poniedziałek, 23 sierpnia 2021

Aktualizacja: Informacje na temat pogrzebu księżnej Marie

 Jak podano dzisiaj do wiadomości, państwowy pogrzeb księżnej Marie odbędzie się w najbliższą sobotę, 28 sierpnia, w Katedrze św. Floriana w Vaduz.

Embed from Getty ImagesMsza odbędzie się o godzinie 14.00 tylko z udziałem zaproszonych gości. Nabożeństwo będzie jednak transmitowane na żywo w telewizji i Internecie. Oprawę muzyczną zapewni lokalna Orkiestra Symfoniczna.


Po południu 26 sierpnia trumna z ciałem księżnej zostanie przeniesiona do Katedry, gdzie w godzinach 19-21 i od rana następnego dnia będzie można oddać jej hołd. W czwartek i piątek będzie też możliwość wpisania się do księgi kondolencyjnej.
W przeddzień pogrzebu o godzinie 19.00 w parafiach Liechtensteinu będzie odmawiany różaniec w intencji zmarłej. Podano też daty nabożeństw w Katedrze św. Floriana upamiętniających księżną; tydzień po pogrzebie 5 września; oraz 3 października o godzinie 9.30.


Swoje kondolencje można kierować na adres:

Schloss Vaduz
9490 Vaduz
Liechtenstein


4 komentarze:

 1. Gdzie dokładnie będzie można obejrzeć transmisję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie tutaj: https://www.landeskanal.li/tv.aspx
   Być może będą jeszcze jakieś transmisje, ale tego dowiemy się bliżej pogrzebu.

   Usuń
 2. Nadal nie mogę się przyzwyczaić do myśli, że księżna nie żyje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do mnie to dotarło dopiero wczoraj, jak przeczytałam, że trumna z ciałem księżnej dotarła już do Liechtensteinu. Nawet nie mogę sobie wyobrazić co czuje Hans-Adam :(

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.