czwartek, 29 czerwca 2017

Margareta odwiedza chorego ojca, kolejne informacje na temat ślubu w Hanowerze + więcej


Szwecja

Pojawiły się kolejne zdjęcia księżniczki Madeleine i Chrisa z dziećmi oraz księcia Carla Philipa i Sofii z synkiem z wakacji na Riwierze Francuskiej.

twitter.com


twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

26 czerwca w wieku 91 lat zmarła hrabina Alice Trolle-Wachtmeister, która od lat 70' ubiegłego wieku do 2015 pracowała na szwedzkim dworze królewskim. To ona pomagała królowej Silvii przystosować się do nowej roli i zapoznawała ją ze szwedzkimi obyczajami.

Król Carl Gustaf wydał następujące oświadczenie: "Alice była bliską przyjaciółką naszej rodziny; ze swoim ciepłem, lojalnością i mądrością była wspaniałym wsparciem. Kierujemy nasze myśli do jej męża, hrabiego Hansa-Gabriela Trolle-Wachtmeister, i ich krewnych." Osobne oświadczenie wydała również Następczyni Tronu, w którym napisała, że hrabina była dla niej "najmądrzejszą i najcieplejszą osobą, jaką kiedykolwiek miałam szczęście poznać. Pozostawiła po sobie wielką pustkę."

twitter.com


Holandia

27 czerwca król Willem-Alexander i królowa Maxima przyjęli na audiencji premiera Indii.

twitter.com

twitter.com

Wczoraj Pieter van Vollenhoven otworzył centrum dla zwiedzających Grebbelinie.

PPE Agency

PPE Agency

PPE Agency

Dzisiaj para królewska udała się z wizytą do regionu Flevoland.

PPE Agency

PPE Agency

twitter.com

twitter.com


Jordania

28 czerwca książę Hussein obchodził 23. urodziny. Z tej okazji królowa Rania podzieliła się z nami nowym zdjęciem najstarszego syna z podpisem: "Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, mój najstarszy Al Husseinie! Zawsze jestem wdzięczna za dzień, w którym pojawiłeś się w naszym życiu..."

Queen Rania Twitter


Japonia

Księżna Kiko odwiedziła niedawno Japońskie Stowarzyszenie Zwalczania Gruźlicy.

gettyimages.com

gettyimages.com


Hanower

Pojawiają się kolejne informacje na temat ślubu księcia Ernsta Augusta VI i rosyjskiej projektantki Ekateriny Malyshevy, który odbędzie się już w przyszły weekend w kościele Marktkirche. Ostatni taki ślub w tym kościele miał miejsce ponad 60 lat temu, kiedy dziadek przyszłego pana młodego poślubił księżniczkę Ortrud von Schleswig-Holstein-Sonderburg-Glücksburg, nic więc dziwnego, że zbliżająca się uroczystość wzbudza duże zainteresowanie mediów. Ostatnio prasa dotarła do informacji, że swoją obecność na ten moment potwierdziło 400 gości, ale możliwe, że przybędzie znacznie więcej. Dziennikarze rozmawiali także z emerytowanym biskupem Hanoweru Horstem Hirschler'em, który ma udzielić ślubu: "Poprosił mnie pan młody i nie miałem żadnych powodów, by powiedzieć nie". Przysięgę małżeńską złożą w języku niemieckim, ale dla zagranicznych gości dostępne będzie tłumaczenie na język angielski lub rosyjski. Media dowiedziały się także, że Ekaterina, która wyznawała rosyjskie prawosławie, dokonała konwersji na protestantyzm.

Marktkirche w Hanowerze - waymarking.com

hannover.de


Wielka Brytania

Książę Harry od jakiegoś czasu przebywa prywatnie w Afryce, a dokładniej w Malawi. 26 czerwca spotkał się z Prezydentem Malawi, jednak póki co nie ma żadnych zdjęć z tego spotkania. Nie jest to długi pobyt, już w czwartek książę ma kolejne wyjście i do tego czasu powinien wrócić do Londynu.

27 czerwca książę Yorku zainaugurował Great British Science Club.

twitter.com

Spotkał się także z uczniami Meridian Angel Primary School.

twitter.com

Królowa Elżbieta z kolei przyjęła na audiencji ambsadora Afganistanu.

gettyimages.com

Po południu monarchini, książę Edynburga, książę Walii, książę Yorku, księżniczka Anna, hrabina Wessex, książę Kentu, Lady Helen Taylor czy książę Michael z Kentu byli obecni na pogrzebie hrabiny Mountbatten of Burma, która zmarła 13 czerwca w wieku 93 lat.

twitter.com / PA

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

Księżniczka Anna otrzymała nagrodę za wybitne osiągnięcia w sportach konnych.

twitter.com

twitter.com

Książę Walii 27 czerwca spotkał się z rodzinami dotkniętymi pożarem Grenfell Tower oraz wolontariuszami.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

28 czerwca księżniczka Anna odwiedziła Bradford, aby otworzył nowe skrzydło szpitala.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Hrabia Wessex odwiedził centrum sportowe, Centrestage i otworzył nowy budynek Fetlor Youth Club.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Dzisiaj księżna Cambridge odwiedziła Victoria and Albert Museum, gdzie otworzyła nową wystawę.

twitter.com / PA

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Wczorajszego wieczoru księżniczka Eugenie z chłopakiem czy Amelia Windsor pojawiły się na Serpentine Summer Party.

twitter.com

newmyroyals.com

Ostatnio księżniczka razem z chłopakiem i matką pojawiła się na charytatywnej kolacji.

twitter.com

twitter.com

Wczoraj Zara Tindall "ze złamanym sercem" poinformowała o śmierci "najlepszego przyjaciela", konia o imieniu Toytown. Przez wiele lat Zara startowała z nim w różnych zawodach - dzięki niemu wygrała złote medale w 2005 na European Evening Championships oraz w 2006 World Equestrian Games, a także złoto drużynowe na European Championships w 2005 i 2007. Kilka razy Toytown doświadczał poważnych kontuzji, które uniemożliwiły jemu i Zarze start na Igrzyskach Olimpijskich w 2004 oraz 2008. W sierpniu 2011 przeszedł na "emeryturę", a we wtorek został uśpiony, jak poinformowano, z przyczyn ''medycznych'' w wieku 25 lat. Zara zakończyła swoje oświadczenie słowami: "Był ogromną częścią mojej rodziny, niesamowitym zwierzęciem i prawdziwym mistrzem. Zawsze będę za Tobą tęskniła."

Ostatnie zawody z Toytown, 2011 - telegraph.co.uk

Książę Walii i księzna Kornwalii wylądowali już w Iqaluit, gdzie rozpoczęli swoją kolejną wizytę w Kanadzie.

twitter.com


Bhutan

Wczoraj król Jigme Khesar przyjął na audiencji uczestników programu Foundational Leadership Programme, który jest skierowany do początkujących profesjonalistów, którzy dzięki odpowiedniemu szkoleniu i rozwijaniu swoich umiejętności w przyszłości mogą stać się liderami. Audiencja nie odbyła się w Pałacu Lingkana, ale w Królewskim Instytucie Zarządzania i Studiów Strategicznych, ponieważ król odwiedzał Phuentsholing.

HM King Jigme Khesar Namgyel


Belgia

27 czerwca królowa Mathilde spotkała się z dyrektorem wykonawczym World Food Programme.

twitter.com

W tym samym czasie król Philippe wydał lunch dla zarządu Globalnego Porozumienia Burmistrzów dla Klimatu i Energii.

twitter.com

Po południu król i królowa, księżniczka Astrid i książę Lorenz uczestniczyli w przyjęciu dla burmistrzów z całej Belgii.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Wczoraj król Philippe spotkał się z członkami Najwyższej Rady Sprawiedliwości.

twitter.com

twitter.com


Hiszpania

Późnym popołudniem 26 czerwca król Felipe uczestniczył w uroczystościach 40-lecia Hiszpańskiej Konfederacji Organizacji Biznesowych (CEOE).

twitter.com

twitter.com

27 czerwca razem z Prezydentem Słowenii, który przybył do Hiszpanii, otworzył wystawę "Neue Slowenische Kunst (NSK): From Kapital to Capital" w Museo Reina Sofía.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Później panowie udali się na lunch do Pałacu Zarzuela, gdzie czekała już na nich królowa Letizia.

twitter.com

twitter.com

Następnego dnia król Felipe i królowa Letizia wzięli udział w uroczystościach z okazji 40. rocznicy pierwszych wyborów parlamentarnych po śmierci generała Franco.

therealmyroyals.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Dzisiaj natomiast spotkali się z radą doradczą Fundacji Księżniczki Girony oraz laureatmi nagrody tej fundacji.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com


Rumunia

Pod koniec maja Nicolae (wnuk króla Mihai'a pozbawiony przez niego praw do tronu KLIK) odwiedził PRIA Urban Innovation w Cluj-Napoca.

facebook.com

facebook.com

facebook.com

facebook.com

24 czerwca księżniczka Maria była obecna na konkursie zabytkowych samochodów organizowanym przez Retromobil Club, którego honorowym prezesem jest król Mihai I. Po raz pierwszy konkurs ten odbył się w 1934.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

26 czerwca Dwór Królewski wydał oświadczenie, w którym poinformował, że księżniczka Margareta i książę Radu przybyli do Szwajcarii, aby spędzić kilka dni z królem Mihai'em w jego prywatnej rezydencji. Jak czytamy w oświadczeniu: "Stan zdrowia Jego Królewskiej Mości jest słaby, ale stabilny. Król (...) docenia opiekę zespołu medycznego. Razem z królem stale w jego domu przebywają wykwalifikowani lekarze oraz dwie prawosławne zakonnice.

Wczoraj księżniczka Margareta zyskała szwajcarskie obywatelstwo. Razem z 450 innymi osobami złożyła przysięgę obywatelską. Towarzyszył jej mąż. "Urodziłam się w Lozannie i wyszłam za mąż w Lozannie. Szwajcaria była moim jedynym domem, kiedy moja rodzina żyła na wygnaniu." - powiedziała po ceremonii księżniczka. "Szwajcaria jest moim krajem adoptowanym, ale mam rumuńską krew" - dodała.


Dania

Książę Joachim 26 czerwca otworzył nowe pomieszczenia w muzeum Herregårdsmuseet Gammel Estrup.

twitter.com

twitter.com

Dzisiaj książę Frederik otworzył muzeum Tirpitz.

Christer Holte, Ritzau Foto

Christer Holte, Ritzau Foto


Maroko

Dzisiaj książę Moulay Rachid uczestniczył w ceremonii ukończenia Defence Higher Studies.

twitter.com


Luksemburg

W zeszłym tygodniu księżna Stephanie towarzyszyła premierowi Estonii podczas jego wizyty w MUDAM.

twitter.com

twitter.com

27 czerwca Wielki Książę Henri i Wielka Księżna Maria Teresa byli gospodarzami Garden Party na zamku Berg. Obecni byli także książę Guillaume i księżna Stephanie.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

wort.lu

Rano natomiast Wielki Księżę Henri przyjął na audiencji członków Grande Longe oraz przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

Cour grand-ducale

Cour grand-ducale


Grecja

Podczas ostatnich regat Regatta Spetses, królowi Konstantinosowi i królowej Anne-Marie towarzyszył syn, książę Nikolaos.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Królowa Anne-Marie została ostatnio zauważona na zakupach.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com


Serbia

26 czerwca książę Alexander otworzył wystawę w Białym Pałacu w Dedinje niedaleko Belgradu poświęconą 75. rocznicy wizyty króla Piotra II do USA i Kanady. Obecna była także księżna Katherine, która ją stowrzyła.

royalfamily.org

royalfamily.org

royalfamily.org


Monako

Książę Albert wczoraj odwiedził kompleks budynków "Jardins d'Apolline".

Palais Princier de Monaco Facebook

Palais Princier de Monaco Facebook

Palais Princier de Monaco Facebook


Niemcy

W miniony weekend w Wertheim odbył się ślub kościelny 28-letniej Sophie, księżniczki Löwenstein-Wertheim-Freudenberg, i 30-letniego Constantin'a, hrabiego Fugger von Babenhausen.

Panna młoda z ojcem, księciem Ludwigiem - primavera24.de

primavera24.de

royaltyguide.nl

Wśród 500 zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele innych niemieckich dynastii, m.in. książę Karl Friedrich Hohenzollern z żoną Kathariną, książę Leiningen Andreas z żoną Alexandrą, synami i córką czy książę Stanislaus Sayn-Wittgenstein-Berleburg z żoną Elisabeth.

royaltyguide.nl

royaltyguide.nl


royaltyguide.nl

royaltyguide.nl


Norwegia

Ostatnio książę Haakon i księżna Mette-Marit oglądali przedstawienie "At the Summer Palace with Romeo and Juliet".

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

6 komentarzy:

 1. Anna Maria i Konstantyn to najlepiej dobrana para królewska,widać,że po tylu latach nadal dążą się głębokim uczuciem i to,że następca tronu zakochał się w księżniczce jest możliwe nie tylko w bajce.
  Letizia wygląda wspaniale w czerwieni,jak Maxima w różu.
  Szykuje się wielkie weselisko:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pulchna ta księżniczka Sophie ;) Swoja drogą, nie ma księstwa Hohenzollern, to jest nazwisko rodowe :)
  Piękny ten kościół w Hanowerze. Ma identyczne podpory jak mój ulubiony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem wygląda na więcej niż 28 lat, ale może tak wygląda na zdjęciach

   Usuń
  2. Dzięki, już poprawione :)

   Usuń
  3. Masz rację, Magda. Księżniczka wygląda na 38.

   Usuń
 3. Nikolaos zawsze przy rodzicach i tak jak ojciec bardzo kocha Grecję. Miło popatrzeć, bo jest zupełnym przeciwieństwem swojego brata Pavlosa, który woli życie w Londynie i celebryckie imprezy.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.