piątek, 2 stycznia 2015

Królewskie panny

Oto wyniki ankiety:

Miejsce 3: Książę Hussein (2 głosy)

Miejsce 2: Książę Constantine (3 głosy)

Miejsce 1: Książę Harry (8 głosów)


A zatem słynny Harry jest Waszym zdaniem księciem godnym poślubienia :) A dziś, zajmijmy się księżniczkami.

***


Księżniczka Eugenie Victoria Helena z Yorku ma 24 lata. Jej rodzicami są Książę Andrew i jego była żona, Sarah Ferguson.
Księżniczka rozpoczęła naukę już w 1992r. w Winkfield Montessori w Surrey. Później dołączyła do swojej starszej siostry, Beatrice w Upton House School w Windsorze. W 1995r. przeniosła się razem z siostrą do Cowarth Park. W latach 2001-2003 uczyła się w St. George's School w Ascot, by ostatecznie przenieść się do Marlborough College w Wiltshire.

Korzyści z małżeństwa: Księżniczka Eugenie zajmuje obecnie siódme miejsce "w kolejce" do tronu Wielkiej Brytanii, ale w kwietniu spadnie na ósmą pozycję. Małżonkowi Księżniczki nie będzie przysługiwał tytuł królewski, ale na pewno czeka go huczne wesele i poznanie ukochanej babci Eugenie, Królowej Elizabeth II.Doña Victoria Federica de Todos los Santos de Marichalar y de Borbón ma 14 lat. Jest córką Infantki Eleny i jej byłego męża, Jaime de Marichalar.
Jest najstarszą wnuczką Króla Juana Carlosa I oraz siostrzenicą i chrześniaczką Króla Felipe VI, a zatem w niedalekiej przyszłości będzie zapewne najlepszą partią w Hiszpanii.
Ponadto, świetnie gra na fortepianie.

Korzyści z małżeństwa: Jako kobieta, Victoria nie zagwarantuje swojemu przyszłemu mężowi żadnych tytułów, ale zajmuje piąte miejsce w sukcesji do tronu Hiszpanii. Poza tym, jej matka jest córką hiszpańskiego króla i greckiej księżniczki, a ojciec należy do jednego z najstarszych rodów arystokratycznych w Hiszpanii.
Księżniczka Élisabeth Thérèse Marie Hélène jest najstarszym dzieckiem i córką Króla Philippe'a I i Hrabianki Mathilde d'Udekem d'Acoz.
Księżniczka jest obecnie uczennicą Sint-Jan Berchmanscollege, mieszczącego się w dzielnicy Marolles w Brukseli. Élisabeth uczęszcza również na zajęcia taneczne w Akademii Muzycznej Municipal w Asse, w Brabancji Flamandzkiej.

Korzyści z małżeństwa: Élisabeth jest Księżną Brabancji, czyli Następczynią Tronu Belgii. W przyszłości będzie pierwszą w historii kobietą  na belgijskim tronie. Swojemu przyszłemu mężowi zagwarantuje tytuł księcia Brabancji, który być może utrzyma po wstąpieniu żony na tron.

Maria Laura Zita Beatrix Gerhard, czyli 26-letnia córka Księżniczki Astrid i Księcia Lorenza.
Naukę pobierała w Jezuickim College'u Sint Jan Berchmans w Brukseli, St. John's International School w Waterloo, a obecnie studiuje sinologię (czyli język chiński) na Uniwersytecie Londyńskim (studiowała tam również Księżna Mette-Marit).

Korzyści z małżeństwa: Księżniczka Maria Laura zajmuje siódme miejsce "w kolejce" do belgijskiego tronu. Posiada również tytuł księżniczki Modeny, Austrii, Węgier, Czech oraz arcyksiężniczki Austrii-Este z predykatem "Jej Cesarskiej i Królewskiej Wysokości".
19-letnia Luisa Maria Anna Martine Pilar jest młodszą siostrą Księżniczki Laury.
Edukację pobierała w Sint-Jan-Berchmans w Brukseli, a obecnie uczy się w Sevenoaks School w hrabstwie Kent, w Anglii.

Korzyści z małżeństwa: Luisie przysługują te same tytuły, co jej starszej siostrze. Poza tym, w jej żyłach zdecydowanie płynie "błękitna krew"- jest córką belgijsko-włoskiej księżniczki i austriackiego księcia.
Jazmin Grace Grimaldi jest nieślubną córką Księcia Alberta II i Tamary Rotolo.
Uczyła się w USA: w latach 2001-2006 w St. Margaret's Episcopal School, w latach 2006-2010 w Katolickim Liceum JSerra, a w zeszłym roku ukończyła Uniwersytet Fordham.
Wnuczka Grace Kelly interesuje się plastyką i muzyką (w liceum była solistką w szkolnym chórze).

Korzyści z małżeństwa: Jazmin nie zajmuje miejsca w sukcesji do tronu Monako (co nie zmieniłoby się nawet, gdyby jej ojciec poślubił jej matkę), ale jest dziedziczką ogromnej fortuny i osobą publiczną.
Księżniczka Alexandra Charlotte Ulrike Maryam Virginia jest jedynym wspólnym dzieckiem monakijskiej księżniczki, Caroline i księcia Hanoweru, Ernsta Augusta.
15-latka rozpoczęła swoją edukację od prywatnej szkoły katolickiej François d’Assise Nicolas Barré, znajdującej się w Monako. Następnie uczęszczała do szkoły podstawowej w Fontainebleau. W 2009r. wraz z rodziną przeprowadziła się z Francji z powrotem do Monako i obecnie tam się uczy.
Alexandra uprawia ponadto łyżwiarstwo figurowe.

Korzyści z małżeństwa: Alexandra jest jedyną wnuczką Księcia Rainiera III i Księżnej Grace, która nosi tytuł księżniczki z predykatem "Jej Królewskiej Wysokości", a nie "Jej Książęcej Wysokości". Zajmuje ósme miejsce "w kolejce" do tronu Monako (w kwietniu spadnie na dziewiąte) i trzecie "w kolejce" do tronu Hanoweru. Dzięki ojcu, jest również na liście sukcesyjnej do tronu Wielkiej Brytanii i jako bezpośrednia potomkini Królowej Victorii Hanowerskiej, jest spokrewniona z wszystkimi europejskimi monarchiami.
Pauline Grace Maguy Ducruet z pewnością odziedziczyła urodę po sławnej babci. Jest córką Księżniczki Stéphanie i jej byłego męża, Daniela Ducruet.
Naukę pobierała we Francji, Szwajcarii i Monako. Zrobiła sobie rok przerwy w nauce, by dzielił ją tylko rok (a nie dwa lata) edukacji od starszego brata, Louisa.
20-latka interesuje się nurkowaniem, gimnastyką i trenowaniem słoni.

Korzyści z małżeństwa: Choć Pauline nie posiada tytułu, to jest jedenastą osobą na liście sukcesji do tronu Monako, a dzięki swojej urodzie jest uznawana za jedną z najlepszych partii na świecie.
Młodsza przyrodnia siostra Pauline, czyli Camille Marie Kelly Gottlieb ma 16 lat i jest córką Księżniczki Stéphanie i Jeana Raymonda Gottlieb.
Mimo iż jest dzieckiem nieślubnym, angażuje się w sprawy Księstwa i uczestniczy z matką i siostrą w wielu wydarzeniach.

Korzyści z małżeństwa: Camille nie ma prawa do dziedziczenia tronu, ale jest dziedziczką ogromnej fortuny swojej matki i wnuczką Grace Kelly.
23-letnia Księżniczka Alexandra Joséphine Teresa Charlotte Marie Wilhelmine jest jedyną córką Pary Wielkoksiążęcej Luksemburga.
Alexandra uczyła się w szkole w Angelsberg oraz w liceum francuskim w Luksemburgu. Lubi zwłaszcza naukę języków obcych, przedmioty ścisłe, sztuki plastyczne i uprawianie sportów. Uprawia taniec i narciarstwo również wodne, gra w tenisa i pływa.

Korzyści z małżeństwa: Swojemu przyszłemu małżonkowi, Alexandra może zaoferować tytuł księcia Luksemburga z predykatem "Jego Królewskiej Wysokości". Wprawdzie szans na tron raczej nie ma (zajmuje czwarte miejsce w sukcesji), to jednak jest ona najlepszą partią w Luksemburgu.
Marie-Caroline Elisabeth Immaculata jest drugim dzieckiem i jedyną córką Księcia-Regenta Liechtensteinu, Aloisa i Księżnej Sophie.
Uczęszcza obecnie do Malvern College w Wielkiej Brytanii.

Korzyści z małżeństwa: Jako kobieta, 18-letnia Marie-Caroline nie ma szans na odziedziczenie tronu Liechtensteinu, ale jest na szóstej pozycji, jeśli chodzi o dziedziczenie tronu Szkocji.Księżniczka Maria-Olympia jest jedyną córką Księcia Pavlosa i Marie-Chantal Miller. Jest również najstarszym wnuczęciem Króla Konstantinosa II.
Poza tym, 18-latka interesuje się modelingiem. Była już m.in. na okładce "Tatler", "Vanity Fair" i "Teen Vogue".
Obecnie mieszka w Londynie.

Korzyści z małżeństwa: Olympia jest tytułowana jako "Jej Królewska Wysokość Księżniczka Grecji i Danii". Zajmuje szóste miejsce "w kolejce" do tronu Grecji, a jej ojcem chrzestnym jest sam Książę Charles.
Księżniczka Iman bint Abdullah ma 18 lat i urodę odziedziczyła z pewnością po matce, Królowej Rani.
Uczyła się w International Academy w Ammanie, a od tego roku jest studentką Uniwersytetu Georgetown w Waszyngtonie.
Księżniczka uprawia lekkoatletykę. Wraz z rodzicami uczestniczyła w ślubie Księżniczki Victorii i Daniela Westlinga oraz podróżowała z nimi do Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Chin i Japonii.

Korzyści z małżeństwa: Iman nie zajmuje miejsca w sukcesji do tronu Jordanii. Nie zapewni również przyszłemu mężowi tytułów, ale to w końcu córka Abdullaha i Rani, więc jest obecnie najlepszą partią w Jordanii.
Salma bint Abdullah jest młodszą siostrą Iman. Ma 14 lat i podobnie jak jej rodzeństwo, jest bezpośrednią potomkinią dziadka proroka Mahometa.
Obecnie uczy się w International Academy w Ammanie.

Korzyści z małżeństwa: Podobnie jak siostra, Salma nie może odziedziczyć tronu, ale za to jest bogata i ma uroczych rodziców.
Księżniczka Toshi, Aiko, jest córką Następcy Tronu Japonii i Masako Owady. Wnuczka Cesarza Japonii ma 13 lat i obecnie uczy się w Gimnazjum dla dziewcząt Gakushuin.
Interesuje się: kaligrafią, grą na fortepianie i skrzypcach oraz poezją.

Korzyści z małżeństwa: Która z nas nie chciałaby, żeby Aiko została w przyszłości cesarzową? Nie jest to jednak takie proste. Aiko po ślubie nie zagwarantuje mężowi tytułów, a wręcz przeciwnie, sama je utraci. Ale nie zapominajmy, że jej rodzice będą w przyszłości Parą Cesarską.Księżniczka Mako jest najstarszą wnuczką Cesarza Akihito. Ma 23 lata i jest uznawana za najlepszą partię w Japonii.
W 2010r. studiowała anglistykę na Uniwersytecie Dublińskim, później Edynburskim. W tym roku ukończyła International Christian University w Tokio.
Obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii i planuje studiować muzeologię na Uniwersytecie Leicester.

Korzyści z małżeństwa: Mako nie ma szans na odziedziczenie japońskiego tronu, niemniej jednak, jest dziedziczką ogromnej fortuny.20-letnia Kako jest młodszą siostrą Mako. Podobnie jak siostra i kuzynka, uczęszczała do szkół Gakushuin.
W 2012r. wyjechała na krótko do Dublina, by uczyć się angielskiego. Obecnie uczy się w International Christian University w Tokio.
Kako uprawia łyżwiarstwo figurowe.

Korzyści z małżeństwa: Księżniczka oczywiście nie zachowa po ślubie tytułów, chyba, że wyjdzie za arystokratę. Ale jest najlepszą partią w Japonii zaraz po siostrze.
Księżniczka Sikhanyiso, albo po prostu Pashu, jest najstarszym z trzydzieściorga dzieci Króla Suazi, Mswatiego III.
27-latka pobierała naukę w St. Edmund's College w Wielkiej Brytanii i na Uniwersytecie Biola w Kalifornii.
Księżniczka jest piosenkarką i raperką. Nagrała dwie piosenki: "Abeze Kim" i "Hail Your Majesty".

Korzyści z małżeństwa: Jako kobieta, Pashu nie ma szans na objęcie tronu Suazi. Jest jednak najbardziej znanym dzieckiem Króla i osobą publiczną. W dodatku, jest zagorzałą przeciwniczką poligamii.

***

Którą księżniczkę uważacie za najlepszą kandydatkę na żonę? Ponownie możecie wyrazić swoje zdanie w ankiecie.

9 komentarzy:

 1. Rozwaliła mnie to ostatnia :) Przeciwniczka poligamii, więc powinna najpierw swojemu ojcu wybić ją z głowy ;) (żart)

  Mako jest bardzo ładna, od Aiko na pewno, bo ta nie jest zbyt urodziwa i jest jaka "wielka".

  Nie jestem pewna, ale Eugenie od dłuszego czasu ma chłopaka więc chyba z rankingu powinna "wypaść", bo tak równie dobrze Beatrice powinna w nim być.

  Głos na Iman! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do Pashu i poligamii- to ona tam nie ma nic do gadania. Taka tradycja wielowiekowa, że "król ma mieć żonę w każdym regionie".
   Co do Eugenie- to właśnie nie byłam do końca pewna czy ona już czasem nie zerwała z tym chłopakiem, no ale trudno. Z ankiety już jej nie mogę wyrzucić :(
   Też zagłosowałam na Iman. Wprawdzie nie może odziedziczyć tronu, ale jest prześliczna :)

   Usuń
 2. a gdzie Beatricie?

  OdpowiedzUsuń
 3. Larisso a nie myślałaś może o założeniu fanpage na Facebooku który by gromadził Polskich fanów monarchii?

  OdpowiedzUsuń
 4. Maria Lura chyba sie nie pomyliłam

  OdpowiedzUsuń
 5. jednak sie pomyliłam.Luisa

  OdpowiedzUsuń
 6. Iman - piękne dziewczę :)
  Luisa Maria
  Alexandra Luksemburg

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.