niedziela, 29 listopada 2020

Kobberbryllup Marie i Joachima + więcej

Luksemburg 

21 listopada książę Guillaume i księżna Stephanie z małym Charlesem odwiedzili coroczny bazar Luksemburskiego Czerwonego Krzyża, w czasie którego zbierane są fundusze na cele charytatywne.
25 listopada Wielka Księżna Maria Teresa nagrała wiadomość z okazji Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet.19 listopada natomiast ogłosiła laureata 11th European Microfinance Prize.


Wczoraj książę Liam skończył 4 latka. Z tej okazji pojawiło się kilka nowych zdjęć, w tym dwa opublikowane przez Wielką Księżną Marię Teresę na jej Instagramie.
Niderlandy

24 listopada królowa Maxima otworzyła odnowione Muzeum Het Dolhuys w Harleem, które pozwala zwiedzającemu poznać wszechstronność umysłu.25 listopada był pracowitym dniem dla królowej. Najpierw wzięła udział w wirtualnej edycji Werkbezoekdag Fundacji JobOn, w trakcie którego co roku organizowane są szkolenia, warsztaty i seminaria pomagające osobom bezrobotnym znaleźć odpowiednią pracę. W tym roku z uwagi na pandemię wydarzenie w całości odbyło się online.


Następnie wirtualnie była obecna przy podpisywaniu umowy muzycznej Noord Noord-Holland w ramach programu Méér Muziek in de Klas, której jest honorową przewodniczącą.

Po południu jako specjalna wysłanniczka Sekretarza Generalnego ONZ ds. Włączającego Finansowania Rozwoju (UNSGSA) wzięła udział w webinarium zorganizowanym przez Organizację ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), którego tematem była zdrowa żywność.
W tym webinarium wzięła udział również królowa Mathilde.Wreszcie, ogłosiła zwycięzców tegorocznej Nagrody Króla Willema I w trakcie ceremonii w Beurs van Berlage w Amsterdamie.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Dania

24 listopada książę Joachim i księżna Marie obchodzili Kobberbryllup - tego dnia minęło dokładnie 12 i pół roku od czasu ich ślubu w 2008.


Kobberbryllup jest obchodzony w Danii (oraz w Niderlandach) równie uroczyście co okrągłe rocznice ślubu jako że 12 i pół roku po ślubie oznacza, że para jest dokładnie w połowie drogi do kolejnego jubileuszu - 25-lecia małżeństwa.
Z tej okazji Dwór Królewski udostępnił nowe zdjęcie księżnej Marie i księcia Joachima wykonane w Paryżu przez księżniczkę Athenę.

W mediach społecznościowych rodziny królewskiej pojawiło się również krótkie nagranie z ich ślubu 24 maja 2008 w kościele Møgeltønder Kirke w Południowej Jutlandii.26 listopada w trakcie wirtualnego szczytu poświęconego zdrowiu psychicznemu młodych ludzi w czasie pandemii wyemitowano nagranie z przemówieniem księżnej Mary.


26 listopada księżniczka Benedikte wzięła udział w wirtualnym spotkaniu rady Girl's Scouts, której jest przewodniczącą.27 listopada królowa Małgorzata wręczyła złoty medal H.C. Ørsted Medal in Gold w dziedzinie fizyki profesorowi Charlesowi Marcusowi.


W ostatnich dniach podano plany rodziny królewskiej na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Królowa spędzi je z księciem Joachimem i księżną Marie oraz Nikolai'em, Felixem, Henrikiem i Atheną w na zamku Schackenborg w Południowej Jutlandii, a nie jak dotychczas w Pałacu Marselisborg. Natomiast książę Frederik i księżna Mary z dziećmi spędzą święta w swojej rezydencji na terenie kompleksu Amalienborg w Kopenhadze.


2 komentarze:

  1. Nie poznałam Liama, bo niestety tak rzadko go widujemy.
    Maximie do twarzy w bordowym. Natomiast kombinezon nie służy jej sylwetce, zrobił z nią coś dziwnego.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajna jest tradycja świętowania 12,5 lat małżeństwa w Danii

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.