Fumihito i księżna Kiko uczestniczyli w wideo spotkaniach z pracownikami rolniczego instytutu badawczego i szkoły dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych z prefektury Fukui.30 października wzięli udział w kolejnej próbie przed ceremonią Rikkoshi no Rei - oficjalnego mianowania księcia Fumihito Następcą Tronu.Bhutan

Początek miesiąca to oczywiście nowa kartka z kalendarza prostu z Bhutanu, która tym razem zawiera nowe, urocze zdjęcie księcia Jigme Namgyela z 7-miesięcznym braciszkiem, Jigme Ugyenem.
Ale to nie jedyna niespodzianka, jaką dla Was mamy. Opublikowano też trzy inne fotografie książąt wykonane w Pałacu Dechencholing oraz jedną samego króla Jigme Khesara, aby upamiętnić 12. rocznicę jego koronacji, która przypada 1 listopada.
Listopad jest ważnym miesiącem w rodzinie królewskiej. Poza rocznicą koronacji, 11 listopada obchodzone są urodziny króla Jigme Singye - dlatego być może zdjęcia wykonano właśnie w Pałacu Dechencholing, gdzie przyszedł na świat.

6 komentarzy:

 1. Piękne zdjęcia z Bhutanu, mali książęta są przesłodcy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Urocze te dzieciaczki z Bhutanu, faktycznie niespodzianka - taka ilość zdjęć małych książąt. W końcu to piękna braterska więź.

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Fantastyczne zdjęcia z Bhutanu! 2. Szkoda księcia Abdula... - btw mała literówka "książę", nie "książe".

  OdpowiedzUsuń
 4. Przesłodcy książęta. Wciąż wydawało mi się, że Jigme Ugyen to noworodek:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy wiecie może co w końcu ze ślubem Mało?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mako - nie, niestety wciąż nie podano żadnych informacji mimo że przełożono go na ten rok

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.