niedziela, 23 lutego 2020

Królewskie urodziny + więcej


Thurn und Taxis

Dzisiaj księżna Gloria Thurn und Taxis obchodzi swoje 60. urodziny. Jak zdradziła w niedawnym wywiadzie, urodziny spędzi nie w domu, ale w Kenii, gdzie od wielu lat ma dom nad Oceanem Indyjskim. Urodziny rozpoczynają się od nabożeństwa w kenijskim miasteczku Watamu. "Później zapraszam moich kenijskich chrześniaków i moją siostrzenicę Pilar do klubu na plaży na lunch. Jest tam mały zespół muzyczny", mówiła w wywiadzie.

© Felix Hörhager/dpa

Bhutan

Z okazji 40. urodzin króla Jigme Khesara opublikowano jego nowe zdjęcie.

© HM King Jigme Khesar


Belgia

20 lutego królowa Mathilde odwiedziła Antwerp Management School AMS.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Wieczorem razem z królem Philippe'm wydała kolację na zamku Laeken dla młodych rolników.

newmyroyals.com

Potwierdzono, że król Philippe i królowa Mathilde pojawią się na obchodach 80. urodzin królowej Małgorzaty 15 kwietnia. Następnego dnia wrócą do domu na prywatne uroczystości z okazji 60. urodzin króla.
Potwierdzono również obecność króla Willema-Alexandra i królowej Maximy, którzy pojawią się 15 i 16 kwietnia, a także księżniczki Beatrix, która pojawi się tylko na kolacji 15 kwietnia. Aktualizowaną na bieżąco listę gości znajdziecie TUTAJ.Luksemburg

Księżna Stephanie udzieliła wywiadu magazynowi Point de Vue jako przewodnicząca zarządu Grand Duke Jean Museum of Modern Art.

© Julio Piatti

© Julio Piatti

© Julio Piatti

Wielki Książę Henri 14 lutego zobaczył dwie wystawy, "Aristides de Sousa Mendes, un consul portugais entre la conscience humaine et la raison d’Etat" oraz "Portugalia i Luksemburg - kraj nadziei w czasach udręki", które pokazują portugalsko-luksemburskie relacje w czasie II wojny światpwej.

© Cour grand-ducale / Sophie Margue

© Cour grand-ducale / Sophie Margue

© Cour grand-ducale / Sophie Margue

© Cour grand-ducale / Sophie Margue

22 lutego Wielka Księżna Maria Teresa pojawiła się na prezentacji "Esch 2022, Europejska Stolica Kultury" w ramach Dni Otwartego Rynku.

newmyroyals.com

© Cour grand-ducale / Sophie Margue

© Cour grand-ducale / Sophie Margue

© Cour grand-ducale / Sophie Margue


Hiszpania

21 lutego królowa Letizia przyjęła na audiencji przedstawicieli Stowarzyszenia "VISUAL TEAF" oraz Federacji

therealmyroyals.com


therealmyroyals.com

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey


Dania

Książę Frederik 20 lutego otworzył nowy oddział ratunkowy szpitala Aabenraa, który w kwietniu 1992 otworzyła jego babcia, królowa Ingrid.


Królowa Małgorzata i książę Frederik 21 lutego zobaczyli kolekcję nowych krzeseł w Christiansborg, które zostały podarowane monarchini w prezencie urodzinowym. Po raz pierwszy krzesła zostaną użyte w czasie uroczystości z okazji jej 80. urodzin w kwietniu.Wielka Brytania

20 lutego książę Walii i księżna Kornwalii wręczyli nagrody The Queen's Anniversary Prizes for Higher and Further Education 2018 - 2020 w czasie ceremonii w Pałacu Buckingham.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Tego samego dnia książę Walii wziął udział w konferencji Plant Health And Biosecurity Conference w Royal Botanic Gardens w Richmond.

Embed from Getty Images

21 lutego książę Walii spędził w Walii. Odwiedził fabrykę pociągów w Newport, fabrykę samochodów Aston Martin w St Athan (miał okazję przejechać się jednym z nich); lotnisko w Cardiff z okazji 100-lecia British Airways, hospicjum Marie Curie w Penarth, którego jest patronem, a także spotkał się z ofiarami ostatnich powodzi i osobami zaangażowanymi w akcje ratunkowe w Pontypridd.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

© Press Association

© Press Association

© Press Association


22 stycznia książę Cambridge jako patron Welsh Rugby Union pojawił się na meczu rugby pomiędzy Walią a Francją. Przed meczem spotkał się z kontuzjowanymi rugbistami wspieranymi przez Welsh Rugby Charitable Trust. W czasie rozmowy zdradził, że ostatnio razem z Kate zabrali dzieci na farmę, gdzie razem karmili owce, choć Charlotte nie była do tego początkowo przekonana. Powiedział też, że Louisowi najbardziej spodobały się traktory.

Embed from Getty Images


Japonia

Księżniczka Aiko zdała egzaminy wstępne i została przyjęta na Uniwersytet Gakushuin, który niegdyś ukończył jej ojciec, Cesarz Naruhito.


Szwecja / Norwegia

20 lutego księżniczka Leonore skończyła 6 lat.23 lutego swoje 8. urodziny świętowała księżniczka Estelle. Dwór Królewski opublikował dwa nowe zdjęcia.

© Linda Broström/Kungl. Hovstaterna

© Linda Broström/Kungl. Hovstaterna

21 lutego król Carl Gustaf i księżniczka Victoria spotkali się ze szwedzkim Ambasadorem w Wielkiej Brytanii, który przekazał im najnowsze informacje dotyczące brexitu.

© Henrik Garlöv/Kungl. Hovstaterna

22 lutego król Carl Gustaf i księżniczka Astrid pojawili się na zakończeniu Ski Tour 2020 w Granåsen w Trondheim.

© Sven Gj. Gjeruldsen/Det kongelige hoff

© Sven Gj. Gjeruldsen/Det kongelige hoff

9 komentarzy:

 1. Wiem że to złe co napiszę, ale szczerze nie za bardzo umiem się cieszyć z ciąży Stephanie ponieważ odkąd pojawiała się Amalia to myślę że ale fajnie wkrótce Felix i Clarie zostaną wielkim księstwem a Amalia ich następczynią. Jakoś Stephanie wydaje mi się taka wyniosła i arogancka albo przyjmuje taka postawę że nie zbliżajcie się do mnie (i podobno taka jest na podstawie wywiadów ludzi którzy ją spotkali)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że sami Felix i Claire cieszą się z ciąży Stephanie, bo - poza zwykłą radością z powiększenia rodziny - to zapewnia też im oraz ich córce więcej wolności i niezależności. Pieniądze i wpływy i tak będą mieli, natomiast obowiązki i odpowiedzialność, jaka wiąże się z bycią głową państwa, nie jest taka prosta i przyjemna.
   Pewnie już nie przeczytasz tego komentarza, ale jeśli jednak by się tak zdarzyło (albo ktoś inny miał takie informacje), wiadomo może o jakie wywiady i jakich ludzi chodzi? Łatwo ocenić kogoś jako wyniosłego, jeśli ktoś nie jest towarzyski czy przebojowy, a tak naprawdę może to oznaczać, że Stephanie jest po prostu nieśmiała, stresują ją tłumy ludzi i stąd takie wrażenie. Atmosfera panująca na dworze i presja związana z urodzeniem dziedzica też pewnie nie pomaga. Na zdjęciach Stephanie nie wydaje się nieprzyjemna: uśmiecha się, interesuje się swoimi rozmówcami, stara się dobrze reprezentować swój kraj. Ogólnie sprawia pozytywne wrażenie - ale to tylko ocena na podstawie zdjęć, a wiadomo jak z tym bywa.

   Usuń
  2. * miało być "z byciem" :)

   Usuń
  3. Ciężko oceniać kogoś tylko na podstawie zdjęć i artykułów, można kogoś oceniać, jak się go pozna, a bez tego to można wydać niewłaściwą opinię. Podobnie jak przedmowczyni wydaje się osobą pozytywną, spokojną chyba,ale nie wiem co siedzi w jej głowie, jakie są jej odczucia, jak się czuje w swojej roli. Bardzo podoba mi się to, jak wygląda na tych zdjęciach, jest fajnie ubrana, umalowana i uczesana, a tym wcześniej różnie bywało. Bardzo jej kibicuję i cieszę się, że po 7 latach oczekiwania udało się jej zajść w ciążę:)

   Usuń
 2. Ale Stephanie bardzo ładnie w ciąży wyglada

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale Stephanie bardzo ładnie w ciąży wyglada

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja raczej też odbieram jej osobę jako osoby nieśmiałej, która musi nauczyć się przezwyciężyć swoją słabość, bo czeka ją bardzo odpowiedzialna rola. Przypomina mi szarą myszkę, ale ona wie, że musi nad sobą pracować, lecz sama na własnych zasadach, bez presji z zewnątrz. Myślę, że jest spokojna, sumienna, dobra i wszystko bardzo przeżywa - a my możemy to odbierać jako wyniosłość a tak naprawd~ jej mimika zdradza stres, nerwy. Człowiek nie potrafi długo grać ideał, więc jej łagodna i skromna natura pokazują, że jest jeszcze "surowa" i jeszcze się peszy i denerwuje, bo nie chce zawieźć innych członków. Szkoli się i uczy jak nabrać ogłady w publicznych wystąpieniach i musi wykonać ogromną wewnętrzną pracę, aby dostosować się do sytuacji i roli a to ciężkie, nie poddaje się i walczy. Jej łagodne usposobienie zderza się z tym całym blichtrem i ona musi się nauczyć z tym obcować, to wymaga czasu, dla mnie niech się cieszą jeszcze rolą następców, cieszą się dziećmi, sobą i życiem w obecnej formie, odbieram ją i Guilliama jako bardzo miłych, spokojnych, serdecznych ludzi, myślę, że bardzo pasują do siebie pod względem charakteru, ale to moje tylko przypuszczenia z odbioru ich postaw.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jedna z moich ulubionych przyszłych władczyn )

  OdpowiedzUsuń
 6. Stephanie ładnie wygląda.

  Leonore i Estelle to kopie Madeleine i Victorii. Król i królowa muszą czuć się "dziwnie", patrząc na nie :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.