poniedziałek, 26 czerwca 2017

Wakacje szwedzkiej rodziny królewskiej, Lalla Oum Keltoum księżniczką + więcej

Grecja

Król Konstantinos i królowa Anne-Marie uczestniczyli w regatach Spetses Classic Yacht Regatta. Ich łódź to "Afroessa". Nie od dziś wiadomo, że oboje są miłośnikami żeglarstwa, zwłaszcza król, który w 1960 ze swoją drużyną zdobył złoty medal w tej dyscyplinie podczas Igrzysk Olimpijskich.

twitter.comtwitter.com

twitter.com


Monako

Księżniczka Caroline i Charlotte Casiraghi były obecne na ceremonii wręczenia nagród konkursu jeździeckiego Monte Carlo International Horse Jumping 24 czerwca.

belgaimage.be

belgaimage.be

Książę Albert, księżniczka Stephanie i Camille Gottlieb odwiedzili pawilon Monako na Expo 2017 w Kazachstanie.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com


Dania

W niedzielę książę Frederik wziął udział w triatlonie Øresund, który ukończył z czasem 5 godzin 16 minut.

twitter.com

twitter.com

twitter.com


Luksemburg

Wczoraj książę Guillaume oglądał mistrzostwa kolarskie.

luxarazzi.com


Hiszpania

Dzisiaj król Felipe wziął udział w zakończeniu roku Kolegium Sił Zbrojnych.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Królowa Letizia z kolei wręczyła nagrody Discapnet.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com


Norwegia

22 czerwca król Harald uczestniczył w uroczystościach upamiętniających więźniów wojennych w  dawnej Jugosławii, którzy stracili życie w czasie przymusowej pracy w Norwegii w czasie II wojny światowej.

Sven Gj. Gjeruldsen, Det kongelige hoff

Sven Gj. Gjeruldsen, Det kongelige hoff


Wielka Brytania

Księżniczka Anna razem z mężem jest obecnie na Bermudach, gdzie wczoraj uczestniczyli w nabożeństwie.

twitter.com

twitter.com

Później księżniczka zasadziła drzewo w ogrodach rezydencji Gubernatora Generalnego.

twitter.com

 Oglądała także zmagania zawodników o Puchar Ameryki.

twitter.com

twitter.com

Spotkała się także z drużyną i wolontariuszami.

twitter.com

twitter.com

Z powodu ostatnich problemów zdrowotnych książę Filip opuścił otwarcie Parlamentu oraz wyścigi Royal Ascot. Dopiero wczoraj pojawił się publicznie w Guards Polo Club razem z królową, księciem Edwardem i jego synem Jamesem. Oglądali i kibicowali Lady Louise, która po raz kolejny zaprezentowała swoje umiejętności w powożeniu karetą podczas British Driving Society Show.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

Hrabina Wessex w tym czasie oglądała finałowy mecz hokeja mężczyzn w Queen Elizabeth Olympic Park, po którym spotkała się z zawodnikami.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Książę Walii i księżna Kornwalii odwiedzili dzisiaj Manchester, aby spotkać się z osobami zaangażowanymi w pomoc ofiarom zamachu.

twitter.com

twitter.com


Holandia

Dzisiaj królowa Maxima uczestniczyła w kongresie European Academy of Neurology.

twitter.com

PPE Agency

PPE Agency

PPE Agency

Z kolei księżniczka Margriet była obecna na kongresie podczas Światowego Forum 2017 w Hadze.

PPE Agency

PPE Agency

PPE Agency

PPE Agency


Maroko

21 czerwca poinformowano, że król Mohammed VI przyznał Lalli Oum Keltoum, żonie księcia Moulay'a Rachida, tytuł księżniczki z predykatem "Królewskiej Wysokości". Książę Moulay Rachid urodził się jako drugi syn i piąte dziecko króla Hassana II i jego drugiej żony Lalli Latify Hammou, jest więc młodszym bratem Mohammeda VI. W czerwcu 2014 poślubił Oum Kalthum Boufarès. 23 czerwca ubiegłego roku urodził im się syn, książę Moulay Ahmed.

twitter.com

Dzień później król Mohammed VI uczestniczył w religijnej ceremonii z okazji Laylat al-Qadr (znanej także pod innymi nazwami: Noc Dekretu, Noc Mocy, Noc Wartości czy Noc Przeznaczenia), jednej z ostatnich nocy Ramadanu. W islamie jest to noc, w czasie której prorokowi Mahometowi przekazano pierwsze wersy Koranu. Muzułmanie wierzą także, że tej nocy są odpuszczane grzechy, przyjmowane prośby i zsyłane błogosławieństwa.

twitter.com

twitter.com

Wczoraj Lalla Chadidża ukończyła szkołę. Na tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć rodziców oraz reszty rodziny królewskiej.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Dzisiaj król przyjął na audiencji nowych gubernatorów oraz radę ministrów, z którą dyskutował na temat programu "Al-Hoceima Manarat Al Moutawassit". Spotkanie nie przebiegało najlepiej, król miał wyrazić "swoje rozczarowanie, niezadowolenie i zaniepokojenie" postępami projektu.

twitter.com

twitter.com

Po południu razem z księciem Moulay'em Hassanem, księciem Moulay'em Rachidem i księciem Moulay'em Ismail'em wziął udział w modlitwach z okazji Id al-Fitr - święta obchodzonego na zakończenie Ramadanu.

twitter.com

twitter.com

twitter.com


Japonia

Księżniczka Mako zobaczyła wystawę poświęconą tradycyjnym rękodziełom wykonanym z bambusa.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

Tymczasem książę Naruhito odwiedził groby Cesarza Shōwa (Hirohito) i Cesarzowej Kōjun (Nagako).

blog_real.blogs.sapo.pt


Szwecja

Tymczasem szwedzka rodzina królewska, jako pierwsza, rozpoczęła już swoje letnie wakacje. Księżniczka Madeleine oraz księżna Sofia zostały zauważone na plaży w Saint Tropez, gdzie zazwyczaj rodzina spędza część swojego "urlopu".

twitter.com

twitter.com


Jordania

Król Abdullah, podobnie jak król Mohammed, wziął udział w modlitwach z okazji Id al-Fitr oraz przyjął życzenia z okazji tego święta.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

5 komentarzy:

 1. Powtarzam po raz kolejny- Mako jest urocza. Ma śliczne włosy.
  Dobrze,że Alberta,gdy nie może wspierać żona, to towarzyszą mu siostry czy siostrzeńcy.
  Nietypowa stylizacja Letizii- bardzo kolorowa .

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam jedno pytanie. Czy nie orientujecie się od jakiego wieku są prowadzone oficjalne (ze trzeba) liczenie uczestnictwa przez dzieci w uroczystościach. Bo np księżniczka Elizabeth z Belgii jest bezpośrednim następca tronu, a np książę Christian z Dani czy George z Wielkiej Brytanii mają przed sobą jeszcze jakieś osoby i nie są od razu do korony królewskiej mianowane. Chciałbym wiedzieć czy to od osiemnastu lat od razu są prowadzone statystyki czy może od ślubu lub od uczeń czemu studiów. Może ktoś się orientuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem pewna, czy dobrze zrozumiałam Twoje pytanie, ale postaram się na nie odpowiedzieć.
   Księżniczka Elisabeth z Belgii jest następczynią tronu, ponieważ jej ojciec Philippe jest królem, a nie ma starszego rodzeństwa, które "wyprzedziłoby" ją w linii sukcesji. Natomiast książę Christian oraz książę George nie posiadają tytułów księcia koronnego (następcy tronu), bo po prostu jeszcze nimi nie są. W Danii następcą tronu tytułowany jest książę Fredrik, ojciec księcia Christiana, dlatego też książę Christian jest dopiero drugi w linii sukcesji. Z kolei w Wielkiej Brytanii przed księciem George'm w "kolejce" do tronu stoi jeszcze ojciec, książę William, i dziadek, książę Karol, i to ten ostatni jest tytułowany księciem Walii (następcą tronu).

   Usuń
  2. Jej chodziło o to od jakiego wieku dzieci biorą udział w uroczystościach państwowych oraz oficjalnych wyjściach(muszą już obowiązkowo i nie zależ to od rodziców).

   Usuń
  3. Szczerze przyznam, że nie wiem, czy istnieje jakaś granica wiekowa, jeśli już to osiągnięcie pełnoletności. Już od najmłodszych lat dzieci są "oswajane" ze swoją przyszłą rolą i pojawiają się publicznie czy pełnią oficjalne obowiązki, zawsze jednak pod okiem przynajmniej jednego z rodziców (w związku z tym, jak przypuszczam, rodzice mają wpływ na to, kiedy odbędzie się takie wyjście). Pełnienie samodzielnych obowiązków, które nie zależą już od rodziców, zaczyna się z chwilą ukończenia 18 lat, ale później takie dziecko może jeszcze studiować, więc te wyjścia nie są zbyt częste. Regularne obowiązki zaczynają się zazwyczaj po ukończeniu studiów.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.