sobota, 29 sierpnia 2020

Pierwsza wizyta księcia Gabriela w swoim księstwie

 27 sierpnia Gabriel, książę Dalarna, razem z rodzicami złożył pierwszą oficjalną wizytę w swoim księstwie i zobaczył po raz pierwszy prezent podarowany mu przez władze i mieszkańców Dalarna z okazji jego chrztu.

© Kajsa Kilström/Länsstyrelsen i Dalarnas länCała trójka odwiedziła rezerwat przyrody Säterdalen, gdzie mały książę otworzył miejsce odpoczynku swojego imienia - pierwszy z dwóch prezentów, które otrzymał z okazji swojego chrztu. Razem z rodzicami pomalował budkę lęgową dla ptaków. Drugim prezentem jest natomiast trasa narciarska dla dzieci w rezerwacie przyrody Koppången, która zostanie otwarta zimą tego roku.

© Kajsa Kilström/Länsstyrelsen i Dalarnas län


Podczas spaceru po rezerwacie rodzina zobaczyła również kopię ławki stojącej na szczycie Hykjeberget w Älvdalen, którą para książęca otrzymała w prezencie ślubnym od mieszkańców Dalarna. Tutaj książę Carl Philip, księżna Sofia i książę Gabriel zatrzymali się na chwilę, by nakarmić kaczki.

© Kajsa Kilström/Länsstyrelsen i Dalarnas län


© Kajsa Kilström/Länsstyrelsen i Dalarnas län

Z uwagi na pandemię wizyta odbyła się w mniejszym gronie z zachowaniem odpowiedniego dystansu. Obecni byli jedynie gubernator Dalarna, radny miasta Säter oraz dyrektor gminy.

© Kajsa Kilström/Länsstyrelsen i Dalarnas län


Książę Carl Philip i księżna Sofia, publikując zdjęcia z wizyty, napisali, że od teraz rezerwat przyrody Säterdalen jest ich nowym ulubionym miejscem na rodzinne wycieczki i wyrazili nadzieję, że odwiedzający rezerwat turyści również docenią nowo otworzone miejsce odpoczynku.

Już za kilka dni, 31 sierpnia, książę Gabriel będzie świętował swoje 3. urodziny.

15 komentarzy:

 1. Gabriel jest już taki duży! Czas leci bardzo szybko... Księżna Sofia wygląda uroczo i ślicznie w takiej fryzurze♡

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy tylko mi się wydaje, że Sofia jest jakaś smutna? Ona zawsze ma promienny uśmiech a tutaj nie za bardzo. Może zmęczona, może rutyna w małżeństwie. Wygląda jak nie ona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież się uśmiecha. Zresztą całe życie nie można mieć przyklejonego uśmiechu od ucha do ucha, bo to jest sztuczne. Btw zawsze mnie fascynują osoby, które na podstawie zdjęcia czy dwóch obcej osoby wspominają o rutynie w małżeństwie...

   Usuń
  2. Ha ha no prawda,. Księżna Camilla i księżniczka Anna widać że są szczere na siłę się nie śmieją cały czas jak np. Księżna Kate, wiem że być może chce tym pokazać swoje zainteresowanie czy szacunek do rozmówcy, ale strasznie sztucznie to wygląda.

   Usuń
  3. Akurat Sofia jest zawsze uśmiechnięta. W jej przypadku brak uśmiechu jest dziwny i niepokojący. Może już minął etap różowych okularów. Miło, że Cię fascynuję. Tylko się nie zakochaj:)

   Usuń
  4. Anonimie z 17:39 - nie ma osoby, "która jest zawsze uśmiechnięta". I spokojnie, nikt się w Tobie nie zakocha, także bez obaw haha

   Usuń
  5. Stwierdzenie, że Sofia zawsze się uśmiecha, to największa głupota, jaka pojawiła się na tym blogu. Równie dobrze można było napisać, że księżna nie załatwia potrzeb fizjologicznych. Dla niektórych to może być szok, ale uwaga: nikt normalny i szczery nie uśmiecha się cały czas, a brak uśmiechu na twarzy nie oznacza nieszczęść czy problemów w rodzinie. Kate i Meghan próbują się uśmiechać non stop, ale to zwykły fałsz i PR.

   Usuń
  6. Anonimie z 14.11 mam męża także jednak ktoś się zakochał.
   Takie żenujące uwagi zostaw dla siebie.

   Zawsze uśmiechnięta a na tych zdjęciach smutna. Nie musicie przekonywać, że jest inaczej. Musicie zaakceptować to, że każdy ma prawo do własnej opinii i ja to odbieram tak.

   Usuń
 3. Gabriel wygląda młodszy niż Alexander w jego wieku. No i ma lepszą fryzurę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ogromnie dziękuję za ten post! Ze względu na przerwę na Swedish Princesses i szczątkowe informacje na innych blogach trudno być na bieżąco z wydarzeniami w SRK.

  Zgadzam się z inną komentującą, że ślicznie jej w takiej fryzurze. Poza tym fajnie zobaczyć kobietę, która wygląda normalnie: ma kształty, nie jest ani otyła, ani wychudzona.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedy Gabriel nam tak wyrósł? Cudownie, że pomimo pandemii tradycja odwiedzania księstw przez dzieci została podtrzymana. Wszystkie te prezenty w postaci ścieżek, ławek są takie funkcjonalne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczny chłopiec.
  Sofia wygląda jakby się trochę ponaciągała.
  Szkoda, że zapomnieli o Nicolasie i Oscarze. Oni nie otworzyli swoich miejsc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież Oscar odwiedził swoją prowincję 18 czerwca 2019 r.

   Pisała o tym Marlena na swoim blogu:
   http://www.swedish-princesses.pl/2019/06/victoria-daniel-i-oscar-z-wizyta-w.html

   Usuń
  2. zapomniałam, dzięki za przypomnienie ! W takim razie to nie fair wobec dwójki młodszych dzieci Madeleine.

   Usuń
  3. Może i tak, ale zapewne wynikało to z faktu, że Maddie z rodziną mieszkali wtedy za granicą (Londyn, później USA). W sumie jest jeszcze szansa, że Nicolas i Adrienne odwiedzą swoje prowincje kiedy będą w Szwecji.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.