sobota, 3 stycznia 2015

Noworoczne pozdrowienia w Japonii+ nowe zdjęcie Rani z rodziną

Wyniki ankiety:

Miejsce 3: Księżniczka Alexandra z Luksemburga (3 głosy)

Miejsce 2: Księżniczka Élisabeth (6 głosów)

Miejsce 1: Księżniczka Iman (8 głosów)No, nareszcie wygrała moja faworytka. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w ankiecie, a dzisiaj wróćmy do rzeczy przyziemnych ;)


***

Wczoraj ok. 80 tysięcy Japończyków zebrało się przed Pałacem Cesarskim w Tokio, aby tradycyjnym zwyczajem, życzyć Rodzinie Cesarskiej Szczęśliwego Nowego Roku.
Dzień wcześniej, Cesarz Akihito wygłosił przemówienie w Pałacu, w którym poruszył kwestię katastrof naturalnych i 70-tej rocznicy zakończenia II Wojny Światowej. 2 stycznia, wraz z pełnoletnimi członkami rodziny, adresował swoje słowa bezpośrednio do Japończyków i pozdrawiał ich przez przeszklony balkon.


"W związku z rozpoczęciem nowego roku, życzę szczęścia i spokoju wszystkim ludziom na świecie i w naszym kraju", powiedział Cesarz.
Obok niego jak zawsze stała żona, Cesarzowa Michiko. W pozdrowieniu brała również udział... Księżna Masako. Było to ogromne zaskoczenie dla wszystkich, bo nie było jej dzień wcześniej na uroczystości w Pałacu. Myślę, że Masako powoli powraca do swoich obowiązków.
Nie zabrakło oczywiście Naruhito oraz jego brata, Fumihito z żoną, Kiko i córkami, Mako i Kako.
1 stycznia młode księżniczki zaprezentowały się w prześlicznych tiarach i biżuterii. Księżniczka Kako otrzymała swoją z okazji 20-tych urodzin, które świętowała 29 grudnia.***

Wczoraj Królowa Rania opublikowała na Instagramie nowe zdjęcie całej swojej rodziny. Zdjęcie zostało wykonane w Nowym Jorku, gdzie rodzina spędziła Sylwestra.


9 komentarzy:

 1. Śliczna tiara i biżuteria.:) Szkoda, że nie ma lepszych zdjęć, by porównać sukienki księżniczek..

  OdpowiedzUsuń
 2. świetna notka.bardzo dużo ciekawych informacji o których po prostu nie wiedziałam.super

  OdpowiedzUsuń
 3. Rania mimo upływu lat wciąż jest piękną kobietą

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam wrażenie, że Rania się nie starzeje :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Japońskie księżniczki są naprawdę ładne. Gdy znajdą swego idealnego męża, będą musiały oddać tytuły, więc wielka szkoda. :(
  Pytanie do was: Czy Japończycy nie chcą za dużo płacić na utrzymanie rodziny cesarskiej czy poprostu tak już tradycja, że kobiety muszą odchodzić z królewskiego pałacu.
  Przykro bardzo...., ale może to lepiej dla nich?
  A Wy co na ten temat myślicie?
  Ps. Ohhh... Rania
  Dlaczego Królowe Jordanii są takie piękne?
  Mary

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie sądzę, żeby tu chodziło o pieniądze, Japończycy w czasie II wojny światowej bardzo chcieli się upodobnić do Niemców, więc wprowadzili prawo salickie, a w 1947r. wprowadzili zasadę, że jeżeli jakaś księżniczka w rodzinie wyjdzie za mąż za "commonera", to wtedy zostaje wydalona z Pałacu.
   To nie chodzi o pieniądze, tylko o przestarzały pogląd, który jeszcze w Japonii obowiązuje.

   Usuń
  2. To prawda, Mako i Kako wyrosły na piękne, młode panny :) naprawdę są bardzo urodziwe!

   Usuń
 6. Larisso a może zrobiłabyś post o tym gdzie pracowały przed ślubem kobiety z RK? /l\Lena :p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma problemu, ale nie dzisiaj. Na dzisiaj przyszykowałam coś innego ;)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.