niedziela, 22 sierpnia 2021

Aktualizacja 2: Księżna Marie z Liechtensteinu nie żyje

 Wczoraj o godzinie 16:43 w szpitalu w Grabs w Szwajcarii zmarła księżna Marie z Liechtensteinu, żona księcia Hansa-Adama II. Miała 81 lat.
18 sierpnia księżna doznała udaru i trafiła do szpitala. Jak wynika z opublikowanego przez Dwór Książęcy komunikatu, od tamtego czasu jej stan zdrowia się pogarszał. Zmarła po przyjęciu ostatniego sakramentu w otoczeniu rodziny.Rząd ogłosił 7-dniową żałobę narodową, która zakończy się 28 sierpnia. Mieszkańcy Liechtensteinu są proszeni o wywieszenie flag i opuszczenie ich do połowy masztu. Flagi na budynkach urzędowych czy zamku Vaduz zostały już opuszczone do połowy masztu; do niektórych z nich są dodatkowo dołączone czarne wstążki. Pod zamkiem Vaduz pojawiły się pierwsze kwiaty i wieńce.
Pogrzeb ma się odbyć w najbliższą sobotę, 28 sierpnia.Księżna Marie-Aglaé urodziła się w kwietniu 1940 jako hrabianka Kinsky von Wchinitz und Tettau. 30 lipca 1967 wyszła za mąż za Hansa-Adama, wówczas dziedzicznego księcia Liechtensteinu. Doczekali się razem czwórki dzieci: synów Aloisa, Maximiliana i Constantina, i córki Tatjany; a także piętnaściorga wnucząt. Jej biografię przeczytacie tutaj.

Embed from Getty Images


Kondolencje rodzinie książęcej możecie wysyłać na adres:

Schloss Vaduz
9490 Vaduz
Liechtenstein

10 komentarzy:

 1. Bardzo smutna wiadomość. Odeszła jednak w najlepszy możliwy sposób, w otoczeniu rodziny, po otrzymaniu sakramentów. Niech spoczywa w pokoju.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tego to ja się nie spodziewałam. Jeszcze niedawno mieli tam święto narodowe... a teraz żałoba.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo smutna wiadomość najpierw książę Filip teraz księżna Marie 😟

  OdpowiedzUsuń
 4. Smutna informacja. :( Podejrzewam, że to pewnie jedna z tych "aktualizacji", których w 'kto jest kim'/biografiach wolałybyście nie robić. :( PS czy w związku z tym planujecie jakieś dodatkowe posty upamiętniające lub dot. uroczystości pogrzebowych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodatkowych postów nie planuję - jest już zarówno biografia, jak i osobny post z Love Story - ale post z pogrzebu na pewno się pojawi.

   Usuń
 5. Smutny post, smutny czas, spokój jej duszy

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo smutne. Ale ważne, że zmarła w obecności rodziny, a nie nagle i samotnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pięknie to napisałaś.zgadzam sie zupełnie z tobą

   Usuń
 7. Bardzo smutna wiadomość, kondolencje dla całej rodziny.

  OdpowiedzUsuń
 8. Księzna Maria miała piekne spełnione zycie, dozyła równiez pieknego wieku pelniąc do końca swoje obowiązki, pokój jej duszy.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.