środa, 19 lutego 2020

Walentynki w Andaluzji, Tatiana i Nikolaos w Pakistanie, "Happy Mum, Happy Baby", co nowego u Harry'ego i Meghan + więcej


Szwecja

Następczyni Tronu 13 lutego przyjęła na Zamku Królewskim 7-letnią Emilię i jej rodzinę. Dziewczynka, cierpiąca na guza mózgu, marzyła o spotkaniu księżniczki, z pomocą Min Stora Dag udało się to marzenie spełnić.

svenskdam.sesvenskdam.se

svenskdam.se

svenskdam.se

14 lutego król Carl Gustaf i królowa Silvia wzięli udział w posiedzeniu Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych.

© Björn Strömfeldt/Kungliga Akademien för de fria konsterna

17 lutego księżniczka Victoria i księżniczka Estelle udały się do kościoła Storkyrkan, gdzie mała księżniczka miała okazję zagrać na organach.

© Sara Friberg/Kungl. Hovstaterna

© Sara Friberg/Kungl. Hovstaterna

© Sara Friberg/Kungl. Hovstaterna

© Sara Friberg/Kungl. Hovstaterna


18 lutego królowa Silvia przyjęła na Zamku Królewskim Zolekę Mandelę, wnuczkę Nelsona Mandeli, oraz Aviego Silvermana, wiceprezesa Fundacji FIA.

© Henrik Garlöv/Kungl. Hovstaterna

19 lutego król Carl Gustaf i książę Michael z Kentu wzięli udział w 3. Global Ministerial Conference on Road Safety w Sztokholmie.

© Pelle T Nilsson/SPA

© Pelle T Nilsson/SPA

© Pelle T Nilsson/SPA

Parę królewską spotkała ostatnio zabawna sytuacja. Stażyści ze sztokholmskiej policji przeprowadzali ostatnio kontrole ruchu. Jeden z nich chciał zatrzymać samochód wiozący parę królewską, na szczęście jego przełożony szybko zareagował, poklepał stażystę po ramieniu i powiedział: "Nie, królowi pozwolimy jechać dalej..."Japonia

14 lutego Cesarz Naruhito, Cesarzowa Masako, księżna Takamado i jej córka Noriko Senge pojawili się na Japan Grand Prix International Orchid and Flower Show 2020.

news24.jp

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com


23 lutego Cesarz Naruhito będzie obchodził swoje 60. urodziny, z tej okazji, tak jak do tej pory w grudniu z okazji urodzin poprzedniego Cesarza, Cesarz razem z rodziną miał się pojawić na balkonie Pałacu Imperialnego, aby pozdrowić zebranych Japończyków. Niestety, z uwagi na obecną epidemię koronawirusa, aby uniknąć jego dalszego rozprzestrzeniania się uroczystości odwołano. Wciąż jednak możemy się spodziewać oficjalnych zdjęć, konferencji prasowej oraz prywatnych uroczystości planowanych z tej okazji, w tym przyjęcia dla Ambasadorów i kolacji z udziałem Premiera Japonii.


17 lutego Cesarz i Cesarzowa wydali przyjęcie w Pałacu Imperialnym dla medalistów 19. Zimowych Igrzysk Olimpijskich dla Niesłyszących, które odbyły się w dniach 12-21 grudnia 2019 we Włoszech.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com


Niderlandy

W Walentynki księżna Laurentien wzięła udział w akcji #échtcontact na dworcu kolejowym w Utrechcie i lotnisku w Amsterdamie, której celem było zwrócenie uwagi na wagę prawdziwego kontaktu interpersonalnego.

newmyroyals.com

© PPE/Nieboer

newmyroyals.com

newmyroyals.com

© PPE/Nieboer

© PPE/Nieboer

newmyroyals.com


Król Willem-Alexander i królowa Maxima 18 lutego pojawili się na seminarium "Indonezja i Niderlandy: wspólna przyszłość" poprzedzającym ich wizytę państwową w Indonezji w dniach 10-13 marca.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

© Dutch Culture / Michel Schnater


Rumunia

Pojawiło się zdjęcie świątecznej kartki Aliny i Nicolasa.

eurohistoryjournal.blogspot.com


Wielka Brytania

W sobotę 15 lutego opublikowano pierwszy podcast "Happy Mum, Happy Baby" z udziałem księżnej Kate, w którym rozmawiała o wczesnym dzieciństwie i jej wpływie na późniejsze dorosłe życie, a także dzieliła się swoimi doświadczeniami ze swoich ciąż i macierzyństwa. Całego podcastu można wysłuchać TUTAJ.
Księżna zdradziła, że stosowała metody hipnoporodowe, dzięki którym polubiła porody, "Ponieważ to było wydarzenie, o którym wiedziałam, że zakończy" trudny okres ciąży. Opowiadała także, że wyjście ze szpitala z małym George'm i pozowanie do zdjęć tuż po porodzie było dla niej "nieco przerażające".

"Oboje z Williamem byliśmy świadomi, że wszyscy byli podekscytowani. I jesteśmy naprawdę wdzięczni za wsparcie, które okazała nam opinia publiczna, a tak naprawdę za to, że mogliśmy dzielić się z publicznością tą radością [...]. Ale jednocześnie było to połączone z noworodkiem i niedoświadczonymi rodzicami [...], więc były wszelkiego rodzaju mieszane uczucia." 

Dodała też, że pierwsze chwile jako świeżo upieczona matka były dla niej wyzwaniem: "[...] żadne planowanie i przygotowanie nie przygotują Cię na ten moment." Mówiła także, że bywają chwile, kiedy czuje się winna, zwłaszcza, kiedy George i Charlotte pytają, dlaczego nie mogła zawieźć ich rano do szkoły. "To ciągłe wyzwanie, słyszysz je wielokrotnie od mam. Nawet od mam, które niekoniecznie pracują, nie muszą łączyć życia zawodowego i życia rodzinnego [...]."W trakcie podcastu księżna opowiadała m.in. o tym, jak wiele znaczą dla niej drobne chwile spędzane z dziećmi, wspominając o zdjęciu Charlotte wąchającej dzwonki wykonanym w Anmer Hall wiosną zeszłego roku, prawdopodobnie przy okazji sesji zdjęciowej opublikowanej z okazji 4. urodzin księżniczki.Post udostępniony przez Kensington Palace (@kensingtonroyal)


Księżna nagrała także filmik, w którym zachęcała do wypełniania jej sondażu 5 Big Questions do piątku, 21 lutego.


Tymczasem książę William udzielił ostatnio wywiadu szkockiemu piłkarzowi Johnowi McGinn z Aston Villi w ramach kampanii HeadsUp dotyczącym zdrowia psychicznego piłkarzy.


Książę nagrał także ostatnio wiadomość wyemitowaną na koncercie Fire Fight Australia połączonego ze zbiórką pieniędzy przeznaczoną na pomoc obszarom dotkniętym ostatnimi pożarami, w wyniku których ucierpiała znaczna część australijskiej dzikiej przyrody. Niestety, filmik nie jest już dostępny.


13 lutego hrabina Sophie była obecna na corocznej gali 100 Women in Finance jako jego Ambasadorka.

100women.org

100women.org

14 lutego hrabina udała się z krótką wizytą do Monachium w ramach swojej pracy Women Peace Security. Tutaj odwiedziła IMMA Support Centre, które wspiera uchodźców oraz kobiety i dziewczęta, które doświadczają przemocy domowej i wzięła udział w panelu dotyczącym roli kobiet na Munich Security Conference 2020, na którym wygłosiła przemówienie.

© UK in Germany

© UK in Germany

© UK in Germany

© The Royal Family

© The Royal Family

W ubiegłym tygodniu hrabina wzięła również udział w dwudniowych warsztatach prowadzonych przez International Civil Society Action Network (ICAN) dotyczących wspierania kobiet w działaniach pokojowych.

© The Royal Family

Tymczasem Harry i Meghan udali się ostatnio w krótką, prywatną podróż do USA, gdzie 11 lutego odwiedzili Uniwersytet Stanforda. Do Kanady wrócili w Walentynki.


dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

Świętowali również sukces specjalnego wydania brytyjskiego Vogue'a, Forces for Change redagowanego gościnnie przez księżną, który niedawno został najlepiej i najszybciej sprzedającym się numerem tego magazynu w historii. Podzielono się nowym filmikiem księżnej z redaktorem naczelnym Edwardem Enninful zza kulis wrześniowego numeru.


Dzisiaj pojawiły się nowe informacje dotyczące #Megxitu. Jak ogłoszono, zmiany wejdą w życie 31 marca. 1 kwietnia zostanie zlikwidowane biuro Harry'ego i Meghan w Pałacu Buckingham (ostatnio pojawiły się doniesienia, że para już zwolniła wszystkich jego pracowników, część z nich od kwietnia ma ponoć pracować w innych biurach Pałacu Buckingham), ale nadal będą reprezentowani w Wielkiej Brytanii przez członków swojej fundacji. Potwierdzono, że para zachowa tytuły hrabiego i hrabiny Dumbarton oraz barona i baronessy Kilkeel. Harry zachowa swoje wojskowe tytuły i inne honorowe pozycje, jednak nie będzie pełnił żadnych obowiązków z nimi związanych. W mediach głośno też o tym, że para książęca będzie musiała zmienić swoją nazwę "Sussex Royal". Użycie słowa "królewski" i promowanie nim swojej nowej marki, o czym się spekuluje od dłuższego czasu, wywołuje wiele kontrowersji, jednak jak potwierdzono, rozmowy na ten temat wciąż trwają.
Ogłoszono jednocześnie ostatnie oficjalne wyjścia pary książęcej w Wielkiej Brytanii w najbliższym czasie, pierwsze z nich - Harry'ego - 28 lutego. Potwierdzono krążące plotki, że para pojawi się na Mountbatten Festival of Music 7 marca oraz nabożeństwie z okazji Dnia Wspólnoty Narodów 9 marca, mają także razem pojawić się na igrzyskach Invictus Games w maju w Niderlandach.Księżniczka Eugenie podzieliła się nowym/starym zdjęciem swoim i Jacka z okazji Walentynek.


Tymczasem księżniczka Beatrice udała się do Pakistanu na czele brytyjskiej delegacji i została przyjęta przez Prezydenta.


dailymail.co.uk


W ostatnim czasie rodzina królewska postanowiła wręcz zasypać nas przykrymi informacjami. Po tym, jak ogłoszono rozwód Petera i Autumn Phillips, dotarła do nas informacja, że rozwodzi się także David Armstrong-Jones, hrabia Snowdon i siostrzeniec królowej. Serenę Stanhope, obecnie hrabinę Snowdon poślubił w 1993 i doczekał się z nią dwójki dzieci.


Księżna Kornwalii 18 lutego wydała przyjęcie w Clarence House jako patronka Versus Arthritis.


Książę Walii 17 lutego odwiedził fabrykę Emma Willis Ltd w Gloucester.


18 lutego spędził dzień w Warwickshire i West Midlands, odwiedzając postępujący remont warsztatu kostiumowego Royal Shakespeare Company i teatr The Other Place w Stratford-upon-Avon, w którym obejrzał krótki spektakl "The Boy in the Dress". Później otworzył National Automotive Innovation Centre na Uniwersytecie Warwick, rozmawiał przy herbacie z mieszkańcami  Nicholas Chamberlaine Almshouses w Bedworth, a na koniec odwiedził lokalną organizację charytatywną Veterans Contact Point w Nuneaton.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images
Dzisiaj, 19 lutego, mija 50 lat od dnia, w którym książę Walii wygłosił swoje pierwsze przemówienie na temat środowiska, w którym ostrzegał przed niebezpiecznymi skutkami zanieczyszczenia plastikiem. Z tej okazji opublikowano kolejny filmik, w którym książę opowiada, dlaczego ochrona przyrody jest dla niego tak ważna od tylu lat.


Księżna Kornwalii odwiedziła dzisiaj Brent, świętując przyznany mu status tegorocznego miasta kultury London Borough of Culture 2020.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Królowa Elżbieta 19 lutego odwiedziła nowy szpital Royal National ENT and Eastman Dental Hospitals.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images

Wczoraj księżniczka Anne wręczyła The Queen Elizabeth Award for British Design w ramach London Fashion Week 2020.


Brunei

17 lutego Następca Tronu Brunei, książę Al-Muhtadee Billah obchodził swoje 46. urodziny. Z tej okazji razem z żoną, księżną Sarah, i młodszym bratem Abdulem Malikiem pojawił się na przyjęciu urodzinowym wydanym przez Ministerstwo Obrony i Royal Brunei Armed Forces. Nie zabrakło urodzinowego tortu, który książę sam pokroił, a także prezentu: albumu fotograficznego "‘Sejambak Ristaan XIII" ze zdjęciami księcia z wszystkich wizyt w Ministerstwie Obrony i Siłach Zbrojnych.

© BAHYIAH BAKIR / borneobulletin.com.bn

© BAHYIAH BAKIR / borneobulletin.com.bn

© BAHYIAH BAKIR / borneobulletin.com.bn

© BAHYIAH BAKIR / borneobulletin.com.bn

© BAHYIAH BAKIR / borneobulletin.com.bn

18 lutego natomiast książę i księżna pojawili się na przyjęciu urodzinowym wydanym w siedzibie Royal Brunei Police Force.

© Muiz Matdani / mediapermata.com.bn

© BAHYIAH BAKIR / borneobulletin.com.bn

© Muiz Matdani / mediapermata.com.bn

© Muiz Matdani / mediapermata.com.bn

© BAHYIAH BAKIR / borneobulletin.com.bn


Belgia / Liechtenstein

Potwierdzono, że w dniach 23-25 marca król Philippe i królowa Mathilde złożą wizytę państwową we Włoszech na zaproszenie Prezydenta.

17 lutego król Philippe, królowa Mathilde, król Albert, królowa Paola oraz księżniczka Margaretha i książę Nikolaus pojawili się na corocznej mszy w intencji zmarłych członków rodziny królewskiej.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk


Dzisiaj królowa Mathilde odwiedziła szkołę GO! Tuinbouwschool w Melle we Flandrii w ramach tygodnia przeciwdziałania przemocy w szkole.

© James Arthur Gekiere / Belga Image

© James Arthur Gekiere / Belga Image

© James Arthur Gekiere / Belga Image

© James Arthur Gekiere / Belga Image

© James Arthur Gekiere / Belga Image

© James Arthur Gekiere / Belga Image

Książę Alois przyjął na zamku Vaduz ministra spraw zagranicznych Polski, Jacka Czaputowicza.

blogrealmonarquias.blogs.sapo.pt

blogrealmonarquias.blogs.sapo.pt
Serbia

Ostatnio książę Alexander i księżna Katherine udzielili wywiadu serbskiemu magazynowi Bazaar.

© Miloš Lužanin

© Miloš Lužanin

© Miloš Lužanin

© Royal Palace Belgrade

© Royal Palace Belgrade

W ostatnim czasie księżna Danica i książę Philip byli obecni na przyjęciu w Ambasadzie Serbii w Bernie w Szwajcarii z okazji serbskiego Dnia Państwowości przypadającego 15 lutego.

© Royal House of Serbia

14 lutego wzięli udział w kolejnym przyjęciu z tej samej okazji, tym razem w Ambasadzie Serbii w Londynie.


16 lutego pojawili się na pokazie serbskiej projektantki Roksandy Ilincic w ramach London Fashion Week 2020.


Iran

Księżniczka Noor Pahlavi udała się do Chiang Mai w północnej Tajlandii na ślub przyjaciółki.

© Princess Noor Pahlavi

© Princess Noor PahlaviGrecja

W ostatnim czasie księżna Tatiana i książę Nikolaos udali się do Pakistanu, gdzie odwiedzili policyjne centrum szkoleniowe specjalizujące się w zwalczaniu terroryzmu i zapewnianiu bezpieczeństwa w miastach takich jak Karaczi, w którym mieli okazję spróbować swoich sił w strzelaniu do celu.
Dla księcia nie jest to pierwsza wizyta w tym kraju, w 2015 przyleciał do Pakistanu razem z brytyjską lotniczką Tracey Curtis-Taylor w ramach podjętego przez nią wyzwania, aby przelecieć dwupłatowcem z Wielkiej Brytanii do Australii.

blogrealmonarquias.blogs.sapo.pt

blogrealmonarquias.blogs.sapo.pt

Tatiana Blatnik Instagram

Tatiana Blatnik Instagram

Tatiana Blatnik Instagram

Para książęca spotkała się także z pakistańską dziennikarką, filmowcem i aktywistką walczącą o równość płci, laureatką dwóch Oscarów, sześciu nagród Emmy i Knight International Journalism Award.

Tatiana Blatnik Instagram

Nina Flohr opublikowała nowe zdjęcie z księciem Philipposem z okazji Walentynek.


Tymczasem książę Pavlos wziął udział w dyskusji panelowej w ramach promocji nowego serialu stacji CNN "The Windsors - Inside The Royal Dynasty", poświęconemu, jak sama nazwa wskazuje, jego krewnym zza oceanu. Serial wystartował 16 lutego, a kolejne odcinki (łącznie ma być ich sześć) będą emitowane w każdą niedzielę o godz. 22.00 czasu nowojorskiego. Dokumenty, prezentujące materiały archiwalne, wywiady z królewskimi ekspertami i potomkami kluczowych postaci, jak India Hicks, wnuczka lorda Louisa Mountbattena, przedstawiają historię dynastii począwszy od abdykacji Edwarda VIII aż po historię księcia i księżnej Sussex.

blogrealmonarquias.blogs.sapo.pt

blogrealmonarquias.blogs.sapo.pt


Norwegia

Księżna Mette-Marit opublikowała dwa nowe zdjęcia z ferii zimowych w norweskich górach.


Dania

W ostatnim czasie książę Frederik przeszedł operację w szpitalu w Kopenhadze po tym jak nabawił się kontuzji lewego ramienia w czasie jazdy na nartach w Szwajcarii.


17 lutego królowa Małgorzata przyjęła listy uwierzytelniające od nowych Ambasadorów.18 lutego natomiast przyjęła Prezydenta Armenii.

© Kongehuset


Hiszpania

Walentynki król Felipe i królowa Letizia spędzili w Andaluzji, gdzie wzięli udział w zamknięciu Kongresu Naukowym z okazji 50. rocznicy utworzenia Parku Narodowego Doñana oraz odwiedzili kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Almonte w prowincji Huelva z okazji Roku Jubileuszowego Mariano del Rocío, w którym znajduje się znana drewniana figurka Matki Boskiej z Dzieciątkiem, Virgen del Rocío.

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey


Po południu odwiedzili Park Narodowy Doñana wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na koniec dnia udali się do miasta Sanlúcar de Barrameda, gdzie król odsłonił pamiątkową tablicę upamiętniającą 500. rocznicę pierwszej podróży dookoła świata odbytej przez Magellana i Elcano.

Instagram


Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey
17 lutego król Felipe i królowa Letizia wręczyli National Research Awards.

© Fernando Junco / Hola!

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

18 lutego królowa Sofia była obecna na charytatywnym koncercie Fundacji Francisco Luzón de Lucha połączonym ze zbiórką pieniędzy na finansowanie badań nad stwardnieniem zanikowym bocznym, ALS.

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

19 lutego królowa Letizia uczestniczyła w roboczym spotkaniu w siedzibie UNICEF-u w Madrycie.

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

12 komentarzy:

 1. Wciąż zupełnie nie widzę tego porozumienia w sprawie Megxitu. Dziwny twór - "nie będą już księstwem Sussex, ale jednak będą tylko nie będą używać tytułu, ale jednak go tracą, ale mają inne tytuły, ale i tak wszyscy będą ich nazywać księstwem z Sussex" albo "nie chcą być już royal, ale marka jednak będzie royal, ale dwór jednak nie pozwoli pozostawić royal". Mam wrażenie, że to takie dzielenie włosa na czworo. Sytuacja kuriozalna.

  BTW Buty królowej Matyldy w bordowej stylizacji to wybaczcie mi ale KATASTROFA. Nie rozumiem desperacji zakładania tak brzydkich, ciężkich butów, skoro ich jedyna "zaleta" (dodanie iluś tam centymetrów) zupełnie nie dotyczy Matyldy, z natury bardzo wysokiej i postawnej kobiety. Natomiast królowa Małgorzata w kobaltowej (czy tam chabrowej, jak zwał tak zwał) sukience do kolan wygląda znakomicie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale Matylda nie użyła tych butów do stylizacji striptizerki, całość wygląda ok - pasuje to połączenie

   Usuń
  2. A gdzie ja napisałam coś o striptizerce? Po prostu wyraziłam swoje zdanie, że wg mnie te buty są brzydkie i wyglądają niekorzystnie na Matyldzie, ponieważ nadają jej tylko niepotrzebnej ciężkości.

   Nie będę odnosić się do Twojej opinii, czy całość wygląda ok czy nie, bo każdy ma swój gust (ja wyraziłam wcześniej swój i czyjaś opinia tego nie zmieni). Więc chyba nie ma sensu odpowiadanie sobie nawzajem "to jest brzydkie", "nie, to jest ładne", "nie, to jest brzydkie" itd. bo można tak w nieskończość.

   Usuń
  3. *nieskończoność

   Usuń
 2. Tak,tak Kate,to ci dopiero wyzwanie,że nie mogłaś towarzyszyć kierowcy,ochroniarzowi i niani w zawiezieniu dzieci do szkoły i zostałaś w te poranki w pałacu,gdzie służba podawała ci wszystko czego zapragnęłaś..nawet nie chce się tego komentować

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też czułam lekkie zażenowanie, słuchając tych "problemów".

   Usuń
 3. Spacer Felipe i Letizii po wydmach wydaje się romantyczny, dopóki się nie zobaczy, ile kamer im towarzyszyło. Podziwiam, że pod takim ostrzałem można jeszcze zachowywać się naturalnie.
  Zaskoczona jestem jak bardzo obszerny i szczery wywiad dała nam Kate.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również, ale jest to pozytywne zaskoczenie :)

   Usuń
 4. Mam nadzieję, że Harry i Meghan nie będą mogli używać marki Sussex royal. To byłaby przesada, gdyby zarabiali na tym.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też mam nadzieję, że nazwa Sussex Royal ulegnie zmianie - będzie to fair w stosunku do sensu i celu posunięcia H&M i w stosunku do ludzi, skoro zrobi taki krok, to wszystko musi świadczyć o ich poważnym, odpowiadzialnym i uczciwym zamiarze, muszą przyjąć plusy i minusy - w życiu normalnego człowieka nie ma półśrodków - ludzie przeżywają dramaty wielokrotnie gorsze niż zmiana tytułu a oni i tak są popularni i będą rozpoznawalni

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna inicjatywa ze strony Victorii, żeby chora dziewczynka mogła spędzić choć chwilę u boku swej idolki. Piękne to z jej strony. Przypomniało mi to trochę wydarzenie sprzed lat, gdzie Maddie zaprosiła małe dziewczynki na herbatkę, założyła balową suknię i diadem. Chyba była też Leonore wtedy.
  Jak dla mnie to Letycja strasznie się uwiesiła na Filipie i ja tu nie widzę nic wspólnego z romantyzmem, a raczej z desperacją albo nawet kobietą bluszcz. Dziwnie to wygląda ona taka wylewna, a on jakoś niezbyt. Zupełnie inaczej niż u Haakona i Mette Marrit tam widać spontan, a nie wymuszone objęcia.
  Beatrycze mogłaby częściej angażować się w tego typu projekty. Na pewno wniosłaby dzięki temu wiele dobrego do rodziny i ludzie zaczęliby ją lepiej postrzegać. Co do jej siostry to nie mogę się doczekać ogłoszenia ciąży. Podziwiam Sophie, ona robi najwięcej dla tej rodziny zaraz obok księżniczki Anny. Dużo więcej niż jej mąż. Zdziwiła mnie ta rozmowa Kate na tak intymne tematy. Myślę, że to dobrze przemyślany zabieg PRowy mający na celu ocieplenie wizerunku monarchii, pokazania, że są tacy jak my. W zyciu bym nie pomyślała, że Kate będzie się tak uzewnętrzniać. Mnie osobiście trochę razi ten wywiad. Oczywiście, że ciężko jest się rozstać z dziećmi, ale niech nie pitoli, bo akurat jej wyjścia można policzyć na palcach u jednej ręki. Co mają powiedzieć matki, które pracują 8 godzin nie mówiąc już o tym ile zajmuje dojazd. Nie każda kobieta chce i może być kurą domową. Poza tym jako patronka kampanii o zdrowiu psychicznym doskonale powinna wiedzieć, że czasami takie wycieszenie siebie, czy zadbanie o siebie jest zbawienne nie tylko dla całej rodziny, ale i dla nas samych. Dla każdej matki dziecko to priorytet, ale jak zaniedba siebie to potem nie ma się, co dziwić, że wyładowuje swoje frustracje na innych. Czasem naprawdę warto choć na parę chwil uciec z domu właśnie dla dobra własnego zdrowia psychicznego. I niech nie wciska bajek, bo wychowanie dzieci to nie tylko cukrzenie, ale też ciężka praca, nieraz wykańczająca. Co do Megxitu to też dobrze przemyślana decyzja. Jakby w ciągu roku Meghan kopnęła Harry'ego w dupę to ma zabezpieczenie (zapewne od królowej), że może wrócić z podkulonym ogonem. Bo ją wszędzie przyjmują. Każda telewizja będzie chciała znać jej wynurzenia, zrobić o niej serial czy dokument, zaproponują jej napisanie książki i do końca życia będzie znana z tego, że była księżną (coś podobnego do Sary tyle, że ta nie miała tyle szczęścia w życiu i nie była aktorką, więc nikt nie jest zainteresowany jej wynurzeniami)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam taką myśl słuchając tych żenujących wynurzeń Kate, że od takiego bredzenia my ludzie bez tych ogromnych pieniędzy i przywilejów czyli 99 procent społeczeństwa to dopiero możemy nabawić się zaburzeń psychicznych i na ironię zakrawa to, że o tej swojej "ciężkiej" sytuacji opowiadała właśnie przy okazji walki z depresją. Nie wiem czy mamy zazdrościć, podziwiać, zachwycać się czy współczuć, czuję się jakby ktoś taki strzelił mi w pysk, gdy pomyślę sobie jak z mężem jesteśmy ciągle w biegu dzieląc czas na opiekę nad 2 dzieci, uczciwą pracą na 8 godzin, koniecznością samodzielnego zajęcia się domem, psem, sprzątaniem, sprawami urzędowymi i milionem innych spraw o ktorych wszyscy wiemy, gdy człowiek pada ze zmęczenia w dresie wieczorem gdzieś miedzy kanapą a łóżkiem, wstając w nocy do dziecka a rano trzeba iść do pracy i być zależnym od mniej lub bardziej udanych przełożonych itp. No i oczywiście trzeba jeszcze gdzieś znaleźć czas dla siebie, jak to niektórzy wzniośle radzą :) Monarchia w XXI wieku w takiej formie to także po prostu niesprawiedliwość społeczna, którą trzeba przykryć takimi PRowymi bredzeniami

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.