poniedziałek, 26 października 2020

Prezentacja znaczków świątecznych, Victoria i Daniel w Södermanland, księżniczka Ingrid Alexandra wygrała zawody + więcej

Hanower

22 października Alessandra de Osma pojawiła się na wydarzeniu Who’s On Next 2020 w Madrycie organizowanym przez hiszpańskie wydanie magazynu Vogue. To pierwsze publiczne "wyjście" Alessandry zarówno od początku pandemii, jak i po narodzinach bliźniąt w lipcu tego roku.

Luksemburg

21 października książę Guillaume i księżna Stephanie 21 odwiedzili siedzibę luksemburskiego Caritasu, któremu można było przekazywać darowizny z okazji narodzin księcia Charlesa. Fundusze zostały przekazane na realizację projektów pomocy niedożywionym dzieciom w Sudanie Południowym.


Szwecja

Zgodnie z planem, 22 października księżniczka Victoria i książę Daniel udali się z wizytą do prowincji Södermanland. Jest to kolejna z szeregu zaplanowanych do końca roku wizyt regionalnych szwedzkiej rodziny królewskiej, które mają zwrócić uwagę na wysiłki podejmowane przez Szwedów w walce z pandemią.
Następczyni Tronu nagrała specjalną wiadomość z okazji 75. rocznicy powstania ONZ.


Dzisiaj król Carl Gustaf, Następczyni Tronu i księżniczka Estelle otworzyli nowy most "Slussbron" (nieoficjalnie z uwagi na kolor nazywany "Złotym Mostem") w Sztokholmie łączący Stare Miasto z Södermalm.

Japonia

23 października księżniczka Mako skończyła 29 lat. Opublikowano jej zdjęcia z nowej sesji zdjęciowej, do której pozowała razem z młodszą siostrą, księżniczką Kako.

Następca Tronu z żoną został tego dnia zauważony w drodze do Pałacu Imperialnego na próbę przed ceremonią Rikkoshi-no-Rei, czyli oficjalnym mianowaniem go Następcą Tronu, która miała odbyć się w kwietniu, jednak plany musiały ulec zmianie z powodu pandemii. Na ten moment japoński rząd planuje przeprowadzić uroczystość 8 listopada w znacznie skromniejszej formie niż pierwotnie zakładano z udziałem jedynie 50 gości.21 października Cesarz Naruhito i Cesarzowa Masako przyjęli w swojej rezydencji przedstawicieli organizacji wspierających rodziny zastępcze, aby dowiedzieć się o wpływie pandemii na dzieci.24 października księżniczka Aiko po raz pierwszy od rozpoczęcia studiów na wydziale języka i literatury japońskiej odwiedziła Uniwersytet Gakushuin, gdzie wzięła udział w spotkaniu dla nowych studentów. Zajęcia w dalszym ciągu odbywają się zdalnie.
Belgia

22 października królowa Mathilde odwiedziła Bank Żywności oraz organizację Accueil et Partage, walczącą z głodem i wykluczeniem społecznym w prowincji Liège. Od początku pandemii Banki Żywności w Belgii odnotowały znaczny wzrost zapotrzebowania na żywność z powodu rosnącego ubóstwa na skutek kryzysu.Królowa wcześniej tego dnia wzięła udział w wirtualnym spotkaniu dotyczącym globalnej edukacji GEM 2020 zorganizowanym przez UNESCO.


23 października natomiast zobaczyła wystawę prac jednego z najważniejszych belgijskich malarzy, Hansa Memlinga, "Memling Now: Hans Memling in de actuele kunst" w Muzeum Memlinga w Brugii.

Hiszpania

22 października królowa Letizia wręczyła nagrody National Awards of the Fashion Industry.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Dania

20 października księżna Mary wzięła udział w posiedzeniu panelu młodzieżowego swojej fundacji Mary Fonden.


21 października księżna uczestniczyła w obchodach 50-lecia mostu Den Nye Lillebæltsbro nad cieśniną Mały Bełt na Morzu Bałtyckim, łączącego Fionię z Półwyspem Jutlandzkim.


Królowa Małgorzata tego dnia uczestniczyła w specjalnym sympozjum "You Big World - From Linear B to Black Holes" zorganizowanym przez Królewskie Duńskie Towarzystwo Naukowe z okazji 80. urodzin królowej, które początkowo miało się odbyć wiosną, jednak z powodu pandemii zostało przełożone. W trakcie wydarzenia królowa otrzymała swój prezent urodzinowy od Królewskiego Duńskiego Towarzystwa Naukowego - publikację "Forskningens Skønhed" ("Piękno Badań"), w której przedstawiono prace 16 żyjących czołowych badaczy z dziedziny m.in. botaniki, astrofizyki czy archeologii.


22 października księżna Mary jako prezes duńskiego oddziału WWF uczestniczyła w wirtualnym spotkaniu prezydium.


Później w ciągu dnia odwiedziła klub pływacki w Helsingør, w którym realizowany jest projekt Antibulli Swimming opracowany przez jej fundację we współpracy z TrygFonden oraz Dansk Svømmeunion.


Dzisiaj natomiast, jak co roku jesienią, była obecna na prezentacji znaczków świątecznych Julemærkefonden, której jest patronką.

Księżniczka Benedikte 23 października uczestniczyła w obchodach 275. rocznicy założenia Den Danske Frimurerorden - największej i najstarszej organizacji masońskiej w Danii.
Wielka Brytania

23 października księżna Kornwalii wręczyła nagrodę Olivier Awards 2020 w London Palladium autorowi tekstów Donowi Black. W tym roku z uwagi na pandemię ceremonia została wcześniej nagrana i wyemitowana wczoraj.
Dzisiaj księżna jako patronka Towarzystwa Przyjaciół Westonbirt Arboretum odwiedziła Narodowe Arboretum.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

 
Książę i księżna Cambridge razem z dziećmi upiekli babeczki, które zostaną dostarczone do domu opieki Royal British Legion.Książę Harry rozmawiał z aktywistą ruchu Black Lives Matters, Patrickiem Hutchinson, na temat dyskryminacji rasowej, zdrowia psychicznego i rodzicielstwa.
Norwegia

22 października królowa Sonja otworzyła wystawę "Impulsy" prezentującą ponad 1000 skarbów kultury z Norwegii w skansenie Maihaugen w Lillehammer.
24 października księżniczka Ingrid Alexandra wygrała mistrzostwa surfingowe dla młodzieży w Jæren. Kibicowała jej cała rodzina.

13 komentarzy:

 1. Estelle to wykapana mama :)

  Dziwne, że w sesji z Japonii nie ma żadnego ujęcia z książkami :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W tym tygodniu wydarzenia spokojne (bez skandali i afer) :) Wyjątkowo ujęło mnie zdjęcie Carla Gustafa (w charnym płaszczu i kapelusz)u z Victorią i Estelle po bokach. Bardzo symboliczne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Delphine spotkała się z Albertem i Paolą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widziałam, fajnie że mimo konfliktu jakim była rozprawa sądowa próbują się jakoś dogadać. Może Paola po tych 50 latach też już się jakoś z tym pogodziła i nie ma problemu z takim spotkaniem.

   Usuń
  2. No jak dla mnie to jest takie sztuczne, bardzo naciągane. Jeszcze przed chwilą toczyła się batalia w sadzie o uznanie i tytuły a teraz super kochająca się rodzina i wspólne zdjęcia. Jasne, że powinni ze sobą rozmawiać i próbować się dogadać i powinni o tym informować ludzi, ale takie wspólne zdjęcia jak dla mnie wydają się zbyt sztuczne.

   Usuń
  3. Uważam tak jak osoba z 12:34. Gdyby to od początku było pokojowe, byłabym w stanie w to uwierzyć. Jednak w kontekście procesów, unikania testów i żenującego zachowania Alberta teraz to zwykły fałsz, sztuczność i ratowanie wizerunku. Podejrzewam, że Paola mogła wziąć w tym udział z myślą o synu-królu, który obrywa przez zachowanie własnego ojca z przeszłości.

   Usuń
  4. "Jasne, że powinni ze sobą rozmawiać i próbować się dogadać i powinni o tym informować ludzi, ale takie wspólne zdjęcia jak dla mnie wydają się zbyt sztuczne."

   A jak mają o tym informować? Przecież nie chodzą razem na oficjalne spotkania, nie obściskują się, nie mają sesji zdjęciowych. Był konflikt, to prawda, a teraz próbują go zakończyć. Ja nic dziwnego tu nie widzę.

   Usuń
  5. Anonimie z 8:46: przecież można poinformować normalnie pisemnie. Przed erą wszechobecnych fotek i nagrań tak właśnie robiono. Eleganckie oświadczenie i po sprawie. To tylko teraz wszędzie robią fotki, bo ludzie od słów wolą obrazki i ma to lepsze oddziaływanie PR-owe.

   Usuń
  6. Ale co za różnica czy zdjęcie czy oświadczenie? Nie wiem, jak dla mnie oświadczenie, że się brat z siostrą spotkali wyglądałoby dziwnie i nienaturalnie.

   Usuń
  7. Anonimie z 19:26: przecież takie informacje były publikowane przez setki lat w dziennikach dworskich i gazetach: król się spotkał z tym czy tamtym, rodzina zdecydowała się na to czy na tamto. BRK wręcz słynie z informacji pisemnych o sprawach rodzinnych publikowanych w mediach. Inne znane osoby też czasem publikują oświadczenia czy informacje (jak zwał tak zwał), że zaszła jakaś sytuacja i na przykład proszą o uszanowanie prywatności. Cały świat w wielu epokach nie uznał tego za "dziwne" aż do dziś...

   Usuń
 4. Wyjątkowo inna sesja z Japonii - księżniczki zrobiły sobie selfie! Sceneria ogrodu przepiękna, podobnie jak park odwiedzony przez księżną Camille, choć w zupełnie innym klimacie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też ta sesja zauroczyła. Siostry są prześliczne, w życiu bym nie zgadła, że Mako ma już 29 lat

   Usuń
 5. Piękne zdjęcia Estelle z otwarcia mostu. Nie mogę uwierzyć, że jest już taka duża.
  Alessandra wygląda świetnie.
  Gratulacje dla Ingrid.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.