środa, 12 sierpnia 2020

Wakacje na Majorce + więcej

Japonia

31 lipca Cesarz Naruhito wręczył odznaczenia siedmiu zasłużonym Japończykom.

© The Sankei News6 sierpnia książę Fumihito, księżna Kiko i książę Hisahito obejrzeli ceremonię otwarcia National High School Comprehensive Cultural Festival.

© The Sankei News

© The Sankei News

7 sierpnia Cesarz Naruhito i Cesarzowa Masako przyjęli w swojej rezydencji gubernatora prefektury Kumamoto, najbardziej dotkniętej ulewnymi deszczami, które na początku lipca nawiedziły Japonię.11 sierpnia Para Cesarska spotkała się natomiast z zastępczynią Sekretarza Generalnego ONZ i Wysoką Przedstawiciel ONZ ds. Rozbrojenia Izumi Nakamitsu.Hanower

Ekaterina i Ernst August udali się z dziećmi i przyjaciółmi spędzili wakacje w Austrii.

Szwecja

8 sierpnia król Carl Gustaf i królowa Silvia wręczyli nagrodę zwycięzcy tegorocznego konkursu na najlepszy ogród tematyczny w Solliden.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Książę Carl Philip otworzył wirtualnie 25. wystawę fotografii przyrodniczej.Hiszpania

8 sierpnia król Felipe i królowa Letizia z córkami przybyli na Majorkę na coroczne letnie wakacje. W tym roku z uwagi na pandemię wyglądają one zupełnie inaczej niż zazwyczaj - nie odbyła się tradycyjna sesja zdjęciowa ani wieczorne przyjęcie w Pałacu La Almudaina dla przedstawicieli Balearów, a zamiast udać się na bardziej prywatny wypoczynek, rodzina ma prosto z Majorki wrócić do Madrytu.


Po południu 10 sierpnia król Felipe i królowa Letizia rozpoczęli ostatni etap swojej podróży po Hiszpanii, aby okazać wsparcie sektorom najbardziej dotkniętym pandemią, odwiedzając razem z Leonor i Sofią Muzeum de Fray Junípero Serra poświęcone franciszkaninowi i misjonarzowi Juniperze Serra urodzonemu właśnie w Petrze na Majorce. Sofia pojawiła się na miejscu o kuli. Jak dowiedzieli się dziennikarze, zaledwie dzień wcześniej niefortunnie upadła i musiała mieć założone pięć szwów. Nie chciała zostać w Pałacu i przegapić wycieczki, mimo że nie mogła zgiąć kolana, więc pomagała jej starsza siostra.

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

11 sierpnia cała czwórka zwiedziła Centro Socioeducativo Naüm prowadzone przez Siostry Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, które pomaga młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji i/lub konflikcie społecznym w Palma de Mallorca.

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey


Dania

Książę Frederik odwiedził ostatnio brata, który na zamku Cayx we Francji dochodzi do siebie po niedawnym udarze mózgu.


Dzisiaj królowa Sirikit, wdowa po królu Bhumibolu Adulyadej i matka obecnego króla Mahy Vajiralongkorna, skończyła 88 lat. Z tej okazji król wrócił do Bangkoku z Niemiec i razem z królową Suthidą oraz innymi członkami rodziny odwiedził jubilatkę i wziął udział w specjalnej ceremonii w Wielkim Pałacu.

© Thai Royal Family

© Thai Royal Family


blogrealmonarquias.blogs.sapo.pt

blogrealmonarquias.blogs.sapo.pt

blogrealmonarquias.blogs.sapo.pt


7 komentarzy:

 1. Jakie relacje mają Frederik i Joachim

  OdpowiedzUsuń
 2. Felipe i Letizia dwoją się i troją, żeby być obecnymi i widzianymi w czasie kryzysu, a i przy tym poprawiać wizerunek monarchii znów nadszarpnięty przez Juana Carlosa. Ich wysiłki są godne pochwały, ale rodzinie naprawdę przydałby się wypoczynek prywatny, z dala od kamer.
  Leonora wspierająca siostrę - uroczy widok.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajne zdjęcie braci z Danii - Joachima i Fryderyka. Hiszpania - rodzina królewska robi co może, jest to godne pochwały, widać że stają się naprawić ile się da. Po ludzku to jest mi żal Króla, jak to mówią ojca się nie wybiera, a teraz musi nadrabiać za jego wybryki...

  OdpowiedzUsuń
 4. Podziwiam Sophię, że mimo problemu z nogą zdecydowała się odbyć tę wizytę. To zaskoczenie widzieć królową Silvię w tak naturalnym wydaniu, zwykle królowa dba, żeby jej sylwetka wydawała się idealna. Widzieć Joachima w takiej formie dobitnie uświadamia, jak poważny był jego stan. I chyba pierwszy raz widzę króla Tajlandii nierobiącego z siebie klauna. Ogółem kilka zaskoczeń.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fred jest bardzo przystojny i bardzo dobrze wygląda.
  Bardzo fajny pomysł na wypad po muzeach na Balearach. Dziewczyny mogą się dzięki temu poczuć jak inne nastolatki w ich wieku.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetnie napisany artykuł. Mam nadzieję, że będzie ich więcej.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.