sobota, 10 czerwca 2017

Dzisiejsze rocznice

10 czerwca to kolejna królewska data - urodziny obchodzą księżniczka Madeleine oraz książę Edynburga, my jednak dzisiaj przyjrzymy się przede wszystkim królewskim "nowożeńcom".

lahamag.com


10 czerwca 1967 ówczesna duńska księżniczka Margrethe i francuski dyplomata Henrik de Laborde de Monpezat powiedzieli sobie sakramentalne "tak". Nie zaplanowano żadnych oficjalnych obchodów z tej okazji, poinformowano jedynie, że udadzą się w rejs jachtem Dannebrog, tak jak 50 lat temu, kiedy rozpoczęli swój miesiąc miodowy.

Srebrna rocznica ślubu w 1992 - Claus Bjørn Larsen, Ritzau Foto / kongehuset.dk

Szwedzkiemu magazynowi Svensk Damtidning udało się odkryć, że swoją złotą rocznicę ślubu królowa i książę spędzą prywatnie na niewielkiej wyspie Stora Karlsö na Morzu Bałtyckim, położonej ok. 6 km od Gotlandii.

Z kolei w Danii Narodowy Bank uczcił tę rocznicę specjalną monetą.

twitter.com

twitter.com

Stworzono również pamiątkowy medal, który otrzymali członkowie duńskiej rodziny królewskiej i jej pracownicy.

twitter.com

twitter.com

**** **** **** ****

Dzisiaj mijają także 24 lata od ślubu królowej Ranii i króla Abdullaha. Na swoim profilu na Facebooku jordańska monarchini napisała: "Po 24 latach nadal czuję się najszczęśliwszą kobietą na świecie! Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy, Wasza Królewska Mość". Zamieściła także poniższe zdjęcie:

Queen Rania Facebook

Para poznała się w styczniu 1993 i po zaledwie kilku miesiącach znajomości wzięła ślub. Jak przyznał sam król, to była "miłość od pierwszego wejrzenia", która trwa po dzień dzisiejszy. Razem wychowują czwórkę dzieci i pełnią oficjalne obowiązki jako para królewska Jordanii.


**** **** **** ****

Swoją 69. rocznicę ślubu świętowaliby także król Mihai i królowa Anna. Więcej o tym pisałam TUTAJ


Źródło: nyheder.tv2.dk, kendte.dk

2 komentarze:

  1. Do dzisiaj nie mogę przekonać się do sukni ślubnej Ranii

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak jak jak do sukni Diany ;) Takie czasy, taka moda.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.