niedziela, 4 stycznia 2015

Love story: Amedeo i Lili
Książę Amedeo Marie Joseph Carl Pierre Philippe Paola Marcus d'Aviano urodził się 21 lutego 1986r. w Brukseli. Jest najstarszym dzieckiem belgijskiej księżniczki, Astrid i austriackiego księcia, Lorenza.
Dzieciństwo spędził w Basel w Szwajcarii, ale w 1993r. wrócił z rodziną do Belgii. W 2009r. podjął prace w "Deloitte" w Nowym Jorku, gdzie mieszkał do 2012r., studiując dodatkowo na Uniwersytecie Columbia.


Elisabetta Maria Rosboch von Wolkenstein, znana po prostu jako Lili, urodziła się 9 września 1987r. w Rzymie jako jedyne dziecko Ettore Rosboch von Wolkenstein i Hrabiny Lilii Smecchia. Śliczna blondynka mówi płynnie po angielsku i francusku.
Lili pochodzi z bardzo znanej we Włoszech rodziny szlacheckiej. Jej ojciec jest producentem filmowym i dziedzicem ogromnej fortuny farmaceutycznej po swojej matce (Austriaczce). Jej matka również jest filmowcem. Włoszka ma również polskie korzenie. Jej pradziadkiem ze strony ojca był Romuald Jaworski, polski szlachcic.


Para po raz pierwszy poznała się w 2009r. w Londynie, gdzie Lili studiowała literaturę i kinematografię na Uniwersytecie Królowej Mary, a Amedeo studiował nauki polityczne w London School of Economics, ale podobno nie była to miłość od pierwszego wejrzenia.
Jakiś czas później, Lili dostała pracę w stacji "Bloomberg" w Nowym Jorku, gdzie jest znana jako Lili Rosboch. Może to zrządzenie losu, ale kilka tygodni później do Nowego Jorku przyjechał również Amedeo, by zacząć współpracę z "Deloitte". Nie jest bliżej nam znane w jakich okolicznościach doszło do ponownego spotkania pary. Najprawdopodobniej miało to związek z ich pracą. W każdym razie przy drugim spotkaniu między Amedeo i Lili zaiskrzyło.
Jakiś czas później zamieszkali razem w Nowym Jorku i kontynuowali swoje kariery zawodowe.Para nie chwaliła się swoim związkiem publicznie do czasu, gdy 21 lutego 2014r. ogłoszono ich zaręczyny. Kilka dni wcześniej, w Walentynki, para była widziana w Watykanie, gdzie prosiła Papieża Franciszka o błogosławieństwo.
W związku z zaręczynami odbyła się oficjalna sesja zdjęciowa, na którą przyjechała Belgijska Rodzina Królewska i rodzice Lili. Postanowiono, że ślub odbędzie się w Rzymie, rodzinnym mieście przyszłej panny młodej.

Ślub odbył się 5 lipca 2014r. w Bazylice Naszej Pani, w dniu, w którym drużyna Belgii poniosła porażkę w meczu z Argentyną i straciła szanse na puchar świata. Panna młoda wystąpiła w prostej koronkowej sukni od Valentino. Druhnami zostały kuzynki Amedeo: Élisabeth i Louise oraz jego najmłodsze siostry: Luisa i Laetitia.
Po ślubie Lili przyjęła tytuł "Jej Cesarskiej i Królewskiej Wysokości, Arcyksiężnej Austrii-Este", jednak do dzisiaj nie wiadomo, czy posiada również tytuł "Jej Cesarskiej i Królewskiej Wysokości Księżnej Belgii".

 
4 komentarze:

 1. Mało wiadomo o ich związku, ale to nie dziwi z uwagi na fakt, że Amedeo nie jest następcą tronu. W sumie szkoda, bo uważam, że razem z żoną tworzyliby niezły team, jak Wilhelm i Stephanie z Luxemburga.
  Wyglądali na bardzo szczęśliwych i liczę w tym roku na wiadomość o ciąży.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jej suknia ślubna jest śliczna :) swoją drogą, nie słyszałam o nich wcześniej, nie wiedziałam nawet, że Lili jest Włoszką xD

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mi się podobała ta suknia ślubna. Widać, że Valentino jest lubianym projektantem wśród księżnych i księżniczek

  OdpowiedzUsuń
 4. świetna notka z piękną miłością w tle.super

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.