niedziela, 31 maja 2020

Pierwsze zdjęcia księcia z Bhutanu!!


No proszę, po tylu długich tygodniach oczekiwania wreszcie mamy pierwsze zdjęcia (całą serię zdjęć!) drugiego synka Jigme Khesara i Jetsun Pemy, akurat wtedy, kiedy straciłam już nadzieję, że kiedykolwiek je zobaczymy!

yellow.btPiękna, rodzinna sesja zdjęciowa została wykonana 29 maja w ogrodach Pałacu Lingkana w Thimphu z okazji zbliżających się 30. urodzin królowej, które przypadają 4 czerwca. Jedno ze zdjęć zostało użyte w czerwcowej kartce z kalendarza, którą tradycyjnie można pobrać w dowolnym formacie TUTAJ.

Drugi synek króla i królowej Bhutanu przyszedł na świat 19 marca (KLIK), ale aż do tej pory nie zostały opublikowane żadne jego zdjęcia. Wciąż nie znamy także jego imienia, choć według załączonej wraz ze zdjęciami wiadomości, zostanie ono ogłoszone "w nadchodzących dniach."

© HM King Jigme Khesar

© HM King Jigme Khesar

© HM King Jigme Khesar

© HM King Jigme Khesar

© HM King Jigme Khesar


Czyż nie są piękne? Dla porównania, poniżej kilka pierwszych zdjęć Jigme Namgyela:

© HM King Jigme Khesar

hellomagazine.com

hellomagazine.com

15 komentarzy:

 1. Co prawda nie byłam i nie jestem tak podekscytowana kwestią publikacji zdjęć nowego księcia jak inni - w końcu dziecko jak dziecko, nic nadzwyczajnego - jednak bez względu na to zdjęcia są bardzo ładne. Szczególnie podobają mi się te, na których widać twarz małego księcia i jego interakcję z rodzicami, np. gdy uśmiecha się do swojego taty.

  BTW Dopiero teraz zauważyłam, że na Wikipedii imię królowej Bhutanu tłumaczone jest jako DZIECYN. Nie wiem, jak inni, ale mnie ta forma się absolutnie nie podoba (może z powodu podobieństwa do słowa "dziecko"?). Jetsun jest zdecydowanie lepsze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękne zdjęcia!!
  ps. Zrezygnowaliście z przeprowadzania ankiet na stylizacje tygodnia? :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może to kwestia obecnej sytuacji i tego, że większość stylizacji siedzących pań byłaby widoczna tylko w połowie?

   Usuń
  2. To jeden z powodów, zauważyłam, że niewiele osób brało w nich udział, czemu trudno się dziwić, bo jednak ciężko wybierać stylizację tygodnia, kiedy jest ona widoczna tylko w połowie albo panie ubierają się bardzo podobnie. Po drugie (i to był jeden z głównych powodów) niestety nie mamy z Martą tyle czasu co kiedyś, ale oczywiście możemy spróbować je wznowić jeśli rzeczywiście bylibyście za

   Usuń
  3. Tak, byłoby super gdybyście jeszcze je wznowiły, choć oczywiście rozumiem, że to zależy od Waszego czasu - a i bez nich odwalacie dużą i świetną robotę.

   Pozdrawiam,
   Anonim z 19.10

   Usuń
 3. Prześliczne zdjęcia. Trudno uwierzyć, że mały Jigme jest już starszym bratem. Mały książę jest przesłodki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bez urazy, ale chętniej poczytałabym pod takimi postami jakieś interesujące spostrzeżenia, uwagi, odczucia innych czytelników bloga. Cokolwiek, co byłoby ciekawsze niż sztampowe "piękne zdjęcia" i "słodki książę". Niestety chyba nie ma co na to liczyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To sam napisz jakieś "interesujące spostrzeżenie", a nie czepiaj się innych. Pozdrawiam

   Usuń
  2. To ja napisałam komentarz "Piękne zdjęcia :)". Przepraszam każdego komu komentarz się nie spodobał. Rozumiem, że to nie był bardzo mądry czy filozoficzny komentarz. Ale ja podzieliłam się swoim odczuciem - według mnie te zdjęcia są piękne i naturalne. Z resztą w tym poście nowe są zdjęcia, nie znamy jeszcze imion nowego księcia, ani żadnych innych informacji. Więc o czym miałam napisać? Komentarz dodałam z szacunku do autorek, bo wiem ile pracy i czasu wkładają w bloga. Więcej nie będę komentowała, bo zawsze znajdzie się ktoś kto się przyczepi.

   Usuń
  3. Anonimie z 18:01 - i po co te złośliwości? Bardzo lubię czytać Wasze komentarze, więc gdy widzę np. 10x lakonicznych 1,2-wyrazowych komentarzy przypominających trochę spam to zwyczajnie mi szkoda. Poza tym w komentarzu wyżej po prostu wyraziłam swoje zdanie (nawet dodałam "bez urazy", ale widać nic to nie dało). Czy wyraziłam je w sposób niekulturalny? Jeśli jedni mają prawo napisać "piękne zdjęcia", to ktoś inny ma prawo napisać "szkoda, że tak skąpo w sekcji komentarzy" albo nawet "zdjęcia są wstrętne". Nie trzeba zaraz tego brak personalnie i zapowiadać, że się więcej nie będzie komentowało (jak Anonim z 19:00) albo wręcz atakować (jak Anonim z 18:01). Serio, każdy ma prawo mieć swoją opinię i nie ma, że jedna jest lepsza czy gorsza - po prostu inna. Możecie się z nią nie zgadzać, ale nie trzeba zaraz zarzucać czepiania się czy hejtu. Zluzujcie :D

   Usuń
  4. Komentuj i się nie przejmuj, któs naprawdę ma jakieś problemy, ty napisałaś swoją opinię, a Anonim z 16.34 tylko na innych narzeka a sam nic nie napisze, jak to zauważył Anonim z 18.01. To tylko hipokryta.

   Pozdrawiam,
   Anonim z 19.10

   Usuń
  5. Anonomie z 07:00: a tu Cię zdziwię, bo wcześniej też sama napisałam dłuższy komentarz. Także nie jestem hipokrytką.

   Serio, zluzujcie, bo strach cokolwiek napisać, jeśli nie są to komentarze kółka wzaeemnej adoracji. Jeśli się nie zgadzacie, to fajnie, chętnie poznam wasze odmienne zdanie, ale można napisać to z zachowaniem zasad kultury, a nie atakować czy się obrażać. Naprawdę nie można napisać komentarza, w którym nie wyzwie się drugiej osoby od hejterów, czepialskich czy hipokrytów? Gdy przy poscie o Luksemburgu wywiązała się naprawdę fajna dyskusja, to przez jedną nieprzyjemną osobę, większość komentarzy została usunięta i wprowadzono moderację, która miała zapewnić kulturę. Niestety teraz nie ma ani dyskusji, ani kultury.

   Usuń
 6. A ja napiszę: "słodkie dzieci", bo tak myślę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fascynujące ! Resztki odchodzącego niestety już świata.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.