poniedziałek, 12 czerwca 2017

Żarty i gafy księcia Filipa

W listopadzie tego roku minie 70 lat odkąd książę Filip zaczął kroczyć przez życie u boku obecnej królowej Elżbiety - wbrew pozorom,  nie zawsze pozostawał w cieniu dzięki swojemu dość specyficznemu poczuciu humoru. Jego żarty podczas oficjalnych wyjść i spotkań przeszły już do historii i być może właśnie tego większości z Nas będzie brakowało, kiedy jesienią książę przejdzie na emeryturę. Dlatego też w dzisiejszym poście przytoczymy Wam niewielką część z ogromnej ilości jego gaf i żartów.
O projekcie ochrony turkawki zwyczajnej w Anguilli w 1965: Koty zabijają znacznie więcej ptaków niż mężczyźni. Dlaczego nie macie hasła: "Zabij kota i ocal ptaka?"

Podczas wizyty na Hertfordshire University, 2003: Podczas nalotów mnóstwo sklepów miało wybite okna, na których wystawiono zawiadomienia: 'Otwarte bardziej niż zwykle'. Teraz zawiadamiam, że to miejsce jest bardziej otwarte niż zwykle. 

Do mieszkańców Kajman: Czy większość z Was nie wywodzi się od piratów?

Na temat etiopskiej sztuki, 1965: To wygląda jak coś, co moja córka mogłaby przynieść ze szkoły.

dailymail.co.uk

Do dziecięcego zespołu w Australii, 2002: Naprawdę gracie na swoich instrumentach? Czy macie magnetofony pod siedzeniami?

Do Eltona Johna na temat jego Aston Martina, 2001: O, to ty jesteś właścicielem tego upiornego samochodu, prawda?

Na temat zamkniętej szkoły dla inżynierów na Uniwersytecie w Bristolu, którą miał otworzyć w 2005: Nie wygląda jakby praca postępowała.

Na szkockiej farmie ryb: O, to Wy rujnujecie rzeki.

express.co.uk

Po śniadaniu złożonym z bekonu, jaj, potrawki z ryżu i wędzonego łososia, rogalików i bułeczek z czekoladą przygotowanym przez galijskiego kucharza Regis Crépy w 2002: Francuzi nie wiedzą, jak przygotować śniadanie.

Do czarnoskórego polityka Lorda Taylora Warwick w 1999: Z której egzotycznej części świata pochodzisz?

Odsuwając talerz z jedzeniem w 2000: Nie, prawdopodobnie skończyłoby się to wypluciem tego na wszystkich.

Po tym, jak usłyszał, że Prezydent Obama zjadł śniadanie z przywódcami Wielkiej Brytanii, Chin i Rosji w 2010: Czy możesz mi wyjaśnić różnicę między nimi?

pinterest.com

Po mianowaniu na kanclerza Univeristy of Edinburgh w 1953: Tylko Szkot może naprawdę przetrwać szkocką edukację.

Do projektanta mody, Stephena Judge w lipcu 2009: Cóż, nie zaprojektowałeś dobrze swojego zarostu, czyż nie?

Kiedy utknął w windzie na Heriot Watt University w 1958: To mogło się zdarzyć tylko na kolegium technicznym.

Do brytyjskiego studenta w Chinach w 1986: Jeśli zostaniesz tutaj dłużej, wrócisz do domu ze skośnymi oczami.

telegraph.co.uk

Na temat alarmów antypożarowych do kobiety, która straciła dwóch synów w pożarze, 1998: Są przeklętym wynalazkiem - mam je w łazience i za każym razem, kiedy biorę kąpiel, para je włącza.

Do filipińskiej pielęgniarki, kiedy otwierał nowe centrum kardiologiczne na Luton and Dunstable University Hospital: Filipiny muszą być w połowie puste, skoro wszyscy pracujecie w National Health Service.

Podczas wizyty w Kanadzie w 1969: Ogłaszam tę rzecz otwartą, cokolwiek to jest.

W czasie ceremonii sadzenia drzewa w Hyde Parku w 2011 królowa spotkała 16-letniego kadeta armii, który w ataku bombowym IRA stracił rękę i prawie cały wzrok, i zapytała go, jak wiele może widzieć, książę wtrącił: Niewiele, sądząc po krawacie, który założył.

dailymail.co.uk

Podczas występu Eltona Johna na Royal Variety Performance w 2001: Chciałbym, żeby wyłączył mikrofon.

W październiku 2013 powiedział do Malali Yousafzai, pakistańskiej działaczki na rzecz praw kobiet, zwłaszcza na rzecz ich prawa do edukacji: Dzieci chodzą do szkoły, ponieważ ich rodzice nie chcą ich w domu.

Do królowej podczas jej koronacji: Gdzie dostałaś ten kapelusz?

Do niepełnosprawnego aktora komediowego Adama Hills, który miał protezę stopy: Mógłbyś w tym przemycić butelkę ginu.

dailymail.co.uk

Zwracając się do dyktatora Paragwaju, generała Alfredo Stroessner: To przyjemność być w kraju, który nie jest rządzony przez jego obywateli. 

Po Royal Variety Performance w 1969, rozmawiając ze śpiewakiem Tomem Jonesem: Czym płuczesz swoje gardło, kamykami?

W 2010 zapytał niepełnosprawnego kierowcę skutera, Davida Millera: Ilu ludzi potrącił pan tym dzisiaj rano?

W 2002 na premierze filmu "Śmierć nadejdzie jutro", gdy dowiedział się, że Madonna będzie śpiewała tytułowy utwór, zwrócił się do niej: Czy będziemy potrzebowali zatyczek do uszu?

nbcnews.com

Podczas wizyty w Ghanie w 1999 zapytał premiera kraju: Ilu macie członków Parlamentu? Kiedy uzyskał odpowiedź, że 200, odparł: To właściwa liczba. My mamy 650, a większość z nich to kompletna krwawa strata czasu.

W 2004 razem z królową wziął udział w nabożeństwie urodzinowym. Idąc razem z żoną do ołtarza przez kłęby dymu z kadzideł, zapytał: Czy to uroczystość, czy kremacja?

W 1955 odpowiadając na pytanie, co czuje na temat swojego życia odpowiedział: Szczerze, wolałbym raczej zostać w marynarce.

dailymail.co.uk

Podczas wizyty na Sheffield’s Hallam University w 1961 pokazano mu plastikowego manekina, używanego w szkoleniach medycznych, który mówił "Nie czuję się dobrze". Książę odpowiedział: Szczerze, nie wyglądasz za dobrze.

W 2009 odwiedził Hull, gdzie spotkał się z ofiarami powodzi, w czasie której większość straciła swoje domy. Żegnając się z przewodniczącym rady miasta, powiedział: Trzymaj swoją głowę ponad wodą!

Na szczycie G20 królowa po rozmowie z włoskim przywdócą zapytała: Dlaczego on tak głośno mówił? Książę Filip odpowiedział: Jest Włochem, moja droga, jak inaczej sprzedałby swoje lody?

W czasie wizyty państwowej w Wielkiej Brytanii w 2015, Prezydentowi Chin pokazano niektóre chińskie skarby z królewskiej kolekcji. Książę zwrócił się do niego: Nie możesz zażądać zwrotu żadnego z nich, sprawdzimy twój bagaż zanim wyjedziesz!

dailymail.co.uk

W 2005 jedna z dziennikarek zwróciła się do księcia z pytaniem: Zastanawiałam się, czy zechciałbyś ze mną porozmawiać?, na co odparł: Możesz się zastanawiać dalej.

Kiedy królowa otworzyła szpital dentystyczny w Birmingham w 2015, książę zapytał tłum: Czy wszyscy przyszliście tutaj, aby wyleczyć swoje zęby? Nie chcemy się wpychać bez kolejki.

Podczas przyjęcia dla organizacji charytatywnych wspierających osoby niepełnosprawne w 2014 książę spotkał byłego gracza rugby, który poruszał się na nowoczesnym wózku inwalidzkim, który mógł być podnoszony albo opuszczany w miarę potrzeb. Książę powiedział: To musi być dobre na przyjęciach koktajlowych.

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o księciu Filipie odsyłamy Was do bloga Agnieszki KLIK


Źródło: dailymail.co.uk

7 komentarzy:

 1. Czytałam gdzieś jak raz książę Filip bardzo chciał wygłosić przemówienie, jednak nie pamiętam dokładnie z jakiej okazji wydane było przyjęcie. Ale mniejsza o to. Królowa Elżbieta podobno stanęła wtedy w najciemniejszym rogu sali w razie jakby strzelił gafę, żeby ludzie się na nią nie patrzyli :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Będzie mi go brakować. Jest niezrównanany. Ma po prostu dystans do siebie i do świata,nie rozumiem dlaczego ludzie się na niego mogą obrazić: )

  OdpowiedzUsuń
 3. Strasznie będzie mi brakowało jego gaf :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Z tym krawatem to się splakalam ze smiechu....choć nie powinnam....

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.