wtorek, 17 listopada 2020

Księżna Sofia mianowana do Health Hero Award, 20-lecie Children, Youth & Grief, książę Walii i księżna Kornwalii w Berlinie + więcej

 Szwecja

10 listopada księżniczka Victoria i książę Daniel spotkali się z Björnem Jerdén, kierownikowi programu i badaczowi w Instytucie Polityki Zagranicznej.
12 listopada para pojawiła się na cyfrowym Pep Forum organizacji Generation Pep.

Później tego dnia Następczyni Tronu wzięła udział w cyfrowej ceremonii wręczenia nagrody Volvo Environment Prize.13 listopada razem z księciem Danielem spotkali się z Niclasem Carlssonem, założycielem Founders Alliances.14 listopada, z okazji Światowego Dnia Cukrzycy, opublikowano nowe zdjęcie księżniczki z niebieską bransoletką fundacji Child Diabetes Foundation (Barndiabetesfonden), której jest patronką.13 listopada książę Carl Philip i księżna Sofia wzięli udział w cyfrowym seminarium poświęconym dysleksji.


Księżna Sofia została mianowana do nagrody "Health Hero" (Årets Vårdhjälte) w uznaniu za jej pracę w trakcie wolontariatu, którą podjęła w kwietniu tego roku.

16 listopada królowa Silvia wzięła udział w cyfrowym otwarciu czwartego w Niemczech domu dziecka Childhood-House w Düsseldorfie.Norwegia

Ostatnio ukazał się wywiad księżniczki Marthy Louise i szamana Dureka Verretta dla Vanity Fair, w którym Verrett zdradził, że zamierzał się oświadczyć księżniczce w lutym tego roku podczas wspólnej podróży na Hawaje. Wcześniej, w czasie ubiegłorocznego Bożego Narodzenia w Norwegii, uzyskał zgodę króla Haralda i królowej Sonji. Ale kiedy były mąż księżniczki, Ari Behn popełnił samobójstwo, Durek postanowił odłożyć oświadczyny. Później planował się jeszcze oświadczyć podczas wspólnych wypraw do Disneylandu i nad jezioro Tahoe na granicy Nevady i Kalifornii, ale za każdym razem "duchy mówiły księżniczce o jego planach, psując niespodziankę", czytamy w wywiadzie. Cały wywiad wraz z nowymi zdjęciami pary, znajdziecie TUTAJ.Dania

10 listopada królowa Małgorzata uczestniczyła w corocznym spotkaniu roboczym fundacji Det Classenske Fideicommis od momentu powstania w 1792 objętej królewskim patronatem.Księżna Mary jako patronka Danish Refugee Council nagrała wiadomość z podziękowaniami dla pracowników organizacji.12 listopada księżna wzięła udział w konferencji z okazji 20-lecia organizacji Children, Youth & Grief, której jest patronką. Księżna rozpoczęła swoje przemówienie słowami "To trudne, jeśli nie niemożliwe, znaleźć sens w stracie ukochanej osoby. Ale to, co ma sens i to, czego nie można nam odebrać, to wszystko, co mieliśmy z tą osobą. 2000 dzieci i młodzieży każdego roku kontaktuje się z Children, Youth & Grief, ponieważ ich mama, tata, siostra lub brat są poważnie chorzy. Albo dlatego, że ich rodzic lub rodzeństwo zmarło nagle lub po przebytej chorobie."
Wielka Brytania

14 listopada książę Walii skończył 72 lata.Kilka dni wcześniej do sprzedaży trafił nowy numer magazynu Country Life, którego książę gościnnie został redaktorem. W artykule napisał m.in. "„Jeśli zależy nam na zdrowiu naszych wiejskich krajobrazów i społeczności, musimy zapewnić zachętę i wsparcie tym, którzy pracują u podstaw." oraz podkreślił konieczność podjęcia działań w kierunku jaśniejszej i bardziej ekologicznej przyszłości dla przyszłych pokoleń (LINK).


Swoje urodziny książę spędził w drodze do Berlina na uroczystości z okazji Niemieckiego Dnia Żałoby Narodowej (Volkstrauertag) przypadającego 15 listopada, w czasie którego oddają hołd ofiarom obu wojen światowych i hitlerowskiego terroryzmu. Para książęca jako pierwsi w historii członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej wzięli udział w ceremonii pamięci w Niemczech.
Poniżej zdjęcia z przylotu do Niemiec wieczorem 14 listopada.
Rankiem 15 listopada para książęca została przyjęta przez Prezydenta i Pierwszą Damę Niemiec, a następnie złożyli wieniec i bukiet kwiatów pod Nowym Odmachem, który pełni funkcję pomnika upamiętniającego ofiary wojny i nazistowskiej tyranii. Książę Walii wygłosił przemówienie.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Wielka Brytania zaczęła już przygotowania do 70-lecia panowania (Platynowego Jubileuszu) królowej w czerwcu 2022. Już teraz 2 czerwca 2022 ustanowiono świętem z dodatkowym dniem wolnym od pracy w piątek, 3 czerwca, aby pozwolić Brytyjczykom świętować pierwszy taki jubileusz w swojej historii (królowa będzie świętować ten jubileusz jako pierwszy brytyjski monarcha).Książę Walii nagrał wiadomość z życzeniami dla wszystkich świętujących Diwali - hinduistyczne święto światła.


W ubiegłym tygodniu księżna Cambridge miała okazję porozmawiać z Johannahem Churchillem, autorem jednej z finałowych fotografii wystawy Hold Still "Melanie, March 2020", która została niedawno odtworzona w Manchesterze jako mural, oraz pielęgniarką Melanie, która pozowała wtedy do zdjęcia.


Księżna nagrała również wiadomość z podziękowaniami dla wszystkich, którzy przysłali swoje zdjęcia do konkursu Hold Still i w ten sposób podzielili się swoimi historiami z czasów pandemii.


Książę William natomiast nagrał wiadomość dla mieszkańców Falklandów, które zostały ostatecznie oczyszczone z min pozostałych z czasów wojny w 1982.7 komentarzy:

 1. Oby było nam dane świętować normalnie i hucznie Platynowy Jubileusz królowej.
  Czyli możemy uznać szamana i Marthę Louise za zaręczonych? Pytam trochę ironicznie, bo zupełnie nie rozumiem, jaki jest sens w ogłaszaniu swoich zamiarów całemu światu przed rozmową z ukochaną...

  OdpowiedzUsuń
 2. To dobrze, że duchy ostrzegły szamana :), to może jednak nie dojdzie do tych zaręczyn. Jakoś mam złe przeczucie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Co sądzicie o nominacji Sofii? Chyba lekka przesada.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szwedzka Sofia do nagrody? Rozumiem, że coś robi, ale no wiecie co... ilu jest lekarzy pielęgniarek, wolontariuszy itp.? Dostają nagrody?? Ona nie jest na pierwszym froncie z tego co wiem tylko pomaga w zwykłym szpitalu odciążając personel. I co nagroda, bo jest księzną?

  OdpowiedzUsuń
 5. Para z Norwegii zamieszcza zdjęcia w dziwnyych i dosyć intymnych pozach. Niekomfortowo się to ogląda. Intymność zostawia się w domu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nominacja księżnej Sofii to jakaś pomyłka... Oczywiście, dobrze, że zwróciła uwagę społeczeństwa na wolontariat, ale są osoby, które faktycznie pomagają dzień w dzień, a nie tylko do zdjęć.

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja uważam, że Sofia powinna dostać tą nagrodę, bo może by to w końcu zamknęło usta wszystkim hejterom. Jako jedyna ze wszystkich rodzin królewskich zaangażowała się w walkę z pandemią w tak dużym stopniu. Moim zdaniem zasługuje na uznanie i takie wyróżnienie.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.