sobota, 11 grudnia 2021

Royal Babies - rocznik 2020

 Tak jak prosiliście, dziś zaległy post z listą królewskich dzieci urodzonych w zeszłym roku. Sporo znalazło się na niej dzieci z Bliskiego Wschodu.Księżniczka Khaalishah Mishbaahul 

Trzecie dziecko i trzecia córka księcia Abdula Malika, trzeciego z kolei syna Sułtana Brunei Hassanala Bolkiaha, i jego żony, księżnej Raabi'atul Adawiyyah. Przyszła na świat 5 stycznia jako pierwsze w roku Royal Baby. Dołączyła do starszych sióstr: księżniczki Muthee'ah Raayatul (ur. 2016) i księżniczki Fathiyyah Rafaahul (ur. 2018). Tutaj znajdziecie jej pierwsze zdjęcie.


Layla Sofiah

Pierwsze dziecko księżniczki Aminah Maimunah Iskandariah (jedynej córki Sułtana Johoru Ibrahima Ismaila i jego żony Raji Zarith Sofiah) i jej męża, Dennisa Muhammada Abdullaha. Przyszła na świat 21 stycznia. Otrzymała imiona Layla Sofiah.


Szejka Maryam bint Joaan

Urodziła się 28 stycznia jako siódme dziecko Szejka Joaana bin Hamada (syna poprzedniego Emira Kataru Hamada bin Khalify) i jego żony, Szejki Al-Mahy bint Salem al-Rumual. Dziewczynka ma aż sześcioro rodzeństwa, czterech braci i dwie siostry: Szejka Hamada (ur. 2009), Szejka Tamima (ur. 2010), Szejkę Al-Dhabi (ur. 2012), Szejka Khalifa (ur. 2014), Szejkę Mozę (ur. 2015) i Szejka Jassima (ur. 2018). Poniżej jej pierwsze zdjęcie z dumnym tatą.


Szejka Hind bint Tamim

Starszy brat Szejka Joaana, obecny Emir Kataru Tamim bin Hamad, także doczekał się w zeszłym roku córeczki. 5 lutego jego żona, Szejka Noora bint Hathal al Dosari urodziła ich czwarte dziecko i pierwszą córkę. Dziewczynka ma trzech starszych braci: Szejka Joaana (ur. 2015), Szejka Mohammeda (ur. 2017) i Szejka Fahada (ur. 2018); oraz dziewięcioro przyrodniego rodzeństwa z dwóch innych małżeństw ojca.Maria Francisca Zanker

Przyszła na świat w pierwszym kwartale 2020 roku. Jest pierwszym dzieckiem księżniczki Marii Therezy (córki księcia Francisco i jego byłej żony Cláudii Reginy Lisboa Martins Godinho, wnuczki księcia Pedra Henrique i prapraprawnuczki ostatniego Cesarza Brazylii Pedra II) i jej męża, Guiherme dos Santos Zanker. Para pobrała się w sierpniu 2017.


Księżniczka Alexandra Ehrengard

Pierwsza córka dziedzicznego księcia Leiningen Ferdindana i księżniczki Viktorii Luise z Prus przyszła na świat 28 lutego we Frankfurcie n. Menem. Jej pełne imię brzmi: Alexandra Viktoria Luise Ehrengard. Została nazwana na cześć babci ze strony ojca, księżnej Leiningen Alexandry, mamy i babci ze strony matki, Ehrengard von Reden. Nie pojawiły się jej zdjęcia.Książę Jigme Ugyen

19 marca królowa Jetsun Pemy urodziła drugie dziecko jej i króla Jigme Khesara i zarazem drugiego chłopca. Ma starszego o cztery lata brata, księcia Jigme Namgyela. Na jego pierwsze zdjęcia i podanie imion przyszło nam zaczekać ładnych kilka miesięcy. Ale warto było, nie sądzicie? ;)

Księżniczka Chloe Sachsen-Coburg und Gotha

Córka księcia Daniela (syna księcia Adriana i wnuka poprzedniego księcia Saksonii-Koburg-Gothy Friedricha Josiasa) i jego żony Eileen Chen urodziła się 24 marca. Dołączyła do starszego o dwa lata brata Chadwicka.Szejk Salman bin Isa

Trzecie dziecko i trzeci syn Szejka Isa bin Salmana (najstarszego z synów Następcy Tronu Bahrajnu Szejka Salmana bin Hamada i jego byłej żony Szejki Hali bint Duaij Al Khalifa; wnuka króla Bahrajnu Hamada bin Isa) i jego żony, Szejki Jawaher bint Abdullah bin Isa al-Khalifa. Urodził się 29 marca i dołączył do dwóch starszych braci, Hamada (ur. 2014) i Abdullaha (ur. 2016).


Imri z Burbon-Parmy

Urodził się 7 kwietnia w Londynie. Jest synkiem księcia Tristana z Burbon-Parmy (syna księcia Rémy'ego i prawnukiem ostatniego księcia Parmy Roberta I) i jego żony Shiry. Para jest już rodzicami dziewczynki, Talmy (ur. 2012).


Książę Johann Friedrich Salentin zu Sayn-Wittgenstein-Sayn

Przyszedł na świat nad ranem 27 kwietnia w Koblencji  jako pierwsze dziecko księcia Casimira i księżnej Alany zu Sayn-Wittgenstein-Sayn. Imiona otrzymał odpowiednio na cześć taty (którego pierwszym imieniem jest właśnie Johann) i dziadka ze strony ojca, obecnego księcia Sayn-Wittgenstein-Sayn Alexandra. Ostatnie imię jest tradycyjnie nadawane w rodzinie książęcej. W chwili narodzin ważył 3,74 kg. Ma starszego przyrodniego brata Alexandra (ur. 2002).
Poniżej jego pierwsze zdjęcie opublikowane przez mamę.


Księżniczka Mafalda Luise

Urodziła się 28 kwietnia jako pierwsze dziecko księcia Alexandra z Prus (najstarszego syna księcia Adalberta z Prus i jego żony Evy Marii Kudicke) i jego żony Jenny von Rumohr. Jej rodzice pobrali się dwa miesiące wcześniej, 14 lutego w Monachium.Szejka Basma bint Mohammed

Drugie dziecko Szejka Mohammeda bin Salmana (syna Następcy Tronu Bahrajnu Szejka Salmana bin Hamada i tym samym młodszego brata wspomnianego wcześniej Szejka Isa bin Salmana) i jego nieznanej z imienia żony. Dziewczynka jest pierwszą prawnuczką króla Bahrajnu Hamada bin Isa. Ma starszego brata Ahmada.

Książę Charles Jean Philippe Joseph Marie Guillaume

10 maja o godzinie 5:13 nad ranem w Luksemburgu dziedziczny książę Guillaume i dziedziczna księżna Stephanie zostali po raz pierwszy rodzicami. Na świat przyszedł ich długo wyczekiwany synek. W chwili narodzin ważył 3190 gram i mierzył 50 cm. Chłopiec jest piątym wnukiem Wielkiego Księcia Henri'ego i Wielkiego Księżnej Marii Teresy. Poniżej jego pierwsze oficjalne zdjęcia opublikowane kilka dni później:


Książę Abdul Aleem

Czwarte dziecko i czwarty syn księżniczki Hajah Hafizah (córki Sułtana Brunei Hassanala Bolkiaha i królowej Salehy) i jej męża Muhammada Ruzaini urodził się 22 maja o godzinie 10:44 czasu lokalnego. Dołączył do trzech starszych braci: Muhammada Za'eema (ur. 2013), Muhammada Aamira (ur. 2015) i Abdula Hakeema (ur. 2018). Jest drugim wnukiem Sułtana Brunei urodzonym w zeszłym roku.

Szejka Hind bint Mohammed

Jest piątym dzieckiem i trzecią córką Szejki Latify bint Mohammed (córki Emira Dubaju, Szejka Mohammeda bin Rashida i jego pierwszej żony, Szejki Hind bint Maktoum) i jej męża, Szejka Mohammeda bin Hamada, następcy Emira Fujairah. Przyszła na świat 22 czerwca. Ma czworo starszego rodzeństwa: Hamada (ur. 2009), Aishę (ur. 2011), Fatimę (ur. 2014) i Rashida (ur. 2015).


Nicolás i Sofia z Hanoweru

Bliźnięta księcia Christiana z Hanoweru (młodszego z dwóch synów księcia Ernsta Augusta seniora) i jego żony Alessandry. Są ich pierwszymi dziećmi, pierwszymi wnukami państwa de Osma (rodziców Alessandry) i czwartymi wnukami księcia Hanoweru Ernsta Augusta. Przyszły na świat 7 lipca w szpitalu w Madrycie.


Xenia Alexandra Selena i Amalia Maria Brigid Womack

Niespełna dwa miesiące po Nicolasie i Sofii, 29 sierpnia, powitaliśmy na świecie kolejne bliźnięta - córeczki księżniczki Tatiany z Prus (córki księcia Andrew i Alexandry Blahova, i tym samym prawnuczki ostatniego Cesarza Niemiec Wilhelma II) i jej męża Philipa Womacka. Dziewczynki dołączyły do starszego brata,  Arthura Fredericka Richarda (ur. 2015).


Cajetan Jean Wenzeslas Marcus d’Aviano Willms

Urodzony 2 września. Jest drugim synkiem księżniczki Marie-Gabrielle de Nassau (jedynej córki księcia Jeana z Luksemburga, młodszego brata Wielkiego Księcia Henri'ego) i jej męża Antoniusa Willmsa. Para jest już rodzicami chłopca o imieniu Zeno (ur. 2018).Honor Beatrice Celeste Helmore

Jest drugim dzieckiem i pierwszą córką księżniczki Augusty Lily z Prus (trzeciej córki księcia Nicholasa z Prus i jego byłej żony Victorii Mancroft; praprawnuczki Cesarza Wilhelma II) i jej męża Caspara Helmore. Urodziła się 8 września. Ma starszego brata Otto Fredericka Charlesa (ur. 2018).


Mohammed bin Khaleed

Pierwszy synek Szejki Latify Maryam bint Mohammed Al Maktoum ("młodszej" Maryam, córki Emira Dubaju Mohammeda bin Rashida i jego pierwszej żony Hind bint Maktoum) i jej męża, Szejka Khaleda bin Mohammeda bin Hamdana. Urodził się 25 września jako ich pierwsze dziecko. Poniżej jego pierwsze zdjęcie w ramionach taty.


Lelio Johann-Friedrich Theodor Castell-Rüdenhausen

Pierwsze dziecko księcia Otto, 6. księcia Castell-Rüdenhausen i jego żony, księżnej Sophii. Chłopiec urodził się 13 października. Imiona otrzymał na cześć dziadków z obu stron: zmarłego w 2014 5. księcia Castell-Rüdenhausen Johanna-Friedricha i Theodora Rittera Mautner von Markhof.


Księżniczka Geraldine

22 października o godzinie 9:30 rano w szpitalu położniczym Queen Geraldine Maternity Hospital w Tiranie przyszła na świat dziewczynka - pierwsze dziecko księcia Leki i księżnej Elii z Albanii. Ważyła 2,9 kg i mierzyła 49 cm. Została nazwana na cześć prababci, królowej Albanii Geraldine, która zmarła tego samego dnia 18 lat wcześniej.


Shaikha bint Faisal

Córka Szejki Latify bint Mohammed ("starszej" Latify; córki Emira Dubaju, Szejka Mohammeda bin Rashida i jego pochodzącej z Libanu żony) i Szejka Faisala Sauda bin Khalida. Urodziła się 29 października jako ich drugie dziecko. Dołączyła do starszego brata Mohammeda (ur. 2018).

Arcyksiążę Joseph z Austrii

Urodzony w październiku synek arcyksięcia Christopha (syna księżniczki Marie-Astrid z Luksemburga i arcyksięcia Carla Christiana) i arcyksiężnej Adelaide. Para jest już rodzicami dwóch córek; Katariny (ur. 2014) i Sophii (ur. 2017). Nie wiemy, kiedy dokładnie przyszedł na świat; o jego narodzinach dowiedzieliśmy się dopiero w lutym 2021. Poniżej jego zdjęcie z wujkiem, arcyksięciem Alexandrem.


Maria-Alexandra Medforth-Mills

Przyszła na świat 7 listopada o godzinie 20:05 czasu lokalnego w Polizu Hospital w Bukareszcie jako pierwsze dziecko Nicolasa i Aliny Marii Medforth-Mills. Imiona zawdzięcza swojej prapraprababce ze strony ojca, królowej Rumunii Marii Alexandrze Victorii, żonie króla Ferdinanda I. Ma starszą przyrodnią siostrę Iris Annę (ur. 2016).

Hind bint Maktoum

Jest pierwszym dzieckiem Szejka Maktouma bin Mohammeda (syna Emira Dubaju Mohammeda bin Rashida i jego pierwszej żony Hind bint Maktoum; tym samym starszego brata wspomnianej wcześniej Maryam "młodszej" i przyrodniego brata Latify "starszej") i jego żony, Maryam bint Butti. Dziewczynka przyszła na świat dokładnie w dniu 37. urodzin taty, 24 listopada. Imię otrzymała po babci ze strony ojca, Hind bint Maktoum.


Anna-Catharina Stolberg-Stolberg

W 2020 urodziła się również córka księżniczki Isabel Orléans-Braganza (córki księcia Fernanda, czwartego syna księcia Pedra Henrique, i jego żony Marii) i jej męża, hrabiego Alexandra Stolberg-Stolberg. Jest trzecim dzieckiem pary; ma starszych braci Louisa-Bernharda (ur. 2014) i Lorenza (ur. 2016).


Ahmed bin Suhail

Synek Szejki Maryam bint Mohammed ("starszej" Maryam - córki Emira Dubaju Mohammeda bin Rashida i jego pochodzącej z Libanu żony Szejki Delili) i jej męża, Szejka Suhaila bin Ahmeda. Urodził się 1 grudnia jako drugie dziecko pary. Ma starszą siostrę Fatimę (ur. 2019).


Tassilo Max Emanuel Albert Emmeram Antonius Maria Lamoral

Jest pierwszym dzieckiem księcia Philipa Thurn und Taxis (najmłodszego syna księżniczki Christy Thurn und Taxis, wnuka księcia Raphaela Rainiera von Thurn und Taxis i tym samym dalekiego krewnego obecnego księcia Thurn und Taxis Alberta) i jego żony Alessandry (z domu Caspari). Urodził się 19 grudnia.


Abdullah Zedan

Drugi syn księżniczki Noor bint Asem (córki księcia Asema bin Al Nayefa z Jordanii; prawnuczki króla Abdullaha I i byłej żony księcia Hamzaha bin Husseina) i jej męża Amra Zedana przyszedł na świat 20 grudnia. Ma starszego brata Talala (ur. 2019) oraz starszą przyrodnią siostrę Hayę (ur. 2007) z pierwszego małżeństwa mamy.


3 komentarze:

 1. Mój poniższy komentarz będzie dotyczył tylko niemieckich rojalsów.

  Zatkało mnie, gdy przeczytałam o dziewczynce w rodzinie Sachsen-Coburg-Gotha. Nie spodziewałam się tego.

  Drugi raz mnie zatkało, widząc, że Alexander i Jenny mają córkę.

  Myślałam, że księżniczka Augusta będzie miała kiedyś córkę, i jak się okazało, miałam rację.

  Pamiętam, jak informacja o księżniczce Tatianie i córkach jej bliźniaczkach przewinęła mi się przed oczami. Wrzuciłam to na grupę ''Królewscy fani''. Swoją drogą, ona jest bardzo podobna do królowej Luizy.

  Tym razem w przewidywaniach na nowy rok znowu obstawiłam dziecko u Hohenzollernów, i coś mi mówi, że chyba trafię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wychodzi na to, że w 2020 roku było bardzo mało dzieci z rodzin panujących Europy. Przeważająca większość to dzieci z arabskich/azjatyckich rodzin oraz ewentualnie dawnych dynastii/rodów niemieckich.

  OdpowiedzUsuń
 3. Najsłynniejsze narodziny to Charles, Jigme, Geraldine i Maria Alexandra - niestety o reszcie dzieci niewiele wiemy, nie mamy nawet zdjęć.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.