niedziela, 17 maja 2020

Ślub księżniczki Theodory i Matthew Kumara odwołany


Planowany na maj ślub księżniczki Theodory, młodszej córki króla Grecji Konstantinosa i królowej Anne-Marie, i jej narzeczonego, amerykańskiego prawnika Matthew Kumara, został oficjalnie przesunięty.

Theodora Greece Instagram @tgreeceZaręczyny księżniczki ogłoszono 16 listopada 2018 (KLIK) i od tamtego czasu Dwór Królewski uparcie milczał w tej sprawie, nie podając żadnych szczegółów mimo upływu czasu. Narzeczeni prawdopodobnie od początku zdawali sobie sprawę, że ślub to raczej dalsza niż bliższa perspektywa jako że ze względu na pracę księżniczki będzie mógł mieć miejsce najwcześniej pod koniec 2019 roku (praktycznie całe ubiegłe lato księżniczka spędziła na planie filmowym).  Dopiero kilka miesięcy temu pojawiły się doniesienia (LINK), że ceremonię zaplanowano na maj tego roku na greckiej wyspie Spetses w tym samym miejscu, w którym w 2010 pobrali się książę Nikolaos i księżna Tatiana. Choć media uznały to za wysoce wiarygodną informację, nigdy nie zostało to potwierdzone ani zdementowane przez Dwór Królewski.

The Greek Royal Family / greekroyalfamily.org

Kiedy wybuchła epidemia i z biegiem czasu sytuacja wcale się nie poprawiała, wszystko wskazywało na to, że wesele znów będzie musiało poczekać. Jednak dopiero teraz rzecznik rodziny królewskiej, prawdopodobnie na kilka dni przed pierwotną datą, potwierdził magazynowi Her & Nu, że ślub Theodory i Matthew został przesunięty.

"Niestety, został odwołany z powodu koronawirusa i nie mamy w tej chwili ustalonej nowej daty. Jednak szczegółowo analizujemy sytuację, aby zobaczyć, kiedy ślub może się odbyć", informuje magazyn Hola!, powołując się na wspomniany magazyn.

Wygląda na to, że ten rok nie sprzyja zakochanym; wcześniej swój ślub musiała przełożyć księżniczka Beatrice, która również miała wyjść za mąż w maju, oraz, jak donoszą media, młodszy brat księżnej Cambridge, James Middleton.

Ubiegłoroczne urodziny króla - Prince Nikolaos Instagram @skylightchaser

Nie jest to niestety jedyna przygnębiająca wiadomość dla greckiej rodziny królewskiej. Jeśli sytuacja się utrzyma, król Konstantinos nie będzie mógł świętować swoich 80. urodzin z najbliższymi, tak jak zwykle miało to miejsce. Tegoroczny jubileusz daje wspaniałą okazję do spotkania się w komplecie, tym bardziej, że większa część rodziny mieszka na co dzień poza Grecją, jednak nie wiadomo czy w ogóle dojdzie do skutku. Jak podaje magazyn Hola!, wszyscy czują się dobrze, ale para królewska nie widziała swoich wnuków od dwóch miesięcy i z pewnością bardzo za nimi tęsknią.


5 komentarzy:

 1. Przestraszyłam się na początku, że ślub został całkowicie odwołany. Wierzę, że wkrótce wszystkie pary będą mogły zorganizować wymarzony ślub.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak zrozumiałam tytuł.

   Przy okazji - James Middleton też miał się żenić? Nie wiedziałam o tym.

   Usuń
  2. Tak, w październiku ubiegłego roku zaręczył się z Alizee Thevenet, ślub planowali latem (wg Harper's Bazaar w lipcu)

   Usuń
 2. Ciekawe co ze ślubem księżniczki Mako z Japonii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej, na Twoim blogu anonimy nie mogą komentować, więc - jeśli Gabrysia i Marta pozwolą - tutaj podziękuję za post o jeździectwie Louise. Ciekawy i do rzeczy, oby tak dalej :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.