sobota, 21 listopada 2020

Król Philippe i królowa Mathilde z wizytą w szpitalu, Święto Narodowe Monako, spotkania UNICEF + więcej

Dania

Z okazji 75-lecia Point de Vue ostatnio ukazała się krótka rozmowa z księżną Marie, w trakcie której zapytano księżną, czy z perspektywy czasu jest coś, co chciałaby powiedzieć sobie w wieku 18 lat.
Ukazał się również wywiad stacji DR1 z księciem Joachimem, w którym mówił o swojej nowej pracy, którą podjął w Paryżu we wrześniu, o swoim życiu w Paryżu i doświadczeniach z czasów pandemii.17 listopada królowa Małgorzata otrzymała specjalne wydanie rocznika muzealnego duńskiego Muzeum Narodowego, "Nationalmuseets Arbejdsmark" przedstawiającego projekty muzeum z ostatnich 80 lat. Jest to prezent urodzinowy dla królowej.Następnego dnia królowa uczestniczyła w paradzie straży królewskiej (Den Kongelige Livgarde) i wręczyła odznaczenie Dronningens Ur.


20 listopada pojawiła się na koncercie z okazji 153. rocznicy powstania Royal Danish Conservatory of Music, którego jest patronką.18 listopada księżna Mary odwiedziła gimnazjum Roskilde, które należy do World Goals Schools organizacji UNESCO.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty ImagesPóźniej tego samego dnia wzięła udział w Spotkaniu Młodzieży, który w tym roku w dużym stopniu odbył się wirtualnie.20 listopada księżna uczestniczyła w rozmowie z kilkoma młodymi dziewczynami i Ambsadorką UNICEF-u z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.
 

Monako

Książę Albert i księżna Charlene uczestniczyli we mszy w kościele Saint-Charles w Monako z okazji 70-lecia zgromadzenia Oblatów z Monako.


16 listopada para książęca wręczyła medale Orderu Grimaldich pracownikom szpitala Księżnej Grace w Monako z okazji zbliżającego się Święta Narodowego. Po południu w obecności innych członków rodziny książęcej wręczyła kolejne odznaczenia dla ponad 80 wolontariuszy.


18 listopada książę Albert i księżna Charlene wręczyli medale wolontariuszom Monakijskiego Czerwonego Krzyża.
Księżniczka Caroline tego dnia wręczyła odznaczenia w dziedzinie kultury.
19 listopada, jak co roku, rodzina książęca wzięła udział w obchodach Święta Narodowego.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Hiszpania

16 listopada król Felipe i królowa Letizia otworzyli Szpital Uniwersytecki w Toledo.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images17 listopada królowa jako honorowa przewodnicząca Hiszpańskiego Komitetu UNICEF odwiedziła siedzibę organizacji, gdzie dowiedziała się o jej pracy, zarówno w Hiszpanii, jak i na całym świecie, w obliczu pandemii.
18 listopada para królewska wręczyła nagrodę Francisco Cerecedo Journalism Prize w Muzeum Narodowym Prado.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty ImagesBelgia

17 listopada król Philippe i królowa Mathilde odwiedzili Bois de l'Abbaye Hospital Center w Charleroi,  gdzie spotkali się z personelem medycznym, z którym rozmawiali o zarządzaniu i koordynacji w trakcie drugiej fali pandemii, a także spotkali się z pacjentami walczącymi z COVID-19, ale niewymagającymi intensywnej terapii, i opiekującym się nimi personelem wojskowym.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images19 listopada para królewska, a także sama królowa, uczestniczyła w kilku wideokonferencjach dotyczących wpływu drugiej fali pandemii na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.
20 listopada królowa jako honorowa przewodnicząca belgijskiego oddziału UNICEF uczestniczyła w wirtualnej wideokonferencji organizacji z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.
W zaktualizowanej biografii księżniczki Elisabeth na oficjalnej stronie rodziny królewskiej pojawiła się informacja, że księżniczka brała udział w Yale Young Global Scholars Program na Yale University, który odbywa się latem każdego roku i trwa dwa tygodnie. Natomiast przed swoją pierwszą misją humanitarną, którą odbyła w Kenii w 2019 razem ze swoją mamą, księżniczka przeszła kurs wprowadzający w belgijskim biurze ONZ w Nowym Jorku.4 komentarze:

 1. Autorki kto bardziej wzbudza waszą sympatię Tatiana czy Beatrice? A jakie są ich relacje w rodzinie? Mam na myśli czy są jakieś plotki, że tam się ktoś nie dogaduje z którąś z nich albo wręcz przeciwnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli o mnie chodzi, bardziej lubię Beatrice. W kwestii relacji rodzinnych, nie interesuję się rodziną książęcą z Monako na tyle, żeby słyszeć o takich plotkach, ale z tego co zaobserwowałam, wydaje mi się, że mają normalne, ciepłe relacje z resztą rodziny. Więcej pewnie będzie wiedzieć Asia z bloga Princely Family of Monaco

   Usuń
 2. Elisabeth przygotowuje się do swojej roli w wielu aspektach. W odniesieniu do stażu w ONZ przypomniało mi się, że podobny odbyła księżniczka Victoria.

  OdpowiedzUsuń
 3. Caroline, Beatrice i Tatiana klasa sama w sobie. Tatiana ubrała się najlepiej na przestrzeni kilku lat na święto narodowe. Aleksandra nieudolnie jak na razie kopiuje matkę. Stylizacja Marie do mnie nie przemówiła. Szkoda, że zabrakło Pauline i Stephanie. Stefano i Francesco to słodkie aniołki. Szkoda, że zabrakło ich kuzynostwa.
  Letycja pięknie w czarnej sukience i błękitnym swetrze.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.