środa, 26 sierpnia 2020

Nowe, oficjalne zdjęcia, wywiad hrabiny Wessex, książę Paul-Louis oficerem + więcej

Serbia

Książę Philip i księżna Danica ze Stefanem miniony weekend spędzili w Mostarze w Bośni i Hercegowinie oraz wioskach Prebilovci, Blagaju i Žitomislići. Wcześniej wizytę w tych terenach złożył pradziadek księcia, król Jugosławii Alexander I.

mondo.bamondo.ba

ba.n1info.com

ba.n1info.com


Niderlandy

Pojawiło się kilka nowych, oficjalnych zdjęć księżniczek Amalii, Alexii i Ariane wykonanych w Pałacu Noordeinde w lipcu, prawdopodobnie 17 lipca, kiedy rodzina pozowała do letniej sesji zdjęciowej.


 

Wielka Brytania

Hrabina Sophie udzieliła wywiadu magazynowi Good Housekeeping na temat mediów społecznościowych, wychowania dwojga nastolatków i swojej pracy z Childline and the National Society for the Prevention of Cruelty to Children, nad którą sprawuje patronat od 2016 (wcześniej patronką była królowa). Jak mówiła, to "jedna z najbardziej znanych szanowanych organizacji charytatywnych dla dzieci w Wielkiej Brytanii, a jej nazwa jest mi znana odkąd tylko pamiętam. Jestem dumna, że mogę wspierać wysiłki podejmowane w celu zapobiegania krzywdzeniu i zaniedbywaniu dzieci oraz wspierać te z nich, które nie mają dorosłych, którzy by ich chronili.” Zdradziła też, że jej dzieci nie są specjalnie zainteresowanie mediami społecznościowymi, podkreślając zarazem, że razem z Edwardem starali się nauczyć ich bezpiecznego korzystania z tych narzędzi. "To bardzo ważne, by młodzi ludzie mieli w swoim życiu dorosłych, którzy ich wspierają. Zwłaszcza, że świat wirtualny może być czasem niemiły." 

Szwecja

25 sierpnia Następczyni Tronu zainaugurowała wirtualny Stockholm Fashion Week.

therealmyroyals.com


newmyroyals.com

Tego samego dnia ogłosiła laureatów Stockholm Junior Water Prize 2020. (Oba filmiki, zarówno poniższy, jak i powyższy, są w języku angielskim.)

newmyroyals.com


Dzisiaj księżniczka wraz z księciem Danielem odwiedziła organizację Wip:sthlm.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com


Luksemburg

Książę Paul-Louis z Nassau, najstarszy z trzech synów księcia Guillaume'a (młodszego brata Wielkiego Księcia Henri'ego), w obecności ojca, młodszego brata, księcia Léopolda, i kuzyna, dziedzicznego księcia Guillaume'a, został zaprzysiężony na oficera armii luksemburskiej po ukończeniu Królewskiej Akademii Wojskowej w Sandhurst.

© EMA

© EMA

© EMA

© EMADania

Dzisiaj królowa Małgorzata przyjęła nowo mianowanych oficerów Marynarki Wojennej przed Pałacem Marselisborg.


Norwegia

Dzisiaj książę Haakon rozpoczął trzydniową wycieczkę Szlakiem Uchodźców prowadzącym z Oslo do granicy Szwecji z okazji przypadającej w tym roku 75. rocznicy wyzwolenia Norwegii spod nazistowskiej okupacji.Jordania

Opublikowano nowe zdjęcia królowej Ranii z okazji jej zbliżających się 50. urodzin.
Belgia

Jak informują belgijskie media, księżniczka Eléonore już za kilka dni rozpocznie naukę w szkole Heilig Hartcollege w Wezembeek-Oppem we Flandrii, na wschód od Brukseli. Niestety, nie dostała się do renomowanej placówki Sint-Jan-Berchmans, do której uczęszczało jej starsze rodzeństwo oraz kuzynostwo. Z kolei książę Emmanuel, który do tej pory uczył się w szkole Eureka dedykowanej dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w Kessel-Lo w Brabancji Flamandzkiej, dołączy do księcia Gabriela w International School of Brussels.
Japonia

19 sierpnia książę Fumihito i księżna Kiko wzięli udział w wirtualnym spotkaniu z uczestnikami tegorocznego festiwalu National High School Comprehensive Cultural Festival.20 sierpnia Cesarz Naruhito i Cesarzowa Masako uczestniczyli online w Międzynarodowej Konferencji poświęconej katastrofom wodnym.

© The Sankei News

© The Sankei News
Thurn und Taxis

22 sierpnia księżna Gloria pojawiła się na przedstawieniu "Jedermann" w reżyserii Maxa Reinhardta podczas Festiwalu w Salzburgu. Festiwal obchodzi w tym roku swoje 100-lecie i jest jednym z nielicznych festiwali, które odbywają się mimo pandemii koronawirusa.

Embed from Getty Images

24 sierpnia pojawiła się na Festiwalu ponownie, tym razem na operze "Elektra". Na tej samej operze była obecna także księżniczka Beatrix z Holandii.

© PPE Agency

© PPE Agency

© PPE Agency

© PPE Agency

6 komentarzy:

 1. Jestem w szoku Vic w rozpuszczonych włosach, wow, rzadko kiedy tak ma, ale wygląda w nich rewelacyjnie, pewnie większość z was się ze mną zgodzi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Victorii pięknie w rozpuszczonych włosach♡ Oczywiście, nie znam hrabiny Sophie osobiście, ale wydaje się być rozsądną kobietą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Księżniczka Wiktoria w rozpuszczonych włosach! Pięknie wygląda, "jak nie ona" �� Książę Haakon mimo upływu lat, ciągle przystojny jest z niego Pan �� Alexia bardzo ładna nastolatka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Alexia przesliczna!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Mostar jest piękny, polecam.
  Ależ Stefan urósł!

  OdpowiedzUsuń
 6. Victoria w rozpuszczonych włosach wygląda fenomenalnie, jakby odjęło jej dziesięć lat. Szkoda, że tak rzadko. Ostatnie stylizacje są też dużo lepsze niż przed wakacjami.
  Księżna Gloria ma specyficzne poczucie stylu. Czy ten złoty łańcuch jej nie ciąży? :)
  Hrabina Sophie po raz kolejny porusza ważną kwestię.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.