czwartek, 1 stycznia 2015

Królewscy kawalerowie

Po pierwsze, chciałabym Wam życzyć udanego roku 2015. Żeby był on lepszy od poprzedniego i żeby spełniły się wszystkie Wasze plany i marzenia.
Po drugie, wyniki ankiety. W sumie zagłosowało 41 osób, a każdy pierścionek zdobył co najmniej jeden głos:

Miejsce 3: Fergie, Zara i Alexandra (1)- po 8 głosów

Miejsce 2: Diana i Kate oraz Victoria- po 11 głosów

Miejsce 1: Madeleine (2)- 13 głosówKsiężniczka Madeleine wygrała już po raz drugi. Nie zapominajmy, że Waszym zdaniem jej suknia ślubna, zasłużyła sobie na miano "Najlepszej królewskiej sukni ślubnej".

***


Która z nas przynajmniej w dzieciństwie nie marzyła o poślubieniu księcia? Jeśli wciąż o nim marzycie, to powinnyście się zorientować, którzy są jeszcze wolni i jakie korzyści płyną z ich poślubienia ;)Oto najbardziej znany królewski kawaler na świecie- Książę Harry, a właściwie Henry Charles Albert David. Jest synem Księcia Charles'a i Diany Spencer. Ten rudowłosy "royals" ma 30 lat i sporo związków na koncie, m.in. z Chelsy Davy i Cressidą Bonas.
Harry uczęszczał do prestiżowej szkoły Eton oraz Royal Military Academy. Od 16 kwietnia 2011r. jest kapitanem Army Air Corps.

Korzyści z małżeństwa: Harry zajmuje obecnie czwartą pozycję na liście sukcesji do tronu Wielkiej Brytanii, ale od kwietnia będzie zajmował piątą. Nie zmienia to jednak faktu, że przyszła żona Księcia będzie z pewnością jedną z najbardziej znanych osób na świecie i... najbardziej znienawidzoną osobą przez fanki Harry'ego.Wnuk Króla Juana Carlosa I i siostrzeniec Króla Felipe VI- Don Felipe Juan Froilán de Todos los Santos de Marichalar y Borbón, znany mediom po prostu jako "Froilán", ma 16 lat, ale bez wątpienia może już uchodzić za najlepszą partię w Hiszpanii. Jest synem Infantki Eleny i jej byłego męża, Jaime de Marichalar. W 2010 i 2011r. popierał naukę w Sussex, jednak powszechnie wiadomo, że ma problemy z nauką (musiał powtarzać pierwszą klasę szkoły średniej).

Korzyści z małżeństwa: Froilán zajmuje obecnie czwarte miejsce "w kolejce" do hiszpańskiego tronu. Choć nie posiada tytułu książęcego, posiada tytuł "Jego Ekscelencji Dona Hiszpanii". Poza tym, w jego żyłach płynie właściwie wyłącznie "błękitna krew". Jego matka jest córką hiszpańskiego króla i greckiej księżniczki, a ojciec należy do jednego z najstarszych rodów arystokratycznych w Hiszpanii.Juan Valentin de Todos los Santos Urdangarín y de Borbón ma 15 lat i jest najstarszym dzieckiem i synem Infantki Cristiny i Iñakiego Urdangarina. Jest drugim wnukiem Króla Juana Carlosa i Królowej Sofíi.

Korzyści z małżeństwa: Wprawdzie Juan zajmuje obecnie siódmą pozycję w sukcesji oraz posiada tytuł "dona", to w związku z zarzutami korupcyjnymi wobec jego matki, jest wielce prawdopodobne, że utraci tytuły i miejsce w sukcesji. Ale perspektywa, posiadania hiszpańsko-greckiej księżniczki za teściową brzmi dosyć kusząco.Pablo Nicolás Sebastián de Todos los Santos Urdangarín y Borbón to 14-letni brat Juana.
Uczęszczał do szkoły Carlesa Riby, a obecnie uczy się w szkole z językiem francuskim. Przez trzy lata mieszkał wraz z rodziną w Waszyngtonie.

Korzyści z małżeństwa: Pablo zajmuje ósme miejsce "w kolejce" do tronu, ale podobnie jak w przypadku starszego brata, jego przyszłej żonie może nie być dane zostać doñą.Marius Borg-Høiby za 12 dni skończy 18 lat i już jest uznawany za najlepszą partię w Norwegii. Ten nieślubny syn Księżnej Mette-Marit i Mortena Borga może się pochwalić typową nordycką urodą (blond włosy, niebieskie oczy).
Gdy miał 4 lata, jego matka wyszła za mąż za Następcę Tronu Norwegii. Od tamtej pory, Marius jest właściwie wychowywany jak książę. Nawet Król Harald V i Królowa Sonja uznają go za swojego szóstego wnuka.
Od 2002r. był uczniem szkoły w Asker, a od sierpnia 2010r. uczęszcza do szkoły Solvang.

Korzyści z małżeństwa: Marius nie posiada żadnych tytułów, jednak z pewnością po matce dysponuje sporą fortuną. Poza tym jest przyrodnim bratem przyszłej królowej, więc z pewnością będzie się "obracał" w kręgach monarchii.
Książę Nikolai William Alexander Frederik jest najstarszym wnukiem Królowej Margrethe II oraz synem Księcia Joachima i Alexandry Manley.
Uczęszczał do szkoły Krebs w Kopenhadze, a od września 2014r. jest uczniem szkoły Herlufsholm w Naestved.

Korzyści z małżeństwa: Nikolai zajmuje siódme miejsce "w kolejce" do duńskiego tronu. Jego przyszła małżonka zostanie księżną Danii i Hrabiną Monpezat, ale z predykatem "Jej Wysokości", a nie "Jej Królewskiej Wysokości". Niemniej jednak bycie częścią Duńskiej Rodziny Królewskiej jest dosyć kuszącą perspektywą.Książę Joachim Karl-Maria Nikolaus Isabelle Marcus d'Aviano ma 23 lata i jest trzecim dzieckiem i najmłodszym synem Księżnej Astrid i Księcia Lorenza.
W 2010r. uczęszczał do Malvern College w Anglii. W latach 2010-2011 był uczniem szkoły wojskowej w Brugii i został oficerem belgijskiej armii.

Korzyści z małżeństwa: Jako, że jego starszy brat, Amedeo, złożył już przysięgę małżeńską, Joachim znalazł się na wyższej pozycji w rankingu "najlepszych królewskich partii". Zajmuje ósmą pozycję "w kolejce" do tronu Belgii. Oprócz godności księcia Belgii, posiada również tytuł księcia Modeny, Austrii, Węgier, Czech oraz arcyksięcia Austrii-Este. Nie zapominajmy o predykacie "Jego Cesarskiej i Królewskiej Wysokości", którym również się posługuje.
Louis Robert Paul Ducruet to 22-letni syn Księżniczki Stéphanie i jej byłego męża, Daniela Ducruet. Uwielbia sport, szczególnie piłkę nożną. Zna również kilka języków: angielski, francuski, dialekt monegaski, niemiecki, włoski i japoński.
Naukę pobierał we Francji, Szwajcarii, Monako i USA (gdzie studiuje na Uniwersytecie Zachodniej Karoliny).

Korzyści z małżeństwa: Louis, choć nie da swojej przyszłej małżonce tytułów, zajmuje dziesiąte miejsce w sukcesji do tronu Monako (w marcu lub kwietniu "spadnie" na jedenastą pozycję).
No i nie zapominajmy, że to wnuk samej Grace Kelly.
22-letni Książę Sébastien Henri Marie Guillaume jest najmłodszym dzieckiem i synem Wielkiego Księcia Henriego i Maríi Teresy Mestre y Batista-Falla, a jego ojcem chrzestnym jest jego brat, Guillaume.
Uczęszczał do: St. George's International School w Luksemburgu i Ampleforth College.

Korzyści z małżeństwa: Sébastien, który zajmuje piąte miejsce "w kolejce" do tronu, obdarzy swoją przyszłą żonę tytułem księżnej oraz perspektywą posiadania za teściów uroczych Henriego i Maríę Teresę.
Joseph Wenzel Maximilian Maria ma 19 lat i jest synem Księcia-Regenta Aloisa i bawarskiej księżniczki, Sophie. W 2013r. rozpoczął naukę w Malvern College w Anglii.

Korzyści z małżeństwa: Wenzel zajmuje drugie miejsce "w kolejce" do tronu Liechtensteinu. W przyszłości będzie panował w tym kraju jako Joseph Wenzel II. To jednak nie wszystko- dzięki swojej matce, Książę zajmuje trzecią pozycję w sukcesji do jakobińskiego tronu Szkocji. Jeśli ta uzyska kiedyś niepodległość, Wenzel zostanie królem Szkocji, a jego żona, królową.Książę Constantine Alexios ma 16 lat. Jest drugim dzieckiem i najstarszym synem Księcia Pavlosa i Marie-Chantal Miller. Jest wnukiem zdetronizowanego króla Grecji i duńskiej księżniczki.
Obecnie mieszka wraz z rodziną w Londynie.

Korzyści z małżeństwa: Wprawdzie nie istnieje już państwo o nazwie "Królestwo Grecji", ale Constantine i tak zajmuje drugie miejsce "w kolejce" do tronu Grecji. Jeśli nie zostanie przywrócona monarchia w tym kraju, po śmierci dziadka i ojca, Książę będzie tytułowany jako król Grecji, Konstantinos III (przynajmniej przez monarchistów). Poza tym, przyszła żona Constantine'a na pewno będzie miała okazję poznać jego rodziców chrzestnych z innych monarchii: Księcia Williama, Króla Felipe VI, Księżniczkę Victorię i Księcia Frederika.
Achileas-Andreas jest młodszym bratem Constantine'a. Ma 14 lat i mieszka w Londynie.

Korzyści z małżeństwa: Achileas zajmuje trzecią pozycję w sukcesji do tronu Grecji, a swojej przyszłej żonie może zagwarantować tytuł "Jej Królewskiej Wysokości Księżnej Grecji i Danii".
Hussein bin Abdullah to najstarszy syn i dziecko Króla Abdullaha II i Rani al Yassin. Ma 20 lat i bardzo mocno angażuje się w sprawy Jordanii.
Obecnie studiuje na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie. Jest również porucznikiem Sił Zbrojnych Jordanii.
Podobnie jak dziadek i ojciec, Książę interesuje się motocyklami.

Korzyści z małżeństwa: Hussein jest Następcą Tronu Jordanii. W przyszłości będzie rządził tym krajem jako Hussein II, a jego żona będzie "Jej Królewską Mością Królową Jordanii". Nie zapominajmy również, że przyszła małżonka Księcia będzie synową samej Królowej Rani.


***

Którego z tych książąt mogłybyście poślubić? Głosujcie w ankiecie.

20 komentarzy:

 1. Moi dwaj faworyci to Marcus i Constantine :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdy przeczytałam nagłówek "Królewscy kawalerowie" to pomyślałam sobie "Co ta Larissa napisała post na temat tak często przerzucany przez chyba każdą blogerkę królewską w tym kraju" a jednak napisałaś to w tak ciekawy sposób jak nikt inny no i genialny pomysł z tą ankietą :D
  No ok a teraz co z tymi ślubami

  Harry - Przystojny, bogaty ale starszy ode mnie jakieś 15 lat - odpada
  Froilán - jest przystojny no ale trochę za daleko w kolejce do tronu - do odstrzału :D
  Juan Valentin - Może utracić tytuły i nie jest taki przystojny jak Froilán xd
  Pablo Nicolás - ciut za młody jak dla mnie ;)
  Marius - On jest taki śliczny *.* w jego przypadku nawet nie razi mnie brak tytułu ;)
  Nikolai - Jego sobie już dawno upatrzyłam i zdecydowanie z nim mogę wziąć ślub ;)
  Joachim - Za stary i nie podoba mi się ;p
  Louis - Tak samo jak w przypadku Joachima ;) Za stary i nie podoba mi się ;D
  Sébastien - Ten sam problem co w przypadku Louisa i Joachima
  Wenzel - Bezpośredni następca dwóch tronów awww *.* Może nie jest jakimś ciachem ale z jego pozycją może mieć każdą ;) Obawiam się że on będzie musiał ożenić się z jakąś arystokratką :c
  Constantine - Cudowny <3 Bezpośredni następca tronu (co prawda zdetronizowanego ale wszystko się może zdarzyć :D) i do tego taki piękny ♥
  Achileas-Andreas - Nie jest jakiś specjalnie piękny w porównaniu do brata ;) No i młodszy ode mnie.
  Hussein - Nie jest jakiś przystojny no i on chyba musi poślubić jakąś muzułmankę ;)

  Podsumowując wybieram Mariusa, Nikolaia, Constantine no i ewentualnie Wenzela ze względu na pozycję ;) Brakuje mi tu jeszcze Charlesa Amstrong-Jones
  bo on też mi się podoba ;p a ty Larisso z kim chcesz wziąć ślub z tej listy?? /lena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wahałam się pomiędzy Wenzelem (mój rówieśnik, poza tym mogłabym troszeczkę zmodernizować Liechtenstein), ale ostatecznie wybrałam Constantine'a, bo najprzystojniejszy (i tytuł królowej i tak bym miała).
   Nikolai też przystojny, ale za młody. Marius- przystojny, ale nie w moim typie. Hussein- w sumie z tą jego urodą nie jest tragicznie, ale muzułmanką dla niego nie zostanę :p

   Usuń
  2. Ja Ci dam Constantin! Wenzel Ci nie wystarcza??? Trzymaj się od niego z daleka :D

   Usuń
  3. To było przed naszymi planami matrymonialnymi! :D Już dawno go sobie odpuściłam- jest cały Twój :*

   Usuń
 3. Marius jest obrzydliwy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przez ten komentarz oplułam cały monitor sokiem jabłkowym :D Przynajmniej szczery ;)
   Mam dylemat, bo powstanie jeszcze post "Królewskie panny" i nie wiem czy jest sens robić do niego ankietę, bo chyba nie ma tu zbyt wielu odwiedzających płci męskiej...

   Usuń
  2. Z tej płci męskiej to Michał jest ;D
   Możesz zrobić ten post ale bez ankiety :) No chyba że "Którą księżniczkę chciałabyś poślubić gdybyś była facetem" A i ja też wybrałam Constantine'a tak nawiązując do tamtego komentarza /Lena

   Usuń
  3. Albo "Jeśli masz brata, to jaką księżniczkę byś dla niego wybrała?" :p

   Usuń
  4. Dobre :D Chociaż sama nie mam brata ;) /Lena

   Usuń
 4. Joseph Wenzel wygląda na totalnego snoba i coś czuje, że jest nudny jak flaki z olejem :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapomniałaś o Dubaju i Hamadanie chociaż ja nie poluję na męża z "błękitną krwią" to Fazza tych wszystkich waszych książąt bije na głowę.Jak dla mnie.

  Szzczęścia w nowym roku przyszłe księżniczki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałam go dać, ale z tego co mi wiadomo to on jest już zajęty i nawet ma podobno dziecko ;)

   Usuń
  2. Oficjalnie nie jest, a dziecko nie jest następcą tronu. O ślubie na bank byśmy usłyszeli.
   Na zdjęciach na instagramie ten chłopczyk to jego siostrzeniec ;)

   Usuń
  3. Nie widziałam tego małego na instagramie chyba. Na TRF mi namącili- pisali, że się ożenił w tajemnicy i ma dziecko :-/ Jego ojciec też w sumie się w tajemnicy żenił z pierwszą żoną...

   Usuń
 6. A ja wybrałabym księcia, którego nie ma na tej liście, ponieważ pochodzi z rodu niepanującego, który nigdy nie panował. Wybrałabym Filipa Fryderyka Krafta Hohenlohe-Öhringen, który jest starszy ode mnie o równe sześć lat, mamy wspólnie urodziny. Hohenlohe-Öhringen to rodzina ważna u mnie na Górnym Śląsku, więc bardzo pasowałby do mnie ktoś z tej rodziny.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mi się podoba Książę Nikolai William Alexander Frederik :-)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.