niedziela, 19 grudnia 2021

Święto Narodowe Bhutanu, kartka świąteczna z Belgii, życzenia świąteczne Estelle i Oscara + więcej

Dzisiaj krótszy, prawdopodobnie ostatni w tym roku post z aktualnościami. Jutro o 18.00 zapraszam na pierwszy post z krótkiego świątecznego cyklu o tradycjach bożonarodzeniowych w europejskich rodzinach panujących.

Monako

 16 grudnia księżniczka Caroline zobaczyła wystawę "Monaco-Alexandria, the great detour: World-capitals and cosmopolitan Surrealism" w Nouveau Musée National de Monaco.


Bhutan

17 grudnia przypadało Święto Narodowe Bhutanu obchodzone na pamiątkę koronacji pierwszego króla Bhutanu z dynastii Wangchuck Ugyena (prapradziadka obecnego króla Jigme Khesara), która miała miejsce tego dnia w 1907. Tradycyjnie obchody odbyły się w każdym z dystryktów kraju, a rodzina królewska zgromadziła się na głównych w stolicy, Thimphu.


Wielka Brytania

Pojawił się pierwszy trailer koncertu kolęd "Together at Christmas" zorganizowanego przez księżną Cambridge w Westminster Abbey. Cały koncert zostanie wyemitowany 24 grudnia o godzinie 19.30 czasu brytyjskiego na ITV.Książę Walii i księżna Kornwalii zachęcają do zadbania o starszych krewnych i przyjaciół w czasie zbliżających się świąt. Według szacunków, w Wielkiej Brytanii niemal 1,5 miliona starszych osób czuje samotnie w Boże Narodzenie.Belgia

Opublikowano zdjęcie rodziny królewskiej, które w tym roku będzie odsyłane w odpowiedzi na życzenia świąteczne.Hiszpania / Grecja

W miniony piątek królowa Sofia przyleciała do Aten, by być bliżej brata, króla Konstantinosa, który w ostatnim czasie zachorował na zapalenie płuc i trafił z tego powodu do szpitala. Według ostatnich doniesień, stan króla jest stabilny, a jego organizm dobrze znosi leczenie.Szwecja

Księżniczka Estelle i książę Oscar zapalili czwartą świeczkę wieńca adwentowego w Kaplicy Królewskiej Pałacu Królewskiego i złożyli życzenia z okazji nadchodzących świąt.

Sara Friberg, Kungl. Hovstaterna
3 komentarze:

  1. Wydaje mi się, że Estelle ma podobny sposób mówienia do Victorii.

    OdpowiedzUsuń
  2. Coś mi się wydaje, że Oscar będzie w przyszłości mega przystojniakiem. Plus Vincent z Danii :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Estelle i Oscar bardzo poważnie potraktowali swoje role - uroczy filmik.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.